respublika.lt

Irklai nukreipti į Europą

2022 rugpjūčio 11 07:50:00
Aistė LABINAITĖ

Šiandien Miunchene bus duotas startas Europos irklavimo čempionatui. Savo jėgas Vokietijoje išbandys penkios Lietuvos įgulos. Žinoma, prieš varžybas niekas, ypač sportininkai, nemėgsta spėlioti būsimų rezultatų. Tačiau, žvelgiant į netolimą praeitį, vilties suteikia Donatos Karalienės ir Dovilės Rimkutės duetas. Nors komanda suburta neseniai, tačiau jau gali pasigirti ir pasaulio taurės turnyro medaliu.

×
nuotr. 1 nuotr.
Donatos Karalienės ir Dovilės Rimkutės duetas Miunchene tikisi pasirodyti kuo geriau. LIF nuotr.

 

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja D.Karalienė, kuriai 33 metai, ir jos 20-metė porininkė D.Rimkutė Miunchene irkluos porinę dvivietę valtį.

„Į Europos čempionatą išvykome pasikrovusios gerų emocijų - startavome Lietuvos pirmenybėse, kur galėjome pasitikrinti, kaip galime irkluoti. Iš tikrųjų paskutinis mūsų startas suteikė daugiau pasitikėjimo savimi", - kalbėjo D.Rimkutė.

Kaip jau rašėme, liepą įgulos bendras debiutas pasaulio taurės trečiajame etape Šveicarijoje buvo paženklintas bronzos medaliais.

„Irkluoti su Donata man reiškia labai daug, - atviravo D.Rimkutė. - Ne kiekvienas gali gauti tokios patirties, kokią gaunu aš, irkluodama ir galėdama startuoti aukščiausio lygio varžybose su Donata. Manau, komanda tapome greitai, vos tik susėdusios į vieną valtį. Su Donata labai malonu apie viską pakalbėti, paklausyti jos patirčių, kaip jai sekėsi, kai ji buvo mano metų, kaip ji susitvarkė su visais buvusiais nusivylimais ir kaip džiaugėsi, kai po jų sekė uždirbta sėkmė. Malonu gauti patarimų ne tik iš sporto pusės, bet ir iš gyvenimo. Vienas jų - visada reikia savimi tikėti, negalima abejoti, taip pat svarbu nesureikšminti ir nesugerti visko, kas vyktas aplink tave."

Klausimo apie tikslus Europos čempionate sulaukusi D.Rimkutė kiek pasikuklino: „Jaučiuosi sustiprėjusi, nebesijaudinu dėl startų kaip anksčiau. Starte visada jaučiuosi pasitikinti savimi, o tikslas - pasirodyti kuo geriau."

Senojo žemyno pirmenybėse iš lietuvių taip pat startuos porinę keturvietę irkluosiantys Žygimantas Gališanskis, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas ir Aurimas Adomavičius, moterų vienvietę irkluosianti Viktorija Senkutė, vyrų paviene dviviete lenktyniaus Dovydas ir Domantas Stankūnai, o vyrų porinę dvivietę sudarys Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis.

„Treniruotėse greičiai visai neblogi. Po kiekvienų varžybų jaučiame tobulėjimą. Po pasaulio taurės etapo turėjome keturias savaites sunkaus darbo, bet džiaugiamės, kad išvengėme traumų, ligų. Visas pasirengimas buvo tarsi „iš natų". Po stovyklos, atrodo, buvome šiek tiek pavargę, tačiau iki starto tikrai atsigausime. Viskas bus gerai", - sakė D.Nemeravičius.

Irkluotojas dar pridūrė, jog nusiteikimas, kaip visada, yra kovingas: „Visada važiuojame nusiteikę laimėti. Kitaip ir būti negali. Nepasiduosime. Apie žemesnę poziciją nei aukščiausią ir negalvojame. Nusiteikimas yra toks, o jau varžybos parodys, kur būsime. Tačiau spausime iš savęs maksimumą."

D.Nemeravičiaus ir A.Kelmelio įgula buvo suformuota pavasarį, po rinktinės atrankinių varžybų.

„Tuomet viskas buvo tragiška, neslėpsiu, - juokdamasis teigė D.Nemeravičius. - Atrodė, kad negalime irkluoti kartu, greičiai buvo apgailėtini. Tiesą pasakius, mane patį labai stebina, iš kokio dugno mes pakilome. Dabar tiesiog negaliu atsistebėti stabilumu, kurį demonstruojame treniruotėse. Jei atvirai, man visai neblogai sekasi būti yrininku. Tai džiugina. Sėdžiu „ant yrio", ko anksčiau visada vengdavau. Negana to, esu sakęs, kad niekada negalėsiu irkluoti vienvietės. Pamatysime, kas ten žino."

Europos irklavimo čempionatas Vokietijoje vyks iki rugpjūčio 14 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
  • BOMBOS: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų išminuotojai penktadienį Radviliškio rajone neutralizavo durpyne rastas aviacines bombas.
  • SIUNTOS: Tarptautinių skubių siuntų bendrovės „DHL Express“ paslaugos kitąmet Lietuvoje vidutiniškai brangs 13,9 proc., pranešė įmonė.
  • KOMPENSACIJA: Kaip pranešė Lietuvos energetikos agentūra, jos paskelbtas kvietimas teikti paraiškas kompensuoti dalį įsirengiamų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų išlaidų pirmosiomis savaitėmis pritraukė 461 susidomėjusių gyventojų.
  • ORKESTRAS: Rugsėjo 24 d., 19 val. koncertu Nacionalinėje filharmonijoje 62-ąjį sezoną pradės Lietuvos kamerinis orkestras - sezono pradžios proga orkestras koncertuos su vienu žymiausių dabarties lietuvių pianistų Andriumi Žlabiu.
  • IDĖJOS: Vilniaus savivaldybė kviečia architektus dalyvauti architektūros idėjų konkursuose keturioms naujoms ugdymo įstaigoms: vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei planuojamoms statyti progimnazijoms Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.
  • ELEKTRA: Estijos valstybinės perdavimo tinklų operatorės „Elering“ generalinis direktorius Taavi Veskimagis pareiškė, jog jei Baltijos šalių elektros sistema būtų staigiai atjungta nuo Rusijos sistemos, prireiktų 8,5 teravatvalandžių dujų elektrinėms kūrenti, o dabartinėmis rinkos kainomis toks dujų kiekis atsieitų 1–1,5 mlrd. eurų.
  • PANDEMIJA: Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį pareiškė, kad „iš medicininio požiūrio“ koronaviruso pandemija yra įveikta.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s