respublika.lt

Ilgas E.Stanionio kelias į svajonę dar nesibaigė

2022 balandžio 22 17:52:21
Arūnas Abromaitis, „Respublikos“ žurnalistas

Lietuvos boksininkai yra pasiekę daug skambių pergalių. Jie tapo olimpiniais, pasaulio, Europos čempionais, tačiau iki praėjusio savaitgalio titulai pelnyti mėgėjų ringe. Eimantas Stanionis tapo pirmuoju, iškovojusiu pasaulio čempiono vardą profesionalų bokse. WBA organizacijos pusvidutinio svorio kategorijos diržas 27-erių lietuviui atiteko po pergalės prieš Rusijos atstovą Radžabą Butajevą, ir tai - naujas puslapis Lietuvos sporto istorijoje. Visgi tam, kad užsitarnautų neginčijamą vietą profesionalų bokso elite, E.Stanioniui teks atversti dar ne vieną puslapį. Eimantas akcentuoja, kad jo tikslas - kovoti su geriausiais ir tapti absoliučiu čempionu.

×
nuotr. 1 nuotr.
Treneris Vidas Bružas ir jo auklėtinis Eimantas Stanionis džiaugiasi pirmuoju Lietuvos bokso istorijoje profesionalų pasaulio čempiono diržu. Donato Mačiansko „Facebook“ profilio nuotr.

 


Pradžia - prieš penkerius metus

Iki E.Stanionio triumfo galimybę kautis dėl profesionalų pasaulio čempiono diržo buvo gavęs tik vienas lietuvis. 2019 m. gruodį toje pačioje pusvidutinio svorio kategorijoje, kurioje varžosi sportininkai iki 67 kg, šanso tapti WBO organizacijos čempionu neišnaudojo Egidijus Kavaliauskas. Mače su Terensu Krofordu (Terence Crawford) jis patyrė tris nokdaunus ir kova buvo nutraukta devintajame raunde.

Tai, ko nepadarė E.Kavaliauskas, praėjusį savaitgalį Arlingtone (Teksaso valstija), AT&T arenoje, padarė kitos boksininkų kartos atstovas, šešeriais metais jaunesnis E.Stanionis. R.Butajevą jis įveikė po 12 raundų kovos, teisėjų sprendimu. Teisėjų nuomonės išsiskyrė, bet du iš trijų pripažino kauniečio persvarą (113:114, 117:110, 116:111).

Nuo pirmosios E.Stanionio kovos profesionalų bokse iki kovos dėl diržo praėjo maždaug penkeri metai. Prieš tai buvo daug žadanti karjera mėgėjų varžybose - 2015 m. Eimantas tapo Europos čempionu, tačiau boksininkas ir jo treneris Vidas Bružas jau tada galvojo apie profesionalų ringą.
E.Stanionis išbandė jėgas pusiau profesionalioje APB lygoje, tai buvo tik eksperimentas, bet V.Bružas neabejojo, kad auklėtinis tarp profesionalų nepasimestų.

„Jo boksavimo maniera yra kaip tikro profesionalo. Jis ištvermingas, pasižymi gera gynyba. Pats darbas labai panašus į profesionalių boksininkų", - sakė V.Bružas 2016 m. pradžioje. Tais metais buvo kitas tikslas - Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės, tačiau po pralaimėjimo jų aštuntfinalyje E.Stanionis apsisprendė. Jis persikraustė į JAV ir tapo profesionalu. Pirmoji Eimanto kova profesionalų ringe įvyko 2017 m. balandį, kai jis nokautavo Nigerijos boksininką Rašidą Lavalį (Rasheed Lawal).

Ne tas varžovas

Po debiuto E.Stanionis skynė vieną pergalę po kitos, tačiau jo varžovai nebuvo garsūs boksininkai. Aišku, vertinimas priklauso nuo to, ką vadini garsiu. Jei matuosime pagal tai, kad garsus boksininkas turi turėti angliškos Vikipedijos puslapį, tai tenka konstatuoti faktą, jog Eimantas 11-oje mačų iš eilės kovėsi su varžovais, tokių puslapių neturinčiais. Platesnius horizontus atvėrė 2021 m. balandį vykusi kova. Joje lietuvis teisėjų sprendimu įveikė Puerto Riko atstovą Tomą Diulormą (Thomas Dulorme).

Manyta, kad kitu E.Stanionio varžovu bus kubietis Jordenis Ugas (Yordenis Ugas), neseniai įveikęs bokso legendą - filipinietį Menį Pakiao (Manny Pacquiao). Čia reikia akcentuoti, kad WBA turi du diržus - reguliariojo čempiono ir superčempiono. Pastarasis yra svarbesnis, jis priklausė J.Ugui. Gruodį E.Stanionis feisbuke pasidžiaugė, kad pavasarį kausis su kubiečiu, bet džiaugtis buvo per anksti. Vietoj akistatos su lietuviu, WBA J.Ugui surengė kovą su WBC ir IBF čempionu, amerikiečiu Erolu Spensu (Errol Spence). E.Stanioniui liko R.Butajevas ir galimybė varžytis dėl ne tokio prestižinio diržo.

Vėl teks laukti?

Tai, kad E.Stanionis tapo reguliariuoju, o ne superčempionu, nesumažino jo džiaugsmo, nes viena iš svajonių vis tiek buvo pasiekta. „Vis dar negaliu patikėti. Tai buvo mano svajonė - išgirsti žodžius: naujasis pasaulio čempionas... Kai buvau vaikas, įsivaizduodavau, kaip tai atrodytų ir kaip jausčiausi, tapęs pasaulio čempionu. Tas pavyko dėl sunkaus darbo, atsidavimo, tikėjimo savimi ir komanda. Visiems noriu pasakyti, kad svajonės pildosi. Jei kažkuo tiki ir atiduodi visas jėgas, tai ir pasieksi", - po kovos sakė E.Stanionis.

Feisbuke jis padėkojo visiems jį palaikiusiems žmonėms: „Didžiuojuosi, kad galiu garsinti Lietuvą. Galiu pasakyti tik tiek, kad esu labai laimingas už šią galimybę, už šią svajonę, kuri išsipildė. Už tai, kad galiu prisidėti prie mūsų tėvynės garsinimo. Ačiū visiems dar kartą už kiekvieną žinutę, palaikymą - kartu mes galime daugiau!"

Dabar Eimanto sąskaitoje yra 14 pergalių iš tiek pat galimų, 9 iš jų iškovotos nokautais. Svarbiausias klausimas - kas bus 15-asis varžovas? Pagal NBA taisykles E.Stanionis turi pirmenybę kautis su E.Spensu. Pastarasis tą patį vakarą, kai lietuvis įveikė R.Butajevą, pagrindinėje renginio kovoje sutalžė J.Ugą. Mačas buvo nutrauktas 10-ajame raunde, kubietis smarkiai nukentėjo, patyrė akiduobės kaulo lūžį.

E.Spensui priklauso trijų organizacijų čempiono diržai. E.Stanionis visus juos perimtų, jei įveiktų amerikietį, bet, panašu, tokios kovos nenori niekas, išskyrus patį lietuvį bei jo komandą. Bokso bendruomenė laukia E.Spenso susidūrimo su WBO čempionu T.Krofordu, šios kovos nugalėtojas surinktų visus keturis svarbiausius diržus ir taptų absoliučiu čempionu. Abu amerikiečiai nieko prieš susikauti tarpusavyje, milžiniškas susidomėjimas būtų garantuotas.

Kodėl didžiųjų organizacijų priotitetas yra būtent jų akistata, paaiškino vienas įtakingiausių bokso agentų Edis Hernas (Eddie Hearn). Jis atvirai pareiškė, kad mažai kas žino, kas tas E.Stanionis, o reguliariojo čempiono titulas niekam nerūpi. Susidūrę su lietuviu, geriausi boksininkai smarkiai rizikuotų pralaimėti, o finansinės naudos gautų palyginti mažai.

Atrodo, kad Eimantui dar prireiks kantrybės, bet jos boksininkui netrūksta. Į užkulisinius žaidimus jis bent jau viešumoje reaguoja ramiai. „Tai priklauso nuo mano komandos. Esu lankstus ir viskas, ko noriu, - tai kovoti su geriausiais. Aš pasiruošęs kiekvienam iššūkiui. Tai priklausys nuo komandos, o aš būsiu pasiruošęs viskam. Mano svajonė - kautis dėl visų diržų ir tapti absoliučiu čempionu. Esu jaunas ir mėgstu iššūkius. Galiu kautis su geriausiais", - tinklalapiui boxingscene.com sakė E.Stanionis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s