Ilgai lauktas medalisnuotraukos (0)

2020 vasario mėn. 14 d. 12:25:57
Arūnas ABROMAITIS

Lietuvos imtynių bendruomenė aštuonerius metus laukė suaugusiųjų Europos čempionato medalių ir pagaliau medalis iškovotas. Europos pirmenybėse Romoje bronzos apdovanojimą pelnė Kristupas Šleiva. Grįžęs į Lietuvą, prizininkas sakė, kad medalis pridėjo pasitikėjimo savimi, o tai gali padėti olimpinės atrankos varžybose.

×
nuotr. 3 nuotr.
Kristupas Šleiva parvežė medalį, kurio imtynininkai laukė aštuonerius metus. Stasio Žumbio nuotr.

Vakar Vilniaus oro uoste K.Šleivą pasitiko būrys žmonių - treneriai, imtynininkai, jaunieji Vilniaus imtynių klubo auklėtiniai. Triukšmingas pasitikimas nestebina, nes šio įvykio laukta ilgai. Paskutinius medalius Europos čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 2012 m., kai sidabru pasipuošė Mindaugas Ežerskis, o bronza - Aleksandras Kazakevičius.

„Buvo labai didelis siurprizas. Kiekvieną dieną tikiesi, kad kažkas įvyks ir vieną dieną tai iš tiesų įvyksta. Dar negaliu suvokti, kad turiu suaugusiųjų Europos čempionato medalį“, - džiūgavo K.Šleiva. Iki šiol jis apdovanojimus iškovojo tik jaunių ir jaunimo pirmenybėse. 2012 ir 2013 m. Kristupas pelnė Europos jaunių čempionato bronzą. 2014 m. jam atiteko Europos jaunimo pirmenybių sidabras.

Kaip jau skelbėme, graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 67 kg pirmoje kovoje 23-ejų lietuvis 3:4 nusileido norvegui Mortenui Toresenui (Morten Thoresen). Šis vėliau tapo čempionu. Tai, kad norvegas prasibrovė į finalą lietuviui atvėrė kelią į paguodos varžybas. Jose K.Šleiva iš pradžių 10:0 sudorojo turką Enesą Basarą. Tai dar negarantavo bronzos, bet pridėjo pasitikėjimo savimi. Lemiamoje kovoje laukė baltarusis Aliaksandras Liavončiukas.

„Kai ryte laimėjau prieš pajėgų Turkijos atstovą, įgavau pasitikėjimo. Aišku, kovoti su baltarusiu buvo sunku, bet turėjau labai didelį norą laimėti. Net nebuvo minčių, kad pralaimėsiu“, - sakė K.Šleiva. Kovą dėl bronzos jis laimėjo 4:2. Kovos pabaigoje iš Kristupo nosies paplūdo kraujas, bet sportininkas sako, kad tai imtynininkų kasdienybė: „Kai kovojame, būna smūgių, gauni į nosį. Nieko tokio, jei bėga kraujas, nueini ir įsikiši vatos.“

Medalį K.Šleiva dedikavo savo pirmajam treneriui Vladimirui Audickui. Šiuo metu jį treniruoja Mindaugas Ežerskis ir Ruslanas Vartanovas. Pastarasis prieš paguodos varžybas paruošė auklėtinį psichologiškai. „Treneris R.Vartanovas labai gerai nuteikė jau prieš pirmą kovą, o prieš antrą - dar geriau. Buvo didelis pasitikėjimas savimi. Pakalbėjus su treneriu R.Vartanovu, neliko nieko kito, tik laimėti“, - šypsojosi Europos čempionato prizininkas.

Jis akcentavo, kad progos atsipalaiduoti neturės, nes maždaug už mėnesio prasidės olimpinė atranka. „Įgavau pasitikėjimo, kad galiu kovoti su visais. Pirmoje kovoje norvegui, kuris tapo čempionu, pralaimėjau 3:4. Galėjau jį nugalėti, o tai rodo, kad galėjau laimėti ir Europos čempionatą. Tiesiog važiuosiu į atrankos turnyrus ir atiduosiu tai, ką išmokau per visą gyvenimą“, - teigė K.Šleiva. Beje, jo medalis yra geras ženklas. 2012-aisiais, kai lietuviai paskutinį kartą pelnė Europos čempionato apdovanojimus, A.Kazakevičius iškovojo ir olimpinę bronzą.

Vakar vakare moterų imtynėse dėl medalio kovėsi Danutė Domikaitytė. Kaip jau skelbėme, svorio kategorijos iki 68 kg ketvirtfinalyje ji pralaimėjo italei Dalmai Kanevai. Pastaroji vėliau pateko į finalą ir suteikė lietuvei galimybę dalyvauti paguodos varžybose. Vakar D.Domikaitytė grūmėsi su vokiete Ana Karmen Šel (Anna Carmen Schell). Svorio kategorijos iki 62 kg pirmoje kovoje Kornelija Zaicevaitė 3:14 pralaimėjo ispanai Lidijai Peres Tourino (Lydia Perez Tourino).

• RUSIJOJE: Rusijoje pastarąją parą užfiksuoti 5 065 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 912 823.
  • UKRAINOJE: Ukrainoje užfiksuotas per parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir hospitalizuotų pacientų skaičiaus antirekordas – atitinkamai 1 732 ir 330.