respublika.lt

Į pasaulio taurės etapą išvykusi irkluotojų rinktinė: „Važiuojame apsižvalgyti ir sužinoti savo pajėgumą“

2022 gegužės 25 12:29:02
Lietuvos irklavimo federacija

Ankstų trečiadienio rytą Lietuvos irklavimo rinktinė išvyko į Belgradą (Serbija), kur gegužės 27-29 dienomis vyks pasaulio taurės I-ojo etapo regata. Joje startuos 6 mūsų šalies įgulos.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vyrų porinė keturvietė: Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas, Aurimas Adomavičius, Žygimantas Gališanskis. LIF nuotr.

 

Vyrų varžybose porinę dvivietę irkluos Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis. Varžybose startuos abi šalies pajėgiausios pavienės dvivietės - Mantas Juškevičius su Povilu Stankūnu bei broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai. Starto su nekantrumu laukia ir vyrų porinė keturvietė - Dominykas Jančionis, A.Adomavičius, G.Bieliauskas ir Žygimantas Gališanskas.

Moterų vienvietę Belgrade irkluos Donata Karalienė, porinę dvivietę - Dovilė Rimkutė ir Viktorija Senkutė.

D.Nemeravičius, dėl sveikatos problemų nepatekęs į porinę keturvietę po atrankinės regatos, vykusios Trakuose, prieš skrydį į Belgradą teigė jaučiantis atgaunantis jėgas.

„Jaučiuosi gerai! Ar liūdna dėl keturvietės? Nėra ko ten sėdėti, jei neturi tam pajėgumo, - ironiškai nusišypsojo irkluotojas. - Dabar matydamas savo rezultatus savo pasirengimą sezonui galiu vertinti prastokai. Porinė dvivietė „eina" neblogai. Su problemomis susiduriame kartais ties aukštesniu tempu. Kartu su Armandu irkluojame nepilnas dvi savaites, abu esame po ligų ir traumų, fizinis pasirengimas menkas, tačiau mėginsime kiek daugiau išnaudoti technikos pranašumus. Mūsų įgulos likimas bus sprendžiamas po starto varžybose. Kol kas tiesiog noriu būti naudingas komandai".

Seną savo amplua pasaulio taurės I-ajame etape prisimins ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė D.Karalienė.

„Paskutinis tarptautinis mano startas vienviete buvo Londono olimpinėse žaidynėse 2012-aisiais, - priminė irkluotoja. - Prisiminus olimpines žaidynes sukyla gana neigiamos emocijos, nes tuomet buvau labai nepatenkinta savo startais. Bet laikus, kuomet irklavau vienvietę, prisimenu su šiokia tokia nostalgija".

D.Karalienė nusijuokė, sulaukusi klausimo apie tiklsus pasaulio taurės I-ajame etape. „Stengiuosi nekelti sau kosminių tikslų, - pabrėžė ji. - Visada tikslas būna vienas - pasirodyti, kiek įmanoma geriau. Į pirmąsias varžybas važiuojame pasižvalgyti, kad pamatytumėme, kur esame patys, su kiekvienu startu norisi įgyti patirties bei pasitikėjimo savimi. Įgusti varžytis vienviete dažniausiai reikia šiek tiek laiko ir praktikos. Jau keletą mėnesių turime naują rinktinės konsultantą Ianą Shore'ą. Tai lėmė tam tikrus pokyčius treniruočių procese. Manau, kad persiorientuoti pavyko visai neblogai. Aišku, dėl šaltoko pavasario vis prikibdavo koks peršalimas, bet treniruočių procesas vyko gana sklandžiai".

Į porinę keturvietę sugrįžęs Ž.Gališanskis taip pat džiaugėsi sklandžiu pasirengimu sezonui... „Tik paskutinėje stovykloje užklupo COVID-19, todėl negalėjau dalyvauti varžybose Italijoje balandžio mėnesį. Nors sirgau ganėtinai sunkiai, bet sugebėjau greitai atsigauti, - pasakojo Ž.Gališanskis. - Šiais metais turėjome naujo formato atrankinę regatą, kuri padėjo išsiaiškinti komandų, kurios vyks į pasaulio taurės etapus, sudėtis. Darbas keturvietėje vyksta sklandžiai, valtis eina neblogai. Smagu irkluoti komandinę valtį. Šį sezoną tikiuosi išvengti traumų ir sėkmingai startuoti Europos bei pasaulio čempionatuose, kur noriu užimti kuo aukštesnes pozicijas".

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s