Į finalus nuplaukė du lietuviai - R.Meilutytė ir A.Šidlauskas

(1)
Publikuota: 2022 birželio 20 13:26:35, Arūnas ABROMAITIS
×
Rūta Meilutytė. Dariaus Kibirkščio nuotr.

Vengrijos sostinėje Budapešte įsibėgėja vandens sporto šakų pasaulio čempionatas. Savaitgalį du Lietuvos plaukikai pateko į finalus, dar du - į pusfinalius. 100 m plaukimo krūtine rungties finale dalyvavo Andrius Šidlauskas, kuris užėmė aštuntąją vietą. Analogiškos moterų rungties finale šįvakar plauks po pertraukos į elitą sugrįžusi Rūta Meilutytė.

Olimpinė čempionė R.Meilutytė pasaulio čempionate nedalyvavo penkerius metus. Simboliška, kad 2017-ųjų pirmenybės vyko Budapešte, „Duna" arenoje, kurioje surengtos ir šiemetinės pirmenybės. Tada Rūta Budapešte liko ketvirta 50 ir 100 m plaukimo krūtine finaluose. Po to R.Meilutytė buvo dvejiems metams diskvalifikuota už antidopingo taisyklių pažeidimą, oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą, tačiau praėjusių metų pabaigoje grįžo į varžybas.

Pirmoji rungtis parodė, kad 25-erių olimpinė čempionė grįžo ne šiaip pasiplaukioti - ji vis dar pretenduoja į aukštas vietas. 100 m plaukimo krūtine varžybose dalyvavo dvi Lietuvos plaukikės - R.Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Nors šį sezoną pastaroji buvo greitesnė, Budapešte geriau pasirodė Rūta.

Atrankos varžybose R.Meilutytė nuplaukė nuotolį per 1 min. 6,71 sek., pasiekė geriausią asmeninį sezono rezultatą ir užėmė devintąją vietą. K.Teterevkova į pusfinalį pateko su 12-uoju laiku (1:06.97) tarp 52 dalyvių.

Pusfinalyje R.Meilutytė plaukė dar greičiau. Jos laikas - 1 min. 6,04 sek. - buvo ketvirtas tarp 16-os sportininkių. Savo plaukime Rūta užėmė trečiąją vietą, o įpusėjus distanciją buvo antra. K.Teterevkova su 1 min. 6,74 sek. rezultatu pusfinalyje liko 12-a ir į finalą nepateko. R.Meilutytė 100 m krūtine finale startuos šiandien 20.48 val.

Anksčiau nei Rūta į finalą pateko A.Šidlauskas. Panevėžietis 100 m nuotolio atrankoje su 59,9 sek. rezultatu buvo septintas, o pusfinalyje su 59,52 sek. laiku - aštuntas. Į finalą jis pateko iš paskutinės kelialapį garantuojančios pozicijos. Deja, finale A.Šidlauskas ir liko paskutinis - aštuntas. Jis plaukė lėčiau nei pusfinalyje ir finišavo per 59,80 sek. Čempionu tapo italas Nikolas Martinengis (Nicolo Martinenghi, 58,26 sek.). Sidabras atiteko olandui Arno Kamingai (Arno Kamminga, 58,62 sek.), bronza - amerikiečiui Nikui Finkui (Nic Fink, 58,65 sek.).

Šiandien A.Šidlauskas startavo 50 m plaukimo krūtine atrankoje. Jis užfiksavo 14-ą laiką (27,62 sek.) ir pateko į pusfinalį.

Nesėkmingai čempionatas susiklostė keletą metų Lietuvos rinktinės lyderiu tituluotam Danui Rapšiui. Prieš pirmąją savo rungtį - 400 m laisvuoju stiliumi - jis pajuto kaklo skausmus. Įveikęs nuotolį per 3 min. 50,03 sek., lietuvis atrankoje liko tik 18-as ir į finalą nepateko.

Sekmadienį 200 m plaukime laisvuoju stiliumi sekėsi kiek geriau - atrankoje Danas su 1 min. 46,7 sek. rezultatu užėmė aštuntąją vietą ir pateko į pusfinalį. Jame D.Rapšys neteko jėgų antroje distancijos pusėje ir su 1 min. 46,82 sek. rezultatu liko 14-as. „Buvo sunku. Tačiau esu labai dėkingas komandai, kuri padarė viską, kad sukandęs dantis įplaukčiau į pusfinalį. Net ir šeštadienį iki išnaktų buvo dirbama, kad galėčiau pasukti kaklą", - feisbuke rašė D.Rapšys. Jis dar turėtų dalyvauti estafetėje, bet asmeninėse rungtyse savo pasirodymą baigė.

Pasaulio čempionato debiutantas Erikas Grigaitis dalyvavo 100 m plaukimo nugara atrankoje. Jis nuplaukė nuotolį per 54,92 sek. ir tai būtų karjeros rekordas, tačiau rezultatas apskritai nebuvo užfiksuotas. E.Grigaitis buvo diskvalifikuotas, nes finiše siekdamas sienelės paniro po vandeniu ir taip pažeidė taisykles.