respublika.lt

Į Europos jaunių čempionatą vyksiantys jaunieji talentai: „Sieksime geriausio rezultato“

2022 gegužės 03 17:47:25
Lietuvos irklavimo federacija

„Naujasis Lietuvos irklavimo federacijos konsultantas Ianas Shore'as šįkart pasiūlė naują sportininkų atrankos sistemą, kurią išbandėme ir atrinkome pajėgiausias įgulas, kurios startuos Europos jaunių čempionate", - pranešė šalies jaunių (U19) irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Valčiukas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Saulė Kryževičiūtė ir Ūla Jonušaitė. LIF nuotr.

 

Pasak trenerio, atrankos regata vyko dvi dienas pagal naują sistemą.

„Taip, startų buvo daug, tačiau distancija buvo trumpesnė - sportininkams reikėjo įveikti 1250 metrų, - informavo T.Valčiukas. - Taip, nebuvo lengva, tačiau turime suprasti, kad atrinkinėjome ne šiaip sveikatingumo grupės narius, o atletus į rinktinę".

Gegužės 21-22 dienomis Varezėje (Italijoje) vyksiančiose pirmenybėse startuos trys Lietuvos įgulos. Merginų porinę dvivietę irkluos Ūla Jonušaitė ir Saulė Kryževičiūtė, merginų porinę keturvietę - Auksė Nastičiūtė, Agnė Kubaitytė, Ugnė Rudaitytė ir Ugnė Šakickytė, vaikinų porinę keturvietę - Matas Černevičius, Vilius Stonkus, Tadas Vaitkevičius, Domantas Riauba.

„Nenorėčiau užkrauti kokių nors įpareigojimų sportininkams, ar treneriams, kurie dirba su įgulomis, todėl apie lūkesčius nekalbėsiu. Tačiau atranka parodė, kad lyderių poziciją užima merginų porinė dvivietė, kitos dvi komandos turi potencialą. Viskas priklauso nuo treniruočių proceso, bet bandysime pasiekti kuo geriausią rezultatą", - sakė T.Valčiukas.

S.Kryževičiūtė džiaugėsi, kad valtyje vėl teks sėdėti su Ū.Jonušaite. Pernai Miunchene vykusiose pirmenybėse merginos užėmė septintą vietą.

„Su Ūla keliame sau didelius tikslus, turime daug noro ir daug dirbame, - sakė S.Kryževičiūtė. - Tikslas - pagerinti praėjusių metų rezultatą, jei pasiseks, gal ir daugiau, bet suprantame, jog teks sunkiai dirbti. Kadangi su Ūla teko irkluoti praėjusiais metais, žinau, kaip viskas vyks. Dabar norėtųsi kiek pagerinti susiirklavimą".

Vaikinų porinės keturvietės įgulos narys Domantas Riauba su dideliu malonumu prisimena Trakuose vykusią atrankinę regatą.

„Tai buvo viena iš geriausių treniruočių Trakuose, nes sužinojau savo technikos trūkumus ir sudalyvavau tikrai azartiškose lenktynėse tikrinant savo jėgas, - sakė jaunasis irkluotojas. - Keturvietė? Jaučiuosi ramus ir džiaugiuosi širdyje, kad turiu galimybę plėsti „žinių bagažą", kuris bus vertingas ateityje būsimuose startuose su potencialiais komandos nariais".

Paklaustas apie lūkesčius Europos pirmenybėse, D.Riauba net nesuabejojo: „Norime paties geriausio rezultato".

„Europos čempionate norėtųsi parodyti, kodėl mes irkluojame treniruotėse net tuomet, kai lyja! Nes norime paties geriausio rezultato ir nėra mums svarbios nei irklavimo sąlygos, nei nuovargis, - sakė D.Riauba. - Esu tikras, kad treniruotėse suspėsime paruošti geriausią rezultatą, kurį nusivešime į Europos čempionatą ir parodysime visiems, ką galime. Žinoma, šiek tiek jaudinamės, prieš startą Europos čempionate, nes tai mums yra labai svarbu. Tai viena iš mūsų svajonės dalių - nuvykti į Europos čempionatą ir parsivežti ne tik naujus potyrius ar žinias, bet ir medalį".

Šią savaitę Trakuose vyks ir atrankinė regata, po kurios paaiškės šio sezono jaunimo bei suaugusiųjų rinktinių nariai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s