respublika.lt

Į aukštumas užkopti padeda branda

2022 gegužės 19 08:41:59
Aistė LABINAITĖ

Ieva Serapinaitė pastaruoju metu demonstruoja aukštus ir stabilius rezultatus. 27-erių penkiakovininkės manymu, tam įtakos daugiausiai turėjo dvi priežastys. Pirmiausia tai susiję su pakeistu treneriu, kuris, pasak jos, suteikia naujų emocijų. Taip pat prisidėjo ir branda. „Prieš penkerius metus rezultatų nebuvo, tad pradėjau analizuoti kitas sportininkes. Supratau, jog olimpinius ar pasaulio čempionatų medalius jos skina, kai ateina branda. Kai penkiakovėje tau 26-30 metų, jau gali pritaikyti sukauptą patirtį. Juk Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė olimpinį auksą 2012 m. pelnė irgi būdama 28 metų", - „Vakaro žinioms" sakė I.Serapinaitė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Pasaulio taurės etape Bulgarijoje Ieva Serapinaitė „nubėgo“ iki aukso. UIPM nuotr.

 

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiajame etape Albenoje I.Serapinaitė iškovojo aukso medalį. Sportininkė pripažino, jog prieš vykstant į Bulgariją, nesitikėjo, kad pavyks „nuskinti" aukščiausios prabos apdovanojimą. Tačiau penkiakovininkė buvo įsitikinusi, jog A finale tikrai bus.

„Tikėjau, kad pateksiu į geriausiųjų šešetuką. Antrajame pasaulio taurės etape Budapešte (Vengrija) užėmiau ketvirtąją vietą. Po šių varžybų įvertinau rezultatus, pažiūrėjau, ko man trūko ir supratau, kad, ištaisius klaidas, galima pasiekti pergalę. Kad Bulgarijoje galiu iškovoti auksą, patikėjau po pusfinalio varžybų, kai patekau į A finalą. Galvojau, jei gausiu gerą žirgą, nebus su juo problemų, tikrai galėsiu kovoti dėl aukštų vietų", - pasakojo I.Serapinaitė.

Artimiausias startas penkiakovininkės laukia po mėnesio. Birželio 23-26 d. Ankaroje (Turkija) bus organizuojamas pasaulio taurės finalas. Vėliau, liepos 24-31 d., Kaire (Egiptas) numatytas pasaulio čempionatas, o paskui, rugpjūčio 14-21 d., Sėkešfehėrvare (Vengrija) lauks Europos pirmenybės. Primename, jog praėjusiais metais Žemutiniame Naugarde (Rusija) vykusiame šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionate moterų varžybų nugalėtoja tapo I.Serapinaitė.

„Daug kartų sakiau, kad kartais varžybas laimėti yra lengviau, nei pakartoti tą rezultatą. Pernai laimėjau Europos čempionatą. Tačiau tuomet ėmiau galvoti, kad galbūt tiesiog tada lydėjo sėkmė, viskas gerai susiklostė. Nors tolimesni rezultatai parodė, kad iš tikrųjų tai padariau ir niekas nenutiko netyčia. Taigi pasitikėjimas savimi toliau tik auga. Tiesiog pradedi tikėti, jog tikrai gali kovoti su visais ir esi pajėgus laimėti", - kalbėjo I.Serapinaitė.

Vasario pabaigoje penkiakovininkė pranešė, jog jos komandoje - pokyčiai. I.Serapinaitė pradėjo darbuotis su treneriu Luku Kontrimavičiumi. Pastarasis anksčiau sportavo ne tik su I.Serapinaite, bet ir su Justinu Kinderiu, Pauliumi Aleksandravičiumi bei kitais atletais. Vėliau jis pradėjo vaikų plaukimo trenerio karjerą, o po kelerių metų prisidėjo ir vaikų triatlono treniruotės.

„Mano treneris treniruoja ir triatlono komandą. Pastarasis susideda iš plaukimo, bėgimo, tad puikiai tinka ir mano bendroms treniruotėms. Visi įsivaizduoja, kad treniruotis turi tik tarp penkiakovininkų. Tačiau man nauja aplinka, kita sporto šaka pridėjo įvairovės treniruočių metu. Buvome ir stovykloje, po jos jaučiuosi patobulėjusi, - teigė I.Serapinaitė. - Šį trenerį puikiai pažįstu, nes anksčiau jis pats užsiiminėjo penkiakove. Tai jaunas, 30 metų žmogus. Kai atėjau paprašyti jo pagalbos, sakiau, kad manęs mokyti naujų dalykų nereikia. Tiesiog man reikia padėti, žinau, kur mane reikia paspausti, į ką reikia atkreipti dėmesį. Lukas tikrai man padeda. Tiesa, kartais išbandome ir tam tikrus naujus dalykus. Jis irgi vadovaujasi tuo, kad nereikia imtis senų metodų. Tas jaunatviškumas, naujumas man tinka, patinka. Aš visada esu už permainas, naujoves. Nestresuoju, jog mano gyvenime įvyko pokyčiai."

Pastaruoju metu pasikeitė šiuolaikinės penkiakovės varžybų formatas, pagal kurį sportininkams tenka varžytis kvalifikacijoje, pusfinalyje ir viską kartoti A arba B finaluose. Pasikeitė ir kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis, vietoj anksčiau įprasto formato 4x800 m laukia pažintis su 5x600 m. Taip pat viskas vyksta „žaibo greičiu". Pavyzdžiui, po fechtavimo rungties yra vos 15 min. pertrauka iki pirmojo plaukimo. Po plaukimo yra 15 min. iki bėgimo ir šaudymo rungties: „Nesu didelė apšilimų mėgėja, tad naujas formatas šiuo atžvilgiu patinka. Taip pat sportininkai nemėgsta ir laukti. Čia laukti nereikia. Tiesiog galvoji, kaip greitai persirengti, pasiimti daiktus ir jau laukia startas."

Negana to, po 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių iš šiuolaikinės penkiakovės bus išbraukta jojimo rungtis. Ją, kaip pirmadienį pranešė Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM), turėtų pakeisti kliūčių ruožas. Tiesa, apie pastarąjį daugiau detalių dar nėra.

„Esu nusivylusi tokiu žingsniu. Juk penkiakovei žavesio ir suteikia jojimas, žirgai. Gyvūnas įneša įvairovės, nenuspėjamumo į varžybas. Aišku, dėl to sportininkas gali ir nukentėti, bet vis tiek gaila. Liūdna, jog permainos įvyko ne dėl sportininkų iniciatyvos, o dėl vadovybės norų. Sportininkai norėjo išsaugoti jojimą. Apie naują rungtį stengiuosi nesekti naujienų. Kasdien informacija vis keičiasi. Tiesiog žinau, kad olimpiniame Paryžiuje dar bus jojimas, tad dabar net nebūtų tikslo mokytis naujos sporto šakos. Realiai dabar stengiuosi galvoti tik apie 2024 m. žaidynes. Deja, Tokijuje nepavyko dalyvauti, tad Paryžiuje bus paskutinis šansas kovoti tikroje penkiakovėje. O ir man jau bus apie 30 metų. Kas bus po tų žaidynių, galvosiu vėliau", - atviravo I.Serapinaitė.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s