respublika.lt

Į 20-uką pasaulio biatlono taurės varžybose patekusi Gabrielė Leščinskaitė: „Startui nesijaučiau pasiruošusi"

2022 sausio 22 16:56:02
Robertas Trakys, Lietuvos biatlono federacija

Septynerius metus trukęs laukimas baigėsi. 2015-aisiais pasaulio biatlono čempionate 39 vietą užėmusi bei pirmuosius įskaitinius taškus pelniusi Gabrielė Leščinskaitė driokstelėjo penktadienį Antholce (Italija) vykusio pasaulio taurės etapo 15 km asmeninėse lenktynėse. 25-erių lietuvė šaudykloje suklydo kartą (šaudymas 1+0+0+0) bei užėmė 19 vietą!

×
nuotr. 1 nuotr.
Gabrielė Leščinskaitė. Andrei Ivanov nuotr.

 

Tai ne tik sportininkės karjeros rekordas, bet ir geriausias Lietuvos moterų biatlonininkių rezultatas planetos taurės varžybose nuo 2013 metų. Beje, dėl G.Leščinskaitės dalyvavimo asmeninėse lenktynėse buvo apsispręsta tik jų išvakarėse: grįžusi iš IBU taurės varžybų, kuriose ji kovojo dėl kvalifikacinių taškų Pekino olimpinių žaidynių atrankai, biatlonininkė gyveno atskirai nuo komandos, ne tiek aukštai virš jūros lygio esančioje vietovėje.

„Apie dalyvavimą varžybose tiksliai nežinojau iki paskutinės dienos, bet kai treneris išvakarėse paskambino ir pranešė, kada manęs atvažiuos pasiimti, supratau, kad visgi teks stoti prie starto linijos", - sakė G.Leščinskaitė.

Sezono pradžioje sportininkė džiaugėsi užimtomis vietomis šeštame dešimtuke bei pirmu karjeros persekiojimu. Antholce užfiksuotas rezultatas ją ne tik nustebino, tačiau paliko ir kartėlio.

„Šiandienos rezultatas ne tiek pradžiugino, kiek nustebino, tiesiog pritrenkė. Fiziškai jaučiausi gana silpnai, todėl visiškai nesitikėjau būti aukštoje pozicijoje net su idealiu šaudymu. Dėl to jausmai dvejopi: užimta vieta tikrai džiugina, bet žinojimas, kad galėjau stipriau šliuožti, šiek tiek prideda kartėlio", - paaiškino G.Leščinskaitė.

Šį sezoną lietuvė šaudo 94,4 proc. taiklumu ir yra taikliausia planetos biatlonininkė - geresnio procento už ją neturi ne tik nė viena moteris, bet ir nė vienas vyras. Lyginant su praėjusiu sezonu G.Leščinskaitė taiklumo statistiką pasigerino net 10-ia procentų.

„Man ši taiklumo statistika ir šaulės titulas kelia juoką. Taip, sutinku, kad taiklumo procentas aukštas ir tai glosto širdį, bet manęs visai nedžiugina laikas, per kurį aš tuos taikinius užverčiu. Manau, kad patenku į ilgiausiai šaudančių dešimtuką... Aš nenorėčiau to vadinti progresu, nes aš visada šaudžiau gerai, bet niekaip negalėjau to perkelti į varžybų aplinką. Dabartinis šaudymas yra ne tik technikos tobulinimo, bet ir psichologinių įgūdžių lavinimo rezultatas", - teigė G.Leščinskaitė.

Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuva turės keturis biatlonininkus vyrus bei ne mažiau kaip vieną moterį. Vis dar egzistuoja viltis, kad lietuvių merginų bus dvi: antroji mūsiškė atsidūrė „pirma už brūkšnio", tad kelialapis Lietuvai atitektų tuo atveju, jei nors viena kvotą iškovojusi šalis jo atsisakytų. Į žaidynes pretenduoja G.Leščinskaitė bei Natalija Kočergina.

„Po IBU varžybų turėjau gana sudėtingą laiką tiek treniruočių, tiek poilsio atžvilgiu, todėl startui Antholce jaučiausi visiškai nepasiruošusi. Žinoma, kad atrankoje į olimpiadą išnaudojau tiek fizinių, tiek psichologinių resursų, tačiau labai džiaugiuosi savo stiprybe, žinau, kad padariau viską, kas buvo mano jėgoms, o visa kita nuo manęs nebepriklauso", - sakė G.Leščinskaitė.

15 km asmeninių lenktynių nugalėtoja tapo prancūzė Justine Braisaz-Bouchet (0+0+1+0), 51,1 sek. aplenkusi tautietę Julia Simon (0+0+1+1). Trečią vietą užėmė švedė Mona Brorsson (0+0+1+1), atsilikusi 1 min. 37,2 sek. G.Leščinskaitė nugalėtojai pralaimėjo 4 min. 2,8 sek.

Beje, mūsiškei pritrūko vos 20 sekundžių, jog ji iškovotų teisę startuoti sekmadienį vyksiančiose bendro starto varžybose. Šioje prestižinėje rungtyje, kurioje dalyvauja 30 pajėgiausių planetos biatlonininkų, šeštadienį pirmą kartą dalyvaus Vytautas Strolia.

22 įskaitinius taškus pelniusi G.Leščinskaitė bendroje įskaitoje klasifikuojama 69-a.

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s