respublika.lt

Geriausiems metų paralimpiečiams – garbingi apdovanojimai ir statulėlės „Sugautas vėjas“

2021 gruodžio 17 13:35:23
Donatas Gribauskas

Gruodžio 21 d. Lietuvos sporto apdovanojimų renginyje Vilniuje bus pagerbti geriausi 2021 m. šalies sportininkai. Pirmą kartą kartu su olimpiečiais ant scenos lips ir geriausiai Lietuvos vardą atstovę paralimpiečiai. Paralimpinio sporto laureatams bus įteiktos išskirtinės statulėlės „Sugautas vėjas". Jų per apdovanojimus bus įteiktos penkios.

×
nuotr. 1 nuotr.
Statulėlės „Sugautas vėjas“. Parateam.lt nuotr.

 

Statulėles specialiai Lietuvos sporto apdovanojimams kūrė skulptoriai Vaiva ir Vidas Simanavičiai, kurie yra rudenį sostinėje, Neries pakrantėje atidarytos Paralimpiečių krantinės meninės idėjos autoriai.

Kiekviena iš penkių statulėlių yra Neries krantinėje iškilusios skulptūros „Sugautas vėjas" replika. Statulėlės pritaikytos negaliai - visi užrašai iškalti ir brailio raštu.

„Sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų apie Paralimpiečių krantinę ir joje esančią skulptūrą „Sugautas vėjas", kurios pagrindinis elementas - stilizuota gilė. Tai yra paralimpiečių simbolis. Nusprendėme, kad norime šią žinią paskleisti dar plačiau ir paprašėme autorių pagaminti statulėles apdovanojimams.

Kiekviena statulėlė yra rankų darbas, atliktas su atsidavimu ir rūpesčiu. Tai gražus ir prasmingas prizas, kuriuo džiaugsis metų geriausieji", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos sporto apdovanojimų renginyje pirmą kartą kartu dalyvaus olimpinio ir paralimpinio judėjimų atletai. Olimpiečiai ir paralimpiečiai išsidalins apdovanojimus tose pačiose nominacijose: metų sportininko, metų sportininkės, metų trenerio, metų komandos ir metų proveržio.

„Simboliška, jog svarbiausias metų pergales švęsime visi kartu. Darbais, o ne kalbomis parodome, jog mes esame viena šeima - sporto šeima. Noriu padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už bendrystę ir palaikymą žengiant svarbius simbolinius žingsnius, liudijančius žmonių lygybę.

Sportininkams linkiu sveikatos ir sėkmingų startų 2022-aisiais. Daug kam prasidės atranka į olimpinį ir paralimpinį Paryžių, laukia svarbūs metai", - sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.

Geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai bus apdovanoti gruodžio 21 d. Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo". Gruodžio 23 d. renginys bus rodomas per TV3 televiziją.

Paralimpinio sporto nominacijos:

Metų sportininkas
Metų sportininkė
Metų komanda
Metų treneris(-ė)
Metų proveržis

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s