respublika.lt

„Geležinių mamyčių“ bendruomenė, kuri keičia gyvenimus

2021 spalio 29 12:40:27
Gediminas Malaškevičius

Moterų triatlono klubas „Ironmama", prasidėjęs nuo daugkartinės triatlono čempionės Ingos Paplauskės vedamų treniruočių bei pamažu išaugęs iki mamas nuo sofų keliančios iniciatyvos, keičia mamų ir šeimų gyvenimus, suburdamas ne tik moteris, bet ir vaikus bei vyrus.

×
nuotr. 1 nuotr.
„Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ nuotr.

 

Triatlono sportas, susidedantis iš plaukimo, važiavimo dviračiu bei bėgimo, neretai skamba gąsdinančiai, o daug kam ir asocijuojasi ir su visame pasaulyje žinomomis varžybomis „Ironman", kurios ir įkvėpė klubo pavadinimą. Kaip teigia iniciatyvos „Ironmama" bendraautorė Agnė Šniukienė, „geležinių mamyčių" klubas savo veiklos nesustabdė ir karantino metu, mamos sportuodavo namie ir panaudodavo savo kūrybiškumą, bandydamos atkurti sporto salės inventorių išnaudodamos puodus ir net vaikus. Agnė šypsosi, kad motyvacijos daugiausiai suteikia palaikanti bendruomenė, visos sukasi tame pačiame rate tarp darbų, vaikų ir buities, tad visoms reikia kaip nors rasti laiko sportui. Vis dėlto, anot mamos, viskas klostosi savaime, nes pradėjusios nuo vienos treniruotės, dabar pačios jaučia poreikį kuo dažniau eiti į treniruotes, kuriose ne tik pasportuoja, bet ir pabendrauja, pasijuokia - būtent tai suteikia įkvėpimo nesustoti.

Mamų sportas suburia ir vaikus, moterys atsiveda įvairaus amžiaus vaikus kartu, pagelbėja ir prižiūri viena kitos vaikus, taip leisdamos palengvinti sporto ir šeimos suderinimą. Klubo narės dalinasi įvairiomis patirtimis - vienos atėjo į klubą su kūdikiais, kitos su vyresniais vaikais, tačiau visas vienija palaikančios šeimos. Klubo narė Julija sako, jog vaikai noriai sportuoja drauge: „Jie mato pavyzdį šeimoje, kad sportas gali būti smagus ir patys prisideda prie treniruočių". Kita klubo narė Aurelija taip pat paliečia kitą svarbų aspektą, dėl kurio moterys dažnai prisibijo pradėti sportuoti triatloną, tačiau, jos teigimu, sportas šiame klube tinka bet kurio sudėjimo žmogui, svarbu žinoti savo galimybių ribas. „Prisijungusios prie iniciatyvos, visos taip pat pasitikriname sveikatą pas sporto gydytojus. Dažnu atveju tenka gerti vitaminų bei mineralų papildus, ypatingai dažnai trūksta geležies, tačiau visa tai greitai atstatoma", - priduria iniciatyvos bendraautorė Agnė.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s