respublika.lt

„Geležinių mamyčių“ bendruomenė, kuri keičia gyvenimus

2021 spalio 29 12:40:27
Gediminas Malaškevičius

Moterų triatlono klubas „Ironmama", prasidėjęs nuo daugkartinės triatlono čempionės Ingos Paplauskės vedamų treniruočių bei pamažu išaugęs iki mamas nuo sofų keliančios iniciatyvos, keičia mamų ir šeimų gyvenimus, suburdamas ne tik moteris, bet ir vaikus bei vyrus.

×
nuotr. 1 nuotr.
„Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ nuotr.

 

Triatlono sportas, susidedantis iš plaukimo, važiavimo dviračiu bei bėgimo, neretai skamba gąsdinančiai, o daug kam ir asocijuojasi ir su visame pasaulyje žinomomis varžybomis „Ironman", kurios ir įkvėpė klubo pavadinimą. Kaip teigia iniciatyvos „Ironmama" bendraautorė Agnė Šniukienė, „geležinių mamyčių" klubas savo veiklos nesustabdė ir karantino metu, mamos sportuodavo namie ir panaudodavo savo kūrybiškumą, bandydamos atkurti sporto salės inventorių išnaudodamos puodus ir net vaikus. Agnė šypsosi, kad motyvacijos daugiausiai suteikia palaikanti bendruomenė, visos sukasi tame pačiame rate tarp darbų, vaikų ir buities, tad visoms reikia kaip nors rasti laiko sportui. Vis dėlto, anot mamos, viskas klostosi savaime, nes pradėjusios nuo vienos treniruotės, dabar pačios jaučia poreikį kuo dažniau eiti į treniruotes, kuriose ne tik pasportuoja, bet ir pabendrauja, pasijuokia - būtent tai suteikia įkvėpimo nesustoti.

Mamų sportas suburia ir vaikus, moterys atsiveda įvairaus amžiaus vaikus kartu, pagelbėja ir prižiūri viena kitos vaikus, taip leisdamos palengvinti sporto ir šeimos suderinimą. Klubo narės dalinasi įvairiomis patirtimis - vienos atėjo į klubą su kūdikiais, kitos su vyresniais vaikais, tačiau visas vienija palaikančios šeimos. Klubo narė Julija sako, jog vaikai noriai sportuoja drauge: „Jie mato pavyzdį šeimoje, kad sportas gali būti smagus ir patys prisideda prie treniruočių". Kita klubo narė Aurelija taip pat paliečia kitą svarbų aspektą, dėl kurio moterys dažnai prisibijo pradėti sportuoti triatloną, tačiau, jos teigimu, sportas šiame klube tinka bet kurio sudėjimo žmogui, svarbu žinoti savo galimybių ribas. „Prisijungusios prie iniciatyvos, visos taip pat pasitikriname sveikatą pas sporto gydytojus. Dažnu atveju tenka gerti vitaminų bei mineralų papildus, ypatingai dažnai trūksta geležies, tačiau visa tai greitai atstatoma", - priduria iniciatyvos bendraautorė Agnė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s