respublika.lt

G. Petrikas Aruboje apgynė pasaulio funkcinio fitneso čempiono titulą

2022 lapkričio 28 13:08:47
Dominykas Genevičius

Tolimojoje Aruboje vykusiame pasaulio pasaulinio veteranų funkcinio fitneso čempionate aukso medalį Lietuvai iškovojo Gintas Petrikas. Lietuvos triumfavo vyrų 35-39 metų amžiaus grupės varžybose ir apgynė prieš metus Egipte iškovotą trofėjų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Organizatorių nuotr.

 

Per šias rungtis jis surinko 528 taškus. Sidabro medalis atiteko kazachui Valentinui Lukanovskiui (446 tšk.), bronzos - prancūzui Archerui Baptiste‘ui (440 tšk.).

„Atlikęs paskutinę užduotį supratau, kad apgyniau čempiono titulą. Emocijos buvo nuostabios, nes viso čempionato metu nedariau klaidų, žinojau savo silpnąsias vietas ir stengiausi, kad varžovai jomis nepasinaudotų. Kiekvienose varžybose, kai lipu ant nugalėtojų pakylos užsijuosęs Lietuvos vėliavą, užplūsta didelis pasididžiavimas. Linkiu kiekvienam tokį jausmą patirti", - įspūdžiais dalinosi G. Petrikas.

Ne taip seniai įkurta Lietuvos funkcinio fitneso federacija (LF3) praėjusiais metais pirmą sykį dalyvavo pasaulio čempionatuose. G. Petrikas kartu su Juliumi Jalovecku tapo pirmaisiais lietuviais, iškovojusiais pasaulio čempiono auksą. J. Jaloveckas į Arubą nevyko, o kitiems 12 Lietuvos atstovų teko tenkintis žemesnėmis pozicijomis.

„Šiais metais čempionatas buvo nesulyginamai sunkesnis. Aruboje susirinko labai stiprūs atletai. 35-39 metų amžiaus grupėje varžėsi 36 dalyviai - tai buvo didžiausia amžiaus grupė. Nepavyko taip dominuoti, kaip pernai. Laimėjau tik dvi užduotis iš šešių. Pačios rungtys taip pat buvo sunkesnės ir reikalavo daugiau sugebėjimų", - pasakojo G. Petrikas.

Sportininkai Aruboje varžėsi ištvermės, stiprumo, mišrioje, kūno svorio, jėgos ir įgūdžių rungtyse.

„Nepasakyčiau, kad man įsiminė kažkuri rungtis kaip pati nepalankiausia ar atvirkščiai. Įsiminė tik tai, kad čempionate visas rungtis atlikau prasčiau nei namuose Lietuvoje, kai treniravausi prieš čempionatą", - teigė sportininkas.

Toje pačioje amžiaus grupėje septintąją vietą užėmė Gediminas Simanavičius (412 tšk.). Lietuvos čempionas Piotras Riabych dėl traumos pasirodymo nebaigė.

Vyrų 30-34 metų amžiaus grupėje netoli medalio buvo Mantas Grikšas (463 tšk.) iš Matas Mačaitis (460 tšk.). Jie atitinkamai užėmė penktą ir šeštą vietas. Šioje grupėje prizininkais tapo vengras Adamas Baksza (508 tšk.), Puerto Riko atstovas Luisas Hernandezas (501 tšk.) bei švedas Martinas Tunhagas (490 tšk.).

13-oje pozicijoje tarp 26 šios amžiaus grupės dalyvių liko Danielis Zachaževskis (375 tšk.).

13-ąją vietą Aruboje užėmė Arūnas Gurskas (45-49 m.), 17-ąją - Gintas Stulpinas (45-49 m.), 19-ąją - Edvinas Drizga (40-44 m.).

Pasaulio čempionate Lietuvai atstovavo ir keturios moterys. Geriausiai pasirodė Rūta Lendraitienė, kuri buvo aštunta 40-44 m. amžiaus grupėje. 14-a liko Kornelija Dūdaitė (30-34 m.), 16-a - Dora Urnežiūtė (35-39 m.), 19-a - Janina Klevinskienė (45-49 m.).

Šios varžybos vyko Karibų jūroje esančioje Arubos saloje. G. Petrikas teigė, kad pačių rungčių organizavimui jis priekaištų neturi, tačiau čempionato metu buvo ir nepatogumų.

„Nepatiko, kad viso čempionato metu reikėjo pakeisti tris lokacijas. Gerai, kad sala maža ir atstumai nedideli, bet be savo transporto būtų neįmanoma. Labai džiaugiuosi, kad turėjome išsinuomavę automobilius", - prisiminė pasaulio čempionas, pridūręs, kad bendrai varžybų organizavimas buvo panašus kaip ir praėjusiais metais Egipte.

Aruba yra žinoma visame Karibų jūros regione dėl spalvingų paplūdimių su blizgančiu baltu smėliu ir aiškiais nefrito vandenimis. G. Petrikas džiaugiasi, kad po varžybų jis su tautiečiais dar turėjo laiko pasimėgauti šiais vaizdais.

„Po varžybų, kai jau viskas aprimo, atsirado ir atsipalaidavimas. Dauguma atletų pasiliko saloje dar kelioms papildomoms dienoms. Tuomet buvo aplankytos visos lankytinos vietos Aruboje. Tai labai graži sala, klimatas - pasakiškas. Jeigu Arubą pritrauktume arčiau Europos, tai būtų ideali vieta. Dabar ji tiesiog per toli", - šypsojosi G. Petrikas.

Gruodžio viduryje Meksikoje vyks pasaulio suaugusių funkcinio fitneso čempionatas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=_Sr16SZBIqc

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s