respublika.lt

Finalinis gimnazistų sezono akordas

2014 spalio 24 11:22:02
Romualdas MATAITIS

Vilniaus Vingio parke praėjusį antradienį buvo surengtos atviros Vilniaus gimnazistų XIV sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafetinio bėgimo varžybos. Jų dalyviai rungėsi dėl Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) įsteigtų prizų.

×
nuotr. 4 nuotr.
STARTAS. Vilniaus Vingio parke vykusiose atvirosiose sostinės gimnazistų sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafetinio bėgimo varžybose dalyvavo gausus sportiškai nusiteikusių jaunuolių būrys. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Antrus metus iš eilės LAA rengiamose varžybose dalyvavo keli šimtai gimnazistų, juos aktyviai palaikė į varžybas susirinkę draugai ir artimieji. Jaunuosius sportininkus į startą palydėjo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas, disko metikas Romas Ubartas, pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas, LAA valdybos pirmininkas ir rinkodaros vadovas Algirdas Maldūnas, „Gijos“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius ir „Langvartos“ direktorius Valdas Kabišius.

„Vilniaus gimnazistų sporto žaidynės vykdomos nuo 2002 metų pavasario. Tai yra šauni sostinės gimnazijų kūno kultūros mokytojų mintis. Nuo 2008 metų bendru susitarimu buvo pasirinktos tik tos sporto šakos, kurios kultivuojamos Vilniaus gimnazijų kūno kultūros pamokose. Tai yra krepšinis, futbolas, tinklinis, šachmatai ir lengvoji atletika, - „Sporto gyvenimui“ paaiškino LAA valdybos pirmininkas A.Maldūnas. - Natūralu, kad mes norime išskirti lengvąją atletiką. Būtent tokia ir yra Lengvosios atletikos asociacijos paskirtis - rūpintis lengvosios atletikos populiarinimu tarp vaikų ir jaunuolių, mokyklose ir gimnazijose“.

Absoliučiais XIV sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafetinio bėgimo varžybų nugalėtojais tapo sostinės Simono Daukanto gimnazijos atstovai. Merginų grupėje greičiausiai 3 km ilgio distanciją nubėgo Fausta Daškevič, Viktorija Rodionova, Otilija Juozapavičiūtė, Gertrūda Sabonytė ir Rūta Okulič-Kazarinaitė, o dvigubai ilgesniame nuotolyje nepralenkiami buvo šios gimnazijos vaikinai - Matas Lataitis, Dominykas van Otterlas, Nojus Budavičius, Marius Karolis Gotbergas ir Jaunius Strazdas.

„Iki šiol nesame net tarp prizininkų patekę, tad ši pergalė mums patiems netikėta. Juo labiau kad merginų komandoje yra tik kelios lengvaatletės, o komandos lyderė yra R.Okulič-Kazarinaitė. O vaikinų komandoje tikrų bėgikų nebuvo, bet visi sportuojantys“, - sakė Simono Daukanto gimnazijos komandos treneris Kęstutis Kundrotas.

Merginų bėgimo varžybose antrą vietą užėmė Žirmūnų gimnazijos sportininkės, trečioje liko „Laisvės“ gimnazijos komanda. Vaikinų varžybose antroje vietoje finišavo Mykolo Biržiškos gimnazijos auklėtiniai, o trečioje - „Žemynos“ gimnazijos komanda.

Atvirosiose Lietuvos gimnazijų estafečių kroso pirmenybėse, kuriose galėjo dalyvauti visi norintys, geriausią rezultatą pasiekė mišri Vilniaus universiteto komanda. Jūratės Armonienės treniruojami bėgikai aplenkė antroje vietoje likusius Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos auklėtinius. Treti finišavo svečiai iš Kaišiadorių, Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai.

Bėgikai Vingio parke buvo vaišinami rėmėjų „Rokiškio sūrio“ varškės sūreliais ir sūriu, Druskininkų „Hermio“ mineraliniu vandeniu ir gaiviaisiais „Vilniaus alaus“ gėrimais. Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukė „Stiklitos“ pagaminti medaliai ir prizai bei „Gijos“ megztiniai.

Simono Daukanto gimnazijos komandos treneris K.Kundrotas nedvejodamas užtikrino, kad tokios varžybos mokiniams yra reikalingos. „Vaikai noriai dalyvauja, jų akys blizga, visi patenkinti. Vadinasi, negalima sustoti, reikia išlaikyti tradicijas ir didinti dalyvių skaičių“, - konstatavo K.Kundrotas.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ORKESTRAS: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui reorganizuoti reprezentacinį pučiamųjų orkestrą, grąžinant jį Policijos departamentui.
  • KONCERTAS: Kristupo vasaros festivalis rugpjūčio 18 d. 19 val. kviečia į premjerą – koncertą "Symphonic Beatles", vyksiantį Adomo Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje - jame skambės kultinių „The Beatles“ dainų kolekcija pučiamųjų orkestrui ir chorui.
  • DIPLOMATAS: Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Vyriausybė trečiadienį pasiūlė skirti Eitvydą Bajarūną - šių metų gegužę jis atšauktas iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų, iki šiol dirbo ir ambasadoriumi Uzbekistanui.
  • TEISĖJAS: Neblaivus automagistralėje vairavęs ir už tai nuteistas buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Arvydas Daugėla ginčija jam paskelbtą nuosprendį.
  • VADOVAS: Rugsėjį Taivane planuojamoje atidaryti Lietuvos atstovybei vadovauti paskirtas Paulius Lukauskas, šiuo metu dirbantis ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėju.
  • STUDENTAI: Aukštosiose mokyklose pirmakursių šiemet bus daugiau, nei pernai, nemokamas studijas gaus 800 mažiau studentų, pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
  • LĖŠOS: Seimo nariai išleido daugiau kaip du trečdalius šiemet komandiruotėms skirtų lėšų, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad metų pabaigoje gali tekti smarkiai sumažinti išvykų skaičių.
  • LIFOSA: Sankcionuojama Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teismams skundžia Finansų ministerijos sprendimą paskirti įmonės laikinąjį administratorių bei juo skirti įmonę „Finance Guru“.
  • PLANAS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas planas, kaip būtų galima taupyti elektrą.
  • ADEKVATU: Turistinių vizų neišdavimas Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu būtų adekvati reakcija į sukeltą karą Ukrainoje, sako Lietuvos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritartumėte sprendimui neišduoti turistinių vizų Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s