respublika.lt

Fantastišką žygį „Queen and King of the Court“ turnyre Lietuvos paplūdimio tinklininkės baigė ketvirtoje pozicijoje

2022 rugsėjo 12 11:04:34
Lietuvos tinklinio federacija

Įspūdingą žygį prestižiniame neįprasto formato paplūdimio tinklinio turnyre „Queen and King of the Court" Utrechte (Nyderlandai) lietuvės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė baigė finale užimdamos puikią ketvirtąją vietą.

×
nuotr. 2 nuotr.
CEV nuotr.

 

Kvalifikacijoje pasirodymą pradėjusios lietuvės sugebėjo prasibrauti iki finalo turnyre, kuriame dalyvavo praktiškai visos stipriausios Senojo žemyno paplūdimio tinklininkės.

Sekmadienį vakare mūsiškės stojo į kovą finale, kuriame taip pat sugebėjo pasirodyti solidžiai. Pirmajame rate lietuvės surinko 5 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Su 2 taškais pasirodymą finale baigė penktos likusios žinomos šveicarės Anouk Verge-Depre ir Menia Bentele.

Antrajame etape I. Dumbauskaitei ir G. Grudzinskaitei ilgą laiką nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai mūsiškėms pavyko pasižymėti ir pelnyti iš viso 3 taškus, tačiau to patekimui į trečiąjį ratą neužteko. Lietuvos komanda turnyrą baigė ketvirtoje vietoje.

Iki trečiąją vietą šiame etape užėmusių vokiečių Karlos Borger ir Chantal Laboureur lietuvėms pritrūko vos dviejų taškų.

„Likti per porą taškelių nuo prizinės vietos nėra lengva. Tą akimirką buvo ir skaudu, ir liūdna, žinant, kiek nedaug trūko iki apdovanojimo. Visgi ketvirta vieta yra kažkoks kosmosas - visiškai neįtikėtina. Mums buvo didelis džiaugsmas vien laimėjus kvalifikaciją. Visa ši savaitė buvo visiškas svajonės išsipildymas. Labai tuo džiaugiamės", - po varžybų sakė I. Dumbauskaitė.

Trečiajame finalo rate ir tuo pačiu visame turnyre triumfavo minėtos vokietės K. Borger ir Ch. Laboureur (13 tšk.). Tiek pat taškų surinko ir šveicarės, praėjusių metų Europos čempionės Tanją Huberli ir Niną Brunner, bet jos dėl papildomų rodiklių liko antros. Trečiąją vietą užėmė slovėnės Tjašą Kotnik ir Tajda Lovšin (2 tšk.).

Į šį turnyrą komandos buvo kviečiamos pagal Europos reitingą. Dėl to I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė už savęs sugebėjo palikti daugybę tituluotų ir žinomų porų.

„Neįtikėtinas jausmas. Dar emocijos verda ir reikia laiko, kad viską suvoktume. Aš esu maksimalistė ir kiekvieną kartą išėjusi į aikštelę, noriu laimėti. Finale labai norėjome prasibrauti į trečią ratą, kuris būtų garantavęs medalį, bet momentais šiek tiek „perdegėme", paskubėjome arba buvome nepakankamai drąsios. Dėl to ta ketvirta vieta šiuo metu yra saldžiai karti", - šypsojosi I. Dumbauskaitė.

Už ketvirtąją vietą Lietuvos paplūdimio tinklininkėms atiteko 8 tūkst. eurų.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fuw_7GhHRlc

Šis neįprasto formato paplūdimio tinklinio turnyras susilaukia vis didesnio populiarumo. Čia veiksmas vyksta labai greitai, žiūrovams tai sukelia daug emocijų. Specialiai įrengtoje arenoje Utrechte finalus stebėti pilnos tribūnos.

„Manau, kad po vienos ar dviejų dienų tik suprasime, kokio lygio tai buvo turnyras ir kokią aukštą vietą mes užėmėme. Jautėme labai didelį palaikymą iš Lietuvos, daug kas rašė žinutes, domėjosi rezultatais. Mums tai reiškia labai daug", - pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Vyrų varžybose triumfavo norvegai Andersas Molis ir Christianas Sorumas, antrąją vietą užėmė Europos čempionai švedai Davidas Ahmanas ir Jonatanas Hellvigas.

„Queen and King of the Court" varžybos vyksta netradiciniu formatu. Komandos yra suskirstomos į grupes ir jos žaidžia pasikeisdamos. Pora, laimėjusi tašką, lieka aikštėje, o pralaimėjusias pakeičia kita pora. Taip komandos rotuojasi kol baigiasi laikas.

Bendrą turnyre Utrechte prizų fondą sudarė 200 tūkst. eurų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • DUJOS: Europos Sąjungai ieškant sprendimų, kaip sumažinti aukštas dujų bei elektros kainas ir Briuselyje svarstant įvesti 220 eurų už magavatvalandę (MWh) viršutinę dujų kainos ribą tokios lubos yra per aukštos, sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.
  • VAISTAI: Seimas ketvirtadienį įteisino naują vaistų ir medicinos priemonių kainodarą ir kompensavimo tvarką, kartu panaikintos priemokos „lubos“, siekusios 5,87 euro.
  • ATMETĖ: Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį paliko galioti Migracijos departamento sprendimą, kuriuo Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu vaikų motinai Jelenai Kaminskas panaikintas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje.
  • TEISMAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtas Teismų įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pataisas, kuriomis didinamas teismų sistemos efektyvumas, atvirumas bei skaidrumas, taip pat teismo proceso operatyvumas bei siekiama aukštesnės bylų nagrinėjimo kokybės.
  • PLĖTRA: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi komercinių sunkvežimių elektros įrenginių gamintoja Suomijos kapitalo Panevėžio „PKC Group Lithuania“ įdarbins dar 100 darbuotojų.
  • RŪMAI: Lietuvoje įregistruoti Taivano komercijos rūmai, kurių tikslas – suvienyti su šia Azijos šalimi dirbančias arba ketinančias dirbti Lietuvos įmones, sako rūmų prezidentas Lukas Puidokas.
  • NETEKTIS: Mirė legendinės kapelos „Gegužio žiedai“, dar žinotos Jungėnų kapelos vardu, vadovas Vincentas Kazimieras Svitojus - muzikanto gyvybė užgeso einant 93-iuosius gyvenimo metus.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė atleista iš darbo Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje, bet jai siūloma vėl užimti mokytojos pareigas sudalyvavus konkurse, ketvirtadienį patvirtino mokyklos direktorė Irina Ignatavičienė.
  • PASITRAUKĖ: Ketvirtadienį buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pasitraukė iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime.
  • PASIENIS: Seimui ketvirtadienį bus pateiktas Vyriausybės siūlymas pratęsti nepaprastąją padėtį Rusijos ir Baltarusijos pasienyje iki kovo 16 dienos imtinai.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta boikotuoti savivaldos rinkimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 +1 C

-10 0 C

 

-12 -2 C

-8 0 C

-10 -1 C

 

-5 -3 C

0-5 m/s

0-3 m/s

 

0-7 m/s