respublika.lt

Europos pilno kontakto karatė čempionai tikisi apginti titulus

2022 balandžio 01 20:35:00
Dalius Matvejevas

Šeštadienį Tarnuve (Lenkija) vyksiančiame 2022 metų Europos kiokušin karatė čempionate lietuviai vėl kovos dėl aukščiausių vietų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Europos pilno kontakto karatė čempionai tikisi apginti titulus. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

 

Lietuvai Europos čempionate atstovaus net 28 sportininkai, išbandysiantys jėgas maksimaliame skaičiuje rungčių.

Čempioniškas mentalitetas

Trys rinktinės nariai Lenkijoje gins čempionų titulus - 2021-asiais Sakartvelo sostinėje Tbilisyje Diana Mačiūtė nugalėjo katos rungties asmeninėse varžybose, o Edgardas Sečinskis ir Eventas Gužauskas tapo kumitė rungties svorio kategorijų, atitinkamai, iki 95 kg ir virš 95 kg nugalėtojais. Ketvirtoji 2021 metų čempionė iš Lietuvos Rūta Brazdžionytė taip pat atvyko su komanda į Tarnuvą, bet ji nusprendė visą dėmesį skirti pasirengimui pasaulio čempionatui ir Europos pirmenybes stebės iš tribūnų.

Lietuvos rinktinė į Lenkiją atvyko ketvirtadienį, o penktadienį sportininkai surengė paskutines pratybas prieš oficialių kovų pradžią.

„Mūsų sportininkai yra patyrę, žino, ko nori, atvažiuoja laimėti, - po treniruotės sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių Paulius Klapatauskas. - Čempioniškas mentalitetas išugdytas, reikia tai įrodyti kovose".

Kartų kaita

Panašiai kalbėjo ir abu kumitė rungties čempionų titulus ginsiantys kovotojai.

„Nuotaikos - geros, pasirengimas vyko pakankamai sklandžiai, pavyko išvengti rimtų traumų. Kaip ir visa komanda, esu pasirengęs visu 100 procentų - sakė E. Sečinskis. - Mūsų svorio kategorija dabar išgyvena kartų kaitą, yra daug jaunų sportininkų, tad sunku apie varžovus kažką daugiau pasakyti, informacijos nėra daug. Favoritai lieka tie patys - lenkai, kartvelai, vengrai ir, tikiuosi, mes".

Prieš metus Europos čempionato finale E. Sečinskis susitiko su savo draugu iš Vilniaus „Saulės ženklo" klubo Orestu Abazoriumi, o trečiąją vietą pasidalino bulgaras Borislavas Baičevas ir ukrainietis Ihoris Kotliarevskis. Deja, dėl Ukrainą draskančio karo šios šalies sportininkai Europos čempionate šiemet nedalyvaus.

Poilsiui laiko nebuvo

2021 metais nė vieno pralaimėjimo nepatyręs E. Gužauskas pernai finale taip pat kovojo su ukrainiečiu - Konstantinu Inozemcevu. Tačiau varžybose Tbilisyje nedalyvavo Paulius Žimantas, su kuriuo pastaruoju metu ir susikerta E. Gužausko keliai finaluose. Abu sportininkai yra Akmenės „Energijos" vadovo Vladimiro Silvaško auklėtiniai, tačiau E. Gužauskas dabar treniruojasi ir su Luku Kubiliumi klube „Shodan".

„Stipriausias varžovas yra P. Žimantas, - neabejojo E. Gužauskas. - Stiprus varžovas yra kartvelas Laša Kamaraulis, su kuriuo teko susidurti pernai pusfinalyje. Taip pat pajėgūs - vengrai Mate ir Adamas Davidai, kurie visur dalyvauja ir jau yra sukaupę nemažai patirties. Su visais varžovais reikia atsakingai kovoti ir atsakingai toms kovoms ruoštis, tačiau manau, kad stipriausi esame mes - lietuviai".

Kovotojas teigė esąs gerai pasirengęs Europos čempionatui ir besitikįs parodyti visus savo sugebėjimus.

„Gera forma ir nuotaika, tikiuosi, kad rytoj pavyks parodyti, ką galiu geriausiai, ir apginti titulą, - kalbėjo E. Gužauskas. - Vasario mėnesį vyko Lietuvos čempionatas, po jo iš karto rengėmės Europos čempionatui, tad nebuvo kada pailsėti. Pasirengimas buvo geras, ilgas, tad ir rezultatas turi būti geras".

Europos čempionatas Tarnuve šeštadienį prasidės ankstų rytą - 9 val. 30 min. startuos katos rungties varžybos. Kumitė rungties kovų pradžia numatoma 13 val. Visas varžybas bus galima tiesiogiai stebėti internetu.

Europos čempionatas bus tiesiogiai transliuojamas čia.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s