respublika.lt

Europos jaunimo bavariško akmenslydžio čempionate – lietuvių auksas ir sidabras

2022 vasario 22 12:00:00
Dominykas Genevičius

Italijoje vykstančių pasaulio pirmenybių metu surengtas Europos jaunimo bavariško akmenslydžio (Icestock) čempionatas pažymėtas puikiais lietuvių rezultatais. Metimų į tolį rungties 16-mečių amžiaus grupėje Lietuvos atstovai užėmė dvi pirmąsias vietas, aplenkę šios rungties senbuvius iš Vokietijos, Austrijos ir Italijos. Tuo tarpu komandų varžybose Lietuvos rinktinė tapo Europos vicečempione.

×
nuotr. 2 nuotr.
Europos jaunimo bavariško akmenslydžio čempionate – lietuvių auksas ir sidabras. Žilvino Eidukaičio nuotr.

 

Žilvino Eidukaičio treniruojami Lazdijų sportininkai įspūdingai pasirodė U16 amžiaus grupės finale. Europos čempionu tapo Rytis Petruškevičius, kuris sėkmingiausiu bandymu specialų diską numetė net 113,07 m.

Sidabro medalį iškovojo kitas lietuvis Titas Malinauskas. Jo rezultatas taip pat įspūdingas - 109,29 m. Bronzą iškovojęs austras Maximilianas Kolleris nuo T. Malinausko atsiliko beveik 15 m (94,65 m).

Komandų varžybose Lietuvai taip pat atstovavo Nedas Piličiauskas ir Titas Karakas. Bendra geriausių trijų žaidėjų metimų suma buvo 340,27 m. Lietuviai vos 43 cm atsiliko nuo auksą iškovojusių vokiečių ir džiaugėsi sidabro apdovanojimais. Treti liko austrai (336,24 m).

Video: https://vimeo.com/679084019/b5fc947fee

„Nelabai tikėjausi, kad turėsime auksą. Mes treniruotis ant ledo šiam čempionatui pradėjome ne per seniausiai, prieš pusę metų. Gaila, kad komandinėse varžybose nedaug pritrūko iki aukso. Asmeninėse varžybose mano auklėtiniai viršijo lūkesčius, nes šiame sporte silpnų varžovų nebūna. Visas Bavarijos regionas, šiaurinė Italija ir kai kurios kitos Europos šalys šį sportą propaguoja kelis šimtus metų. Jų pasiekimai ir patirtis yra visai kitokia, todėl visi liko nustebę, kad lietuviai sugebėjo laimėti ir dar tokiu dideliu


U23 amžiaus grupėje Lietuvos rinktinė komandų įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą. Mūsų šaliai atstovavo Justinas Buzas, Egidijus Kazlauskas, Domantas Žukauskas bei Skirmantas Žukauskas.

Klasikinio bavariško akmenslydžio varžybose Lietuvos U23 rinktinė užėmė ketvirtąją vietą. U19 amžiaus grupėje mūsiškiai taip pat liko ketvirti.

„Rezultatai atspindi mūsų galimybes - pagal tai, kiek įdėjome darbo, kiek turėjome sąlygų. U19 komanda iki paskutinės akimirkos kovojo dėl bronzos, tiesiog buvo nesėkmingas paskutinis sudėtingas metimas. Pagal mūsų sąlygas, pasirodėme tikrai gerai", - sakė Ž. Eidukaitis.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=0APTvIX2Gxo

Kadangi medalius Lietuvai iškovojo U16 amžiaus grupės sportininkai, Ž. Eidukaitis įsitikinęs, kad ši karta džiugins gerais rezultatais ir perėjusi į vyresnę grupę.

„Manau, kad bent jau metimų į tolį rungtyje, mano auklėtiniai ateityje į Lietuvą parveš dar ne vieną medalį", - sakė treneris.

U19 amžiaus grupės varžybose Lietuvai atstovavo ir dvi merginos - Naida Petruškevičiūtė ir Joana Lukaševič.
Lazdijuose bavariškas akmenslydis yra gana populiarus. Pasak Ž. Eidukaičio, tai lietuviams yra gana naujas bei įdomus sportas.

„Mūsų miestelis nėra didelis, pats dirbu su vaikais kūno kultūros mokytoju ir tuos vaikus pažįstu. Pakalbinu juos išbandyti pažaisti ir jiems tai patinka. Tada atsiranda išvykos, stovyklos, varžybos. Taip ir gyvuojame. Dvi-tris komandas pavyks visą laiką išlaikyti", - džiaugėsi Ž. Eidukaitis.

Europos jaunimo bavariško akmenslydžio čempionate tradiciškai dominavo 19 medalių iškovoję vokiečiai ir 20 apdovanojimų pelnę austrai.

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s