Europos čempionate sidabrą iškovojusios D.Karalienė ir D.Rimkutė: „Tai – tarsi sapnas“

(1)
Publikuota: 2023 gegužės 29 08:56:24, Lietuvos irklavimo federacija
×
LIF nuotr.

„Švęsime, šiandien tikrai švęsime. Iš pradžių reikės suprasti ir apgalvoti, kas nutiko. Viską išanalizuosime, kad kitą kartą būtų auksas", - viena per kitą bėrė Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė, sekmadienį Europos irklavimo čempionate iškovojusios sidabro medalius.

Čempionato finale Lietuvos moterų dvivietė trasą įveikė per 6:41.18. Auksą iškovojo rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (6:40.83), bronza atiteko olandėms Roos De Jong ir Lailai Youssifou (6:45.98).

D.Rimkutė prisipažino, kad po finišo galvoje spėjo suskambėti ir Marijono Mikutavičiaus „Trys milijonai".

„Tiesą pasakius, siurprizas. Dabar jaučiuosi tarsi sapne, - sakė 22-ų D.Rimkutė. - Pusfinalyje patikėjome, kad galime kautis dėl medalių".

D.Karalienė teigė, kad svajojo apie šį medalį. „Tikėjausi medalio, tikrai svajojau. Tikėjau, kad sunkus darbas turi atsipirkti. Manau, kad šis medalis yra įrodymas, kad einame teisinga kryptimi", - sakė irkluotoja.

Didžiąją dalį distancijos lietuvės pirmavo, rumunės sugebėjo išsiveržti į priekį prie pat finišo. „Dabar belieka taisyti klaidas, kad daugiau nebūtų tokių nesėkmingų finišų", - nusijuokė D.Rimkutė.

O D.Karalienė užsiminė, kad įgulos šį sezoną dar laukia startai pasaulio taurės 3-ajame etape (liepos 7-9 d.) bei pasaulio pirmenybėse (rugsėjo 3-10 d.).

Vyrų pavienių dviviečių Europos čempionato finale įspūdingai pasirodė broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai, užėmę ketvirtą vietą (6:23.30)! Finale broliai tik 0,04 sek. atsiliko nuo bronzą iškovojusios ispanų įgulos.

Moterų vienviečių finale Ieva Adomavičiūtė užėmė 5-ą vietą (7:41.36). Čempione tapo olandė Karolien Florijn (7:24.18), sidabrą iškovojo šveicarė Aurelia-Maxima Katharina Janzen (7:29.45), bronza atiteko serbei Jovanai Arsič (7:31.86). Vyrų vienviečių finale Dovydas Nemeravičius finišo liniją kirto 6-as (6:51.32). Čempiono titulą iškovojo olandas Leonardas Van Lieropas (6:46.91), sidabru džiaugėsi graikas Stefanosas Ntouskosas (6:47.87), bronza atiteko vokiečiui Oliveriui Zeidleriui (6:48.14).

Vyrų porinė dvivietė - Armandas Kelmelis ir Giedrius Bieliauskas - B finale finišavo šešti (6:25.54). Galutinė pozicija Europos čempionate - 12 vieta.

Vyrų porinė keturvietė - Žygimantas Gališanskis, Povilas Stankūnas, Mindaugas Griškonis, Dominykas Jančionis B finale užėmė 3-ą vietą. Galutinė pozicija pirmenybėse - 9 vieta.