Austrijoje vykęs pasaulio irklavimo čempionatas Lietuvos sportininkams apdovanojimų „neatplukdė“. Šalia prizininkų pakylos su „mediniu“ medaliu ketvirtoje pozicijoje liko Mindaugas Griškonis. Tačiau Lietuva gali pasidžiaugti pagausėjusia olimpine komanda. Prie jau anksčiau vietą 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse užsitikrinusio vienvietininko M.Griškonio prisijungė ir dvi porinių dviviečių valčių įgulos.
Moterų porinių dviviečių valčių B finale (7-12 vietos) Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė užėmė trečiąją poziciją bei iškovojo kelialapį į 2020 m. olimpines žaidynes. Pasaulio čempionių titulo neapgynęs mūsų šalies duetas 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 57,83 sek. ir nusileido varžovėms iš Italijos bei Čekijos. Lietuvėms galutinėje įskaitoje atiteko devintoji vieta. Kelialapius į olimpines žaidynes pelnė 11 komandų.
„Nežinau, ar tai yra sėkmė. Pernai tapome čempionėmis, todėl sunku vertinti mūsų rezultatą. Džiugu dėl olimpinio kelialapio. Žinome, kad stengsimės dar labiau ir kitais metais tikėsimės kur kas didesnės sėkmės“, - teigė M.Valčiukaitė.
Vyrų porinių dviviečių valčių B finale Saulius Riteris (Ritter) ir Dovydas Nemeravičius finišavo penkti (6.22,13), galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją poziciją ir taip pat pelnė kelialapį į Tokijo žaidynes.
„Norėjome įvykdyti pagrindinę užduotį - iškovoti olimpinį kelialapį. Tą padarėme, tačiau suprantame, kad turime pasitempti, nes vienuolikta vieta tikrai nėra rezultatas, kurio šiais metais siekėme, - kalbėjo S.Riteris. - Finalas buvo labai sunkus. Visos įgulos kovojo dėl kelialapio, niekas nepasidavė, todėl džiaugiamės, kad mums pavyko.“
„Manau, neatradome teisingos technikos, yrio, kuris mus vestų į pergales. Tačiau mums pavyko būti tarp stipriausių vienuolikos ir iškovoti kelialapį Lietuvai į Tokijo olimpines žaidynes. Tuo tikrai galime pasidžiaugti“, - pridūrė D.Nemeravičius.
Vyrų vienviečių valčių varžybų finale M.Griškonis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 45,24 sek. Nuo trečiosios pozicijos mūsiškį skyrė 0,4 sek. Nugalėjo vokietis Oliveris Caidleris (Oliver Zeidler, 6.44,55). Jis vos 0,03 sek. pranoko daną Sverį Nylseną (Sverri Nielsen, 6.44,58). Bronza atiteko norvegui Kjetiliui Borchui (6.44,84).
„Šiek tiek pritrūko sėkmės, bet esu patenkintas. Galbūt galėjo būti geriau, galbūt galėjo būti ir blogiau. Apie tai dabar negalvoju. Tiesiog džiaugiuosi rezultatu. Esu dėkingas visai komandai - treneriams, sparingo partneriams. Tačiau didžiausia mano motyvatorė yra mano dukra Atėnė, kurią labai dažnai prisimenu varžybose. Prieš pat varžybas, vykstant pasirengimui, ji mane lydėdavo į kiekvieną plaukimą ir šaukdavo iš katerio: „Tėti, irkluok greičiau“. Visada prisimenu jos žodžius starte ir stengiuosi jos nenuvilti“, - pasakojo M.Griškonis.
Svajonę apie Tokiją teko atidėti parairkluotojui Augustui Navickui. Neįgaliųjų vyrų vienviečių valčių B finale (7-12 vietos) jis užėmė penktąją vietą, o galutinėje įskaitoje liko 11-as. Lietuvos sportininkas 2000 m distanciją įveikė per 10 min. 32,21 sek. Norint iškovoti kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes, A.Navickui reikėjo laimėti B finalą. Kelialapiai į Tokiją atiteko septyniems stipriausiems vienvietininkams.
„Šiek tiek pailsėsime, susikursime kitų metų treniruočių planą ir dirbsime, - sakė A.Navickas. - Šįkart į pasaulio čempionatą nepataikėme su sportine forma. Šiek tiek prašoviau, bet būna visko. Rezultato tikėjausi kito, bet reikia su juo susitaikyti ir gyventi toliau.“
Vyrų porinių keturviečių valčių C finale (13-18 vietos) Lietuvos komanda finišavo trečia, o galutinėje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą. Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas ir Žygimantas Gališanskis 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 56,99 sek. bei nusileido varžovams iš JAV ir Austrijos.