respublika.lt

Dugnas - praeitis, o ateityje - viršūnė

(0)
2022 spalio 31 16:22:49
Aistė LABINAITĖ

Praėjusiame sezone Lietuvos vyrų regbio-15 rinktinė antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato „Trophy" divizione užėmė paskutinę vietą. Nors toks pasiekimas, anaiptol, neskamba džiugiai, tačiau svarbiausia, jog tuomet lietuviai neiškrito į žemesnį divizioną.

×
nuotr. 2 nuotr.
Naująjį sezoną Lietuvos regbio-15 rinktinė pradės rungtynėmis su Ukrainos komanda. Lietuvos regbio federacijos nuotr.

 

Ratas apsisuko ir viskas prasideda iš pradžių. Po savaitės startuoja naujojo sezono kovos. Dalis varžovų pasikeitę, tačiau vienas iš pagrindinių tikslų tas pats - išlaikyti vietą divizione. Žinoma, šį kartą finišas įsivaizduojamas jau ne lentelės dugne. Pirmiausia mūsiškius egzaminuos Ukrainos ekipa, su kuria Šiauliuose bus žaidžiama lapkričio 5 d.

Pliusai ir minusai

Lietuvos regbininkams vasara buvo tikrai karšta. Mūsų regbio-7 rinktinė kovojo elitiniame Europos čempionato „Championship" divizione ir tarp 10 komandų užėmė septintąją vietą. Taip pat lietuviai pirmą kartą istorijoje dalyvavo prestižiniame pasaulio regbio-7 „Challenger" serijos atrankos turnyre Čilėje, kur tarp 12 ekipų finišavo devintoje pozicijoje. O vasaros pabaigoje startavo ir klubinė Baltijos regbio „Top" lyga, kurios finišas buvo pasiektas tik prieš savaitę. Tačiau, panašu, jog poilsio dar teks palaukti. Visi puikiai žino, jog Lietuva negali pasigirti prabanga ir skirtingomis regbio-7 bei regbio-15 rinktinėmis, tad kovoti bei tęsti varžybų maratoną reikės ir toliau.

Į treniruočių stovyklą Šiauliuose Lietuvos regbio-15 rinktinė susirinko spalio 26 d. O jau po savaitės, lapkričio 5 d., mūsiškiai pradės ir naują sezoną Europos čempionato „Trophy" divizione.

„Žinoma, grafikas yra įtemptas, intensyvus, rungtynių skaičius - didelis, taip pat netrūksta ir pagrindinių rinktinės žaidėjų traumų. Taigi, nerimo šiek tiek yra, nors esame buvę ir blogesnėse situacijose. Tačiau yra ir kita medalio pusė, regbis auga, stiprėja. Tad, tai bus puiki galimybė kažkam kitam „iššauti", proga pasireikšti jaunimui, naujokams. Taip pat guodžia ir tai, kad šį rudenį vyks ne trejos, kaip įprastai, bet tik dvejos rungtynės", - „Vakaro žinioms" sakė Lietuvos regbio federacijos generalinė sekretorė Austėja Minkevičiūtė.

Kaip ir visuomet, taip ir dabar rinktinėje yra ir netekčių, ir džiuginančių sugrįžimų. „Traumos, patirtos po „Top" lygos kovų, rodo, jog pastaroji lyga tikrai stiprėja. Nors ateina žaisti ir daug jaunų regbininkų, kurie įgauna vertingos patirties. Tad, ir rinktinėje šiame sezone pamatysime naujų veidų", - pridūrė LRF atstovė.

Praėjusiame sezone nacionalinė komanda pristatė naują narį - Argentinos lietuvį Pedro Soto, žaidžiantį Prancūzijoje. Tačiau dabar Šiauliuose nebus ir jo, mat klube „Rennes" regbininko tuo metu lauks svarbus mačas. Ar Lietuvos rinktinės atstovas galės padėti antrojoje dvikovoje Šveicarijoje, priklausys nuo jo klubo: „Žinoma, gaila dėl to. Tačiau tokia yra situacija. Reikia pasidžiaugti, jog sugrįžo Donatas Vilimavičius, kuris praėjusiais metais mums negalėjo padėti ir kurį, galima sakyti, pavadavo P.Soto."

Palankesni varžovai

Būsimoji Lietuvos rinktinės varžovė - Ukrainos komanda - naujajame „Trophy" diviziono sezone jau sužaidė pirmąsias rungtynes. Ukrainiečiai Kroatijoje 27:22 pranoko vietos nacionalinę ekipą. Aišku, dėl šalyje vykstančio karo su Rusija, Ukrainos regbininkai vietinio čempionato ir rungtynių šį sezoną neturėjo, o lietuviai tuo metu žaidė aktyviai. Pasak A.Minkevičiūtės, galbūt tai irgi bus vienas iš mūsiškių pranašumų stadione, nors dar neaišku, kokios sudėties Ukrainos komanda atvyks į Lietuvą: „Nežinia, kiek žaidėjų yra pasitraukę į frontą, kiek regbininkų grįš į rinktinę iš užsienio klubų. Į Lietuvą Ukrainos rinktinė atvyksta spalio 30 d. ir savaitę treniruosis Kaune. Varžovai čia nori pasidaryti rimtą stovyklą. Sunku spėlioti, koks bus varžovų pajėgumas, pamatysime tik per rungtynes. Nors nereikia nuvertinti nei vieno varžovo."

Prasidėjus karui, daugumos šalių sporto federacijos tiesė pagalbos ranką ukrainiečiams, siūlė prieglobstį ir kvietė juos treniruotis pas save. Taip elgėsi ir LRF. Tačiau Ukrainos regbininkai jau buvo „pabirę" po pasaulį, nemaža dalis apsistojo Lenkijoje. Iki liepos mėnesio vyko diskusijos dėl Ukrainos rinktinės grįžimo į „Trophy" divizioną. LRF atstovės teigimu, kadangi ukrainiečių apsisprendimo teko laukti ilgai, tad ir rungtynių tvarkaraštis ilgai buvo neskelbiamas. Galiausiai Ukrainos komanda nusprendė žaisti.

Be Lietuvos ir Ukrainos bei Kroatijos komandų „Trophy" divizione šiame sezone dar kovos Švedijos ir Šveicarijos rinktinės. Praėjusiame sezone šešių komandų turnyro lentelėje lietuviai liko paskutiniai. Diviziono nugalėtojai belgai ir antrąją vietą užėmę lenkai tuomet pakilo į aukščiausiąjį „Championship" divizioną. Primename, jog aukščiau už pastarąjį yra tik uždaras „Šešių nacijų" taurės turnyras, kuriame rungtyniauja Anglijos, Prancūzijos, Airijos, Škotijos, Velso ir Italijos rinktinės.

„Mano nuomone, šiame sezone varžovai mums bus palankesni. Švedai ir kroatai atėjo iš žemesnio diviziono. Tad, norisi tikėtis, jog pavyks lengviau juos įveikti. Nors, žinoma, niekada nežinai, kaip susiklostys rungtynės. Šveicarijos ir Ukrainos komandos irgi yra įveikiamos. Jas jau esame nugalėję. Tikrai tikiu, jog sezono pabaigoje Lietuvos rinktinė bus aukštesnėje pozicijoje nei praėjusiame sezone", - atviravo A.Minkevičiūtė.

Pernai mūsiškiai iškovojo pergalę kovoje su Šveicarija ir patyrė keturis pralaimėjimus Lenkijos, Belgijos, Vokietijos ir Ukrainos komandoms. Tačiau Lietuvos rinktinė (5 tšk.), kaip ir tiek pat taškų surinkusi, bet turnyro dėl karo negalėjusi tęsti Ukrainos komanda, neiškrito į žemesnį divizioną, todėl ir šį sezoną tęsia pasirodymą „Trophy" varžybose. Tiesiog praėjusiame sezone Europos regbio federacija („Rugby Europe") nutarė, jog po sezono iš „Trophy" diviziono neiškris nei viena komanda.

„Laimėjimas prieš Šveicarijos komandą tikrai daug reiškia. Belgų, lenkų ir vokiečių grupėje nebeliko. Manau, visos kitos komandos tikrai yra nugalimos, - kalbėjo LRF generalinė sekretorė. - Sezoną pradedame su naujomis idėjomis ir naujais uždaviniais."

Treneris liko

Prie ne paties sėkmingiausio praėjusio sezono pasirodymo galėjo prisidėti ir faktas, jog įvyko permainos rinktinės trenerių štabe. 2021 m. spalio pabaigoje LRF pristatė naują Lietuvos regbio-15 rinktinės vyriausiąjį trenerį, Anglijoje gimusį ir užaugusį lietuvių kilmės Simoną Verbicką. Tačiau jau 2022 m. kovo pabaigoje buvo pranešta, jog pastarasis specialistas nebegalės padėti mūsų nacionalinei komandai dėl užimtumo Anglijos klubuose. Tad, Lietuvos rinktinės vairas buvo patikėtas Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos" klubo strategui Gediminui Marcišauskui ir žaidžiančiajam „Baltrex-Šiauliai" treneriui Žygimantui Radžiui. Pastarasis duetas, kuriam dar talkins ir Dovydas Taujanskas bei Jonas Mikalčius, darbuosis ir šiame sezone. Beje, G.Marcišausko vadovaujama „Vairo-Kalvio-Jupojos" komanda, kaip jau rašėme, neseniai tapo Baltijos „Top" lygos čempione.

„Naujo trenerio atėjimas į komandą ne visada būna lengvas, visiems reikia prisitaikyti vieniems prie kitų. Tačiau naujasis treneris ilgai ir neužsibuvo. Galbūt tai turėjo įtakos, pavyzdžiui, pačiam žaidimo formatui. Tikrai sunku pasakyti, kodėl praėjusiame sezone likome paskutinėje vietoje, juk, atrodo, ir žaidimas gerėja. Tačiau dabar džiaugiamės, kad treneris G.Marcišauskas liko tęsti darbus. Manau, darbų tęstinumas tikrai atneš rezultatų", - teigė LRF atstovė.

Natūralu, jog prieš kiekvieną startą ne tik patys žaidėjai ar treneris sau kelia tam tikrus uždavinius, tačiau ir federacija turi numačiusi tikslus. Šiuo atveju tikimasi, kad Lietuvos rinktinė išliks „Trophy" divizione. Tai yra pagrindinis tikslas. Visi puikiai žino, jog regbis-15 yra nefinansuojamas valstybės, taigi galvoti apie aukštesnį divizioną būtų kiek per drąsu. Juk toks žingsnis reikštų ir gerokai didesnes finansines išlaidas: „Reikėtų ne tik su daugiau komandų kovoti, tačiau ir dažniau važinėti į rungtynes užsienyje. Negana to, ir sezonas būtų dar ilgesnis. Nesu tikra, ar mes šiuo metu esame tam pasiruošę. Žinoma, dabar tikimės pergalių kiekvienose rungtynėse, tačiau, manau, ir antroji vieta divizione būtų puikus pasiekimas."

Lietuvos ir Ukrainos rinktinių rungtynės vyks Šiauliuose. Žinoma, lapkritis tikrai nėra pats šilčiausias metas mūsų šalyje, veikiausiai stebuklo bei netikėtų karščio pliūpsnių nebus ir 5 d. Tačiau regbio gerbėjai prie to jau turėtų būti įpratę, nes regbio-15 rinktinė visuomet startuoja rudenį. Taigi, A.Minkevičiūtė tiki, jog sirgalių, palaikančių lietuvius, tikrai netrūks.

„Puikiai prisimenu Lietuvos ir Latvijos rinktinių rungtynes, vykusias prieš kelerius metus. Tuomet jau snigo, tad mačas Šiauliuose vyko ant sniego. Tačiau žiūrovų tikrai netrūko. Oro sąlygos jų neišgąsdino. Pernai per rungtynes buvo didžiulis vėjas, bet sirgaliai vis tiek atvyko palaikyti rinktinę. Tokiu atveju svarbiausia, kad žaidėjai nesusirgtų, o palaikymas tikrai, manau, bus", - įsitikinusi LRF generalinė sekretorė.

Antrasis mačas lapkričio 12 d. vyks Šveicarijoje. Kitos „Trophy" diviziono kovos lauks 2023 m. kovą ir balandį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NERIMAS: Paskelbus apie konkursą laimėjusią naują Lietuvos nacionalinio operos baleto teatro vadovę Laimą Vilimienę, teatro kolektyvas sako esantis sunerimęs dėl savo ateities ir jaučiasi neįvertintas.
  • ASAMBLĖJA: Jeigu Austrija įsileis Rusijos parlamentarus į Vienoje vyksiančią Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos parlamentinės asamblėjos sesiją, Lietuvos delegacija joje nedalyvaus, sako jai vadovaujanti konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s