respublika.lt

Du baudos ratai nesutrukdė V.Stroliai patekti į pasaulio taurės varžybų 30-uką (0)

2020 lapkričio mėn. 29 d. 21:27:57
Lietuvos biatlono federacijos inf.

Praėjusį sezoną pasaulio taurės etape Rūpoldinge bei 2019 metų pasaulio čempionate Estešunde Vytautas Strolia džiūgavo po vienų iš sėkmingiausių karjeros startų: lietuvis užėmė 26 vietas, 10 km sprinto varžybose nesuklydęs nė sykio.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vytautas Strolia. Stop kadras / biathlonltu.com nuotr.

 


Tuo tarpu priešolimpinį sezoną geriausias Lietuvos biatlonininkas pradėjo demonstruodamas neįtikėtiną sportinę formą - sekmadienį Kontiolahtyje vykusiose sprinto varžybose užėmė 27 poziciją, nors suko net du baudos ratus.

Po sykį V.Strolia suklydo šaudydamas tiek gulint, tiek stovint. Šeštadienį 20 km asmeninėse lenktynėse lietuvis pasiekė karjeros rekordą, užėmęs 16 vietą. Bendroje pasaulio taurės įskaitoje po pirmųjų dviejų startų mūsiškis klasifikuojamas 21-as (39 tšk.).

„Kiekvienose varžybose yra skirtinga situacija. Kitą kartą su nuliu ir panašiu greičiu trasoje gali būti panaši vieta - tai priklauso nuo trasos. Smagu, kad vėl buvau taškuose, norėtųsi, kad stabiliai juos pelnyčiau ar būčiau bent arti jų. Šaudymas šiandien nebuvo labai geras, bet iškart jaučiau, kad reikės šaudyti neskubant, nebuvo užtikrintumo. Antrus šūvius paskubėjau, padariau klaideles, dėl jų šiek tiek gaila. Visumoje išėjo neblogai", - pasirodymą įvertino V.Strolia.

Visą antrą ratą - 3,3 km - anykštėnas įveikė drauge su pajėgiu prancūzu, šeštą vietą užėmusiu Quentin Fillon Maillet.

„Antrą ratą su juo (prancūzu - aut. past.) važiavau, tempas buvo labai geras. Trečią važiavau su baltarusiu, kuris buvo ką tik startavęs. Pasisekė su kompanionais, tai irgi pliusas. Kai savijauta gera, tada gali laikytis, o jei bloga, tai nesvarbu, kas šliuožia šalia. Fizinė forma kaip sezono pradžiai nebloga, nustebinau pats save", - teigė V.Strolia.

Net ir sukęs tris baudos ratus 55 vietą tarp 101 sprinto rungties dalyvio užėmė Karolis Dombrovskis. Visas tris klaidas mūsiškis atliko antroje šaudymo zonoje, nors su jam įprastai taikliu šaudymu netgi galėjo pranokti komandos draugą. Asmeninėse lenktynėse K.Dombrovskis prašovė tik sykį iš 20 bei užėmė 36 vietą.

„Neslėpsiu nusivylimo šiais dviem startais. Vakar koją pakišo tolimas starto numeris, nes į pabaigą trasoje buvo sunku kelti kojas per didelį kiekį cukrinio sniego. Šiandien visi matėme, kas pakišo koją - šaudymas. Fiziškai jaučiuosi pakankamai gerai, taip, kaip ir norėčiau sezono pradžiai. Bet galutinis rezultatas visiškai ne tas", - sakė K.Dombrovskis.

36 vieta šeštadienį - ketvirtas geriausias jo karjeros rezultatas. Įskaitinius pasaulio taurės taškus Lietuvos biatlonininkas yra pelnęs penkis kartus gyvenime.

„Šio sezono tikslas yra pagerinti praėjusių metų rezultatus. Norėtųsi dažniau patekti į įskaitinius taškus, o pasaulio ir Europos čempionatuose pasiekti aukščiausias vietas karjeroje", - sezono tikslus įvardijo K.Dombrovskis.

Varžybų nugalėtoju tapo norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Nė sykio nesuklydęs praėjusio sezono pasaulio taurės savininkas net 44,1 sek. pranoko antrą vietą užėmusį švedą Sebastianą Samuelssoną (šaudymas 1+0) ir 47,9 sek. - kitą Švedijos atstovą Martiną Ponsiluomą (1+0).

V.Strolia atsiliko 2 min. 4,8 sek., K.Dombrovskis - 2 min. 52,2 sek., 83 vietą užėmęs Linas Banys - 4 min. 2,9 sek. (2+0), o 101-as likęs Maksimas Fominas - 5 min. 57,3 sek. (2+2).

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos komanda išlieka 13-ta (542 tšk.).

Moterų 7,5 km sprinto rungtyje triumfavo švedė Hanna Oeberg 23,9 sek. pranokusi norvegę Marte Olsbu Roeiseland bei 37,8 sek. - kitą Norvegijos biatlonininkę Karolinę Offigstad Knotten. 3 min. 43,6 sek. atsilikusi Natalija Kočergina liko 91-a (1+2), 6,6 sek. jai pralaimėjusi Gabrielė Leščinskaitė - 94-a (0+2).

Sezono atidarymo etapas su moterų sprinto varžybomis baigėsi. Pirmasis pasaulio taurės etapas ketvirtadienį prasidės tame pačiame Kontiolahtyje.

Šeštadienį gimtadienį šventęs V. Strolia pasiekė asmeninį rekordą

„Pakviesiu komandą valgyti tinginį. Mama padarė, sakiau, čia bus mano gimtadienio tortas", - nusijuokė Vytautas Strolia, į Suomiją, kurioje prasidėjo 2020-2021 metų sezono pasaulio biatlono taurės varžybos, iš Lietuvos atsivežęs mamos pagamintą desertą.

Šeštadienį 28-ojo gimtadienio proga geriausią dovaną biatlonininkas sau įteikė pats: 20 km asmeninėse lenktynėse pasiekė asmeninį rekordą, užėmęs 16 vietą. Šaudykloje lietuvis užvertė net 19 taikinių iš 20-ies.

Pozicija rezultatų protokole įprastai maksimalius tikslus sau keliančiam V.Stroliai tapo malonia staigmena - rugsėjį gydęsis patirtą nugaros traumą, sportininkas iki šiol treniruotėse nesijautė gerai.

„Iki šiol jaučiausi nelabai užtikrintas, nes po tos traumelės nelabai įsivažiavau ir per treniruotes nelabai gerai jaučiausi. Tačiau šiandien atsikėlus nuotaika buvo visai gera, iš žmonos gavau gražų sveikinimą, į startą išėjau su visai kitokiu nusiteikimu nei dažniausiai būdavo. Jaučiausi laisvesnis, žinojau, kad sezono pradžia, per daug nieko nesitikėjau, tik norėjau atlikti darbą kuo geriau darbą", - pasakojo V.Strolia.

Sezono atidarymo varžybas Lietuvos biatlonininkas pradėjo trečias. Prieš jį startavę konkurentai šaudė netaikliai, kas kurį laiką leido mūsiškį matyti pačioje rikiuotės viršuje.

„Smagu, kad galiu pakliūti į televiziją (juokiasi - aut. past.). Visą laiką geriau startuoti priekyje, nes po prišaudymo nebebūna kažkokių pertraukų, nereikia sėdėti ir laukti. Galėjau padaryti prisišaudymą, apšilti ir eiti į startą. Be to, šiandien trasa buvo vadinamas cukrus, minkštas sniegas. Pradžioje to cukraus buvo mažiau ir tai man buvo į naudą", - teigė V.Strolia.

Po pirmo šaudymo ruožo, kuriame atliko vienintelę savo klaidą, anykštėnas buvo 65-as, antrojo - 30-as, trečiojo - 17-as, ketvirtojo - net 13-as. Pagal greitį trasoje V.Strolia buvo 38-as tarp 101 rungties dalyvio.

„Negaliu pasakyti, kad pasiekiau maksimumą, nes nepataikiau vieno šūvio, bet kaip sezono pradžiai, esu tikrai patenkintas. Užtikrintumo šis startas davė, nereikia galvoti, kaip bus vėliau, nes bus ir gerų startų, ir blogų. Ar tai geriausia gimtadienio dovana? Ką pats sugebėjau sau pasidovanoti, tai manau taip, geriausia", - sakė biatlonininkas, kuriam iš Tarptautinės biatlono sąjungos atiteks 1250 eurų premija.

Už 16 vietą V.Strolios taupyklė pasipildė ir 25 įskaitiniais pasaulio taurės taškais. Sėkmingai varžybose pasirodė ir 5 taškus pelnė Karolis Dombrovskis, kuris taip pat suklydo tik sykį bei užėmė 36 vietą. Linas Banys užėmė 82 vietą (3 baudos minutės), o tokio rango varžybose debiutavęs Maksimas Fominas - 91-ą (4 minutės).

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos vyrų komanda pasiekė rekordą, pelniusi 297 taškus. Joje mūsiškiai rikiuojasi 13-i, o 20 geriausių komandų iškovos bent po keturis kelialapius į 2022-ųjų Pekino olimpines žaidynes.

„Sunku vertinti pagal vieną startą, nes jų dar laukia begalė. Nereikia sureikšminti vieno starto, svarbiausia, kad visai komandai sektųsi viso sezono metu ir neišlįstų ligų. Smagu, kad šiandien ir Karoliui pasisekė, ir jaunimas pridėjo taškų", - šyptelėjo V.Strolia.

Varžybų nugalėtoju tapo be klaidų šaudęs norvegas Sturla Holmas Laegreidas, 19,6 sek. aplenkęs tautietį Johannesą Thingnesą Boe (1 bauda) ir 1 min. 3,6 sek. vokietį Eriką Lesserį (1 bauda.).

15 km moterų asmeninėse lenktynėse antrą geriausią karjeros rezultatą užfiksavo Gabrielė Leščinskaitė, kuri prašovė sykį bei užėmė 54 vietą. Kita Lietuvos biatlonininkė Natalija Kočergina suklydo trissyk bei tarp 102 dalyvių buvo 63-ia.

Pergale sezoną pradėjo dabartinė pasaulio taurės savininkė Dorothea Wierer: be klaidų šaudžiusi italė vos 0,8 sek. pranoko vokietę Denisę Hermmann (1 bauda) ir 24,1 sek. - švedę Johanną Skottheim (0 baudų). Beje, tarp 11 geriausiųjų pateko net penkios Švedijos biatlonininkės.

„Ne pirmas startas be žiūrovų, tai jau tampa kažkiek įprasta. Su žiūrovais daug smagiau, bet yra kaip yra. Viskas čia labai tvarkingai, jaučiamės saugiai. Viename viešbutyje gyvena trys komandos, bet visiems atlikti testai. Į miestą nevaikštome, tik prasibėgame krosą, eiti į parduotuves nelabai ir leidžia, o stadione visi vaikščiojame su kaukėmis. Į stadioną su vienu autobusu važiuoja tik vienos komandos asmenys, tad jaučiamės tikrai gana saugiai", - sąlygas reziumavo V.Strolia.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
6. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
7. O jeigu karas?
8. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
9. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
10. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
11. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
12. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
13. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
14. Ką atnešė Žiurkės metai
15. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
16. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
17. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone
18. „Swedbank“ siekia sužlugdyti sanatoriją?
19. Ko verta patvirtinta naujosios Vyriausybės programa
20. Rašytojas Rimantas Povilas Vanagas: Ir žirnis šaukė: aš globalus, aš globalus!
21. Nevisavertiškumo kompleksas
22. Valdžia be diplomo, vadinasi, - nekvalifikuota
23. Valdžia nurašė vienišus žmones
24. Nenorintiems skiepų ruošiamas botagas?
25. Absurdiškas biurokratizmas: nuomotis „Litexpo“ - per brangu, atsiimti Žvėryno infekcinę - neapsimoka

Dienos klausimas

Ar jūsų savivaldybė pakankamai rūpinasi judėjimo zonų priežiūra - sniego valymu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar savaitgalį pasidžiaugėte gausiu iškritusiu sniegu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-17 -15 C

-17 -16 C

 

-24 -21 C

-12 -11 C

-13 -12 C

 

-16 -14 C

0-3 m/s

0-1 m/s

 

0-3 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2124 PLN - 4.5379
RUB - 89.0900 CHF - 1.0805
GBP - 0.8894 NOK - 10.3108

Nuorodos