Publikuota: 2022 rugpjūčio 08 11:51:57, LTT organizatorių inf.
×
nuotr. 3 nuotr.
Draudenių triatlonas. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Sekmadienį šalia Tauragės įvyko intriguojantis penktasis Lietuvos triatlono taurės (LTT) etapas - Draudenių triatlonas.

Vidutinio nuotolio triatlono varžybose sportininkams teko nuplaukti 1,9 km, nuvažiuoti dviračiu 90 km ir nubėgti 21,1 km.

Greičiausias Draudeniuose buvo Tomas Burbulis (Trakų triatlono būrelis). Jo laikas - 4 val. 3 min. 45,1 sek. Tai buvo jau trečiasis jo laimėtas LTT etapas.

„Laimėjau, todėl rezultatą vertinu labai gerai. Pagrindinis konkurentas Marijus Butrimavičius nuo manęs atitrūko po pirmo rato dviračiais. Morališkai tada pasidarė sunku, todėl antras ratas nebuvo lengvas. Bėgime judėjau stabiliai ir trečiajame rate Marijų pavijau ir aplenkiau", - kalbėjo T. Burbulis.

Draudenių ežere ir aplink jį LTT etapas surengtas pirmą sykį, todėl sportininkams tai buvo nauja patirtis.

„Viskas buvo labai gerai, tik dar geriau būtų jei ežere nebūtų tiek daug žolių. Pats savo plaukimu esu labai patenkintas", - šypsojosi T. Burbulis.

Minėtas M. Butrimavičius (Trakų triatlono būrelis) finišavo antras (4:08.44,7). Trečiąją poziciją užėmė Donatas Stulgys („S-Sportas", 4:19.42,7).

Tarp moterų greičiausia buvo Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas). Ji finišavo per 4 val. 51 min. 29,5 sek. ir pasiekė antrą pergalę šiame LTT sezone.

„Jaučiuosi sunkiai, bet po finišo labai smagu. Tokią distanciją bėgau antrą sykį, bet tai man tinkanti distancija, todėl džiaugiuosi pasirodymu. Pats renginukas labai geras. Žolės nebuvo malonios, bet dviračių trasa buvo smagi, o bėgime svarbiausia, kad nebuvo didelių kalniukų", - pasakojo V. Kalvelytė.

Antrąją vietą moterų tarpe užėmė Ula Giniotytė (Kauno triatlono klubas. 5:10.41,8), trečiąją - Eglė Ragaišytė („HighPeaks Lietuva", 5:13.20,8).

Iš viso asmeninėse vidutinio nuotolio triatlono varžybose dalyvavo 87 sportininkai.

Vidutinio nuotolio estafetės varžybose nugalėjo „Speedway.lt" komanda, kuriai atstovavo žinoma penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, Mindaugas Rudys ir Marius Ignotas.

„Open-Pro" varžybose nugalėjo Kristupas Rimkus bei Jomilė Pribušauskaitė. „Tri-Fun" rungtyje greičiausi buvo Deividas Kazlauskas bei Lina Vasiljevienė.

Dar keliasdešimt jaunųjų sportininkų dalyvavo vaikų triatlone.

Bendroje LTT įskaitoje pirmauja T. Burbulis (4016 tšk.). Antras yra Gediminas Pajėda (3930 tšk.), trečias - Lukas Kudapčenka (3782 tšk.).

Moterų lyderių trejetas atrodo taip - V. Kalvelytė (3172 tšk.), Eglė Ragaišytė (2946 tšk.) ir Elena Šimaitienė (2750 tšk.).

Šeštasis LTT etapas - Veisiejų triatlonas - vyks rugpjūčio 20 dieną.