respublika.lt

Dramatiška kova Italijoje dėl pasaulio čempionato aukso

2022 gruodžio 06 08:20:07
Lietuvos sportinių šokių federacija

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate Italijoje viskas pakrypo nelaukta linkme. Tokio įelektrinto pasaulio čempionato finalo seniai nebuvo.

×
nuotr. 3 nuotr.
Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė Italijoje. WDSF nuotr.

 

Planetos pirmenybių finalinė kova nepaliko abejingais sportinių šokių gerbėjų - nei arenoje, nei prie ekranų. Visa Riminio miesto renginių erdvė Rimini Fiera, kurioje ir vyko šis turnyras, vėlų sekmadienio vakarą skilo į dvi stovyklas: palaikančiųjų Lietuvos ir palaikančiųjų Italijos šokėjus.

2022 m. pasaulio čempionato galutinėje įskaitoje Lietuvos šokėjai, du kartus pasaulio čempionai (2019 m. ir 2021 m.) Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė iš Kauno klubo „Kaspinas" teisėjų buvo įvertinti antrąja vieta.

Nuo čempionato ketvirtfinalio, sportininkus pradėjus vertinti pagal absoliučią sistemą, užtikrintai pirmavo E. ir I. Sodeikos. Ketvirtfinalyje jie surinko 191,450 balo ir aplenkė antroje vietoje buvusius Italijos šokėjus Frančesko Galupo ir Deborą Pačini 1,386 balo. Pusfinalyje Evaldas ir Ieva surinko 191,982 balo, o Frančesko ir Debora vėl mažiau - 190,748 (skirtumas - 1,234 balo).

Lietuvos sportininkų ilgametis pranašumas prieš varžovus iš Italijos netikėtai pradėjo tirpti, skelbiant pirmuosius teisėjų vertinimus finale.

Už pirmąjį solo šokį - Vienos valsą - italai gavo 38,792 balo, o mūsiškiai - 38,533 balo (skirtumas - 0,259). Atlikus lėtą valsą ir tango, paaiškėjo, kad abu šokius laimėjo E. ir I. Sodeikos: atitinkamai 0,198 ir 0,034 balo skirtumu. Taigi, po trijų šokių pagal balų sumą vis dar pirmavo F. Galupo ir D. Pačini - 0,027 balo skirtumu.

Antrasis solo šokis - lėtas fokstrotas - italams leido sustiprinti savo pirmaujančią poziciją: 38,749 balo prieš 38,458 balo. Po keturių šokių italų vertinimas už lietuvių buvo didesnis 0,318 balo.

Kvikstepą laimėjo Evaldas ir Ieva: 38,534 prieš 38,334. Taigi, laimėję tris šokius iš penkių, bet, sumuojant balus, surinkę 0,118 balo mažiau (kai maksimaliai galima surinkti 200 balų), Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė buvo apdovanoti sidabro medaliais.

Žinoma, tokia situacija, kuomet laimėta daugiau šokių, bet užimta žemesnė vieta, iš karto sukėlė specialistų svarstymus, ar absoliuti vertinimo sistema (balais, o ne vietomis) yra pakankamai tiksli ir efektyvi. Patys sportininkai po didžiulio emocinio krūvio čempionato finale, kol kas nekomentavo susidariusios situacijos.

Nepaisant to, kad pasaulio čempionatas vyko Italijoje ir šios šalies šokėjai turėjo didelę palaikymo komandą, visgi buvo aišku, kad publika nepritaria teisėjų sprendimui - jis pasitiktas švilpimu. Finalo paskutinysis šokis - kvikstepas - žiūrovų, palaikančių mūsų šalies šokėjus, buvo stebimas apsupus parketą, o sportininkams dėl sirgalių keliamo triukšmo buvo sunku girdėti muziką.

Aštri dvikova dėl pirmosios pasaulio čempionato vietos kiek užgožė kitus finalo šokėjus. „Mes labai džiaugiamės savo pirmuoju pasaulio čempionato medaliu! O ta energija, kuri tvyrojo aikštelėje ir aplink ją... Stengėmės išnaudoti atmosferą ir sušokti, kaip galima geriau." - kalbėjo bronzos medalių laimėtojai Tomas Fainšil ir Violeta Fainšil, atstovaujantys Vokietijai.

Dar tris vietas finale - geriausiųjų šešetuke - užėmė Rumunijos, Latvijos ir Lenkijos šokėjai.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo dvi poros. Šalies vicečempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė tarp 59 dalyvių porų užėmė aukštą aštuntąją vietą. Duetas labai pagerino savo pernai metų rezultatą: 2021 m. pasaulio čempionate jie buvo 14-ti - pirmieji nepatekę į pusfinalį, o šiais metais - jau tik žingsnis liko iki finalo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s