Publikuota: 2022 spalio 02 16:30:22, hockey.lt informacija
×
hockey.lt nuotr.

Penktadienį primą kartą šiame sezone Optibet ledo ritulio lygoje įvyko akistata tarp dviejų lietuviškų komandų.

Elektrėnų ledo rūmuose vykusiose rungtynėse abi komandos žiūrovams suteikė kovą iki pat paskutinių dvikovos akimirkų, o dramatiškoje kovoje „Kaunas City" 5:4 palaužė namuose žaidusią „Airwell Energiją". Kauniečiams tai buvo antroji pergalė OHL, o jų varžovai vis dar išlieka be taškų.

Jau pirmąją rungtynių minutę Aivaras Bendžius sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo ir atsidūręs patogioje situacijoje išvedė „Kaunas City" į priekį (00:34, rez. perd. Denisas Kuzminovas). Vos po poros minučių „Airwell Energija" buvo priversta ir antrą kartą traukti ritulį iš savo vartų, kai po komandos draugo laimėto ritulio įmetimo Lukas Žukauskas nieko nelaukęs stipriu metimu įskraidino ritulį į Martino Petiulio ginamus vartus (09:09, rez. perd. Egidijus Binkulis).

Papildomų problemų šeimininkai sau prisidarė kėlinio viduryje, kai už savo vartų prarastas ritulys kainavo dar vieną įvartį. Varžovų gynėją apvogęs Paulius Grybauskas nepraleido progos pelnyti jau trečiąjį „Kaunas City" įvartį rungtynėse (12:36).

Po trijų praleistų įvarčių „Airwell Energija" surengė ne vieną išpuolį ir ne kartą savo komandą gelbėti turėjo kauniečių vartininkas Artūras Pavliukovas. Galiausiai antrojo kėlinio pradžioje jį pergudrauti sugebėjo elektrėniškių legionierius iš Ukrainos Nazras Ruzhnikovas (20:55, rez. perd. Yaroslavas Panchenko).

Elektrėniškių pelnytas įvartis pakeitė vaizdą rungtynėse ir jau „Airwell Energija" buvo gerokai pavojingesnė už savo oponentus. Po kelių nesėkmingų atakų šeimininkams pasisekė pasižymėti po Dovydo Laimučio pataisyto komandos draugo metimo (26:14, rez. perd. Arturas Tomsonas). „Kaunas City" problemų šioje atkarpoje turėjo net ir vėliau žaisdami daugumoje, leidę D. Laimučiui pabėgti vienam prieš vartininką, bet šį kartą puolėjui tikslaus metimo atlikti nepavyko.

Įpusėjus rungtynėms dar kartą savo individualų meistriškumą pademonstravo „Kaunas City" puolimo lyderiai. Šį kartą A. Bendžius mažumoje surengė reidą į oponentų aikštės zoną ir ten suklaidinęs gynėją pasiuntė neatremiamą metimą į „Airwell Energijos" vartus (34:07, rez. perd. P. Verenis).

Paskutinę antrojo kėlinio minutę „Airwell Energijai" dar kartą nusišypsojo sėkmė: niekam iš svečių nepavyko išmušti aukšta trajektorija link kauniečių vartų skriejusio ritulio, o ore puikiai ritulio skriejimo kryptį pakeitęs Donatas Kumeliauskas pasiuntė ritulį oponentų vartininkui tarp kojų (39:05, rez. perd. Matas Mikalauskas). Negana to, jau pačioje kėlinio pabaigoje subyrėjus „Kaunas City" gynybai Karolis Krasilnikovas įsiveržė prie oponentų vartų ir atliko perdavimą Mantui Marcinkevičiui, o šis stipriu ir tiksliu metimu į viršutinį vartų kampą išlygino rungtynių rezultatą (39:53, rez. perd. K. Krasilnikovas).

Trečiasis kėlinys startavo atsargiu abejų komandų žaidimu, tačiau pamažu komandos vėl rengė aktyvesnius išpuolius puolime stengiantis rungtynių nugalėtoją nuspręsti dar prieš trečiojo kėlinio pabaigą. Nors ilgą laiką pasižymėti niekam nepavyko, iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei trims minutėms „Kaunas City" puolėjas L. Žukauskas krisdamas pelnė pergalingą rungtynių įvartį (57:30, rez. perd. P. Grybauskas, E. Binkulis).

Susitikimo pabaigoje „Airwell Energija" dar bandė keisti vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, bet netrukus užsidirbo nuobaudą ir „Kaunas City" ramiai užbaigė rungtynes neleisdami oponentams susikurti jokių galimybių išlyginti rezultatą.