respublika.lt

Disko metiko kopimas į rezultatų viršūnęnuotraukos (2)

2020 liepos mėn. 25 d. 15:39:30
Aistė LABINAITĖ

Andrius Gudžius šį vasaros sezoną demonstruoja stabilius rezultatus. Tuo, be abejonės, patenkintas yra 29-erių disko metiko treneris Vaclovas Kidykas. Tačiau, 58-erių metimų specialisto teigimu, ne tai yra didžiausias džiaugsmas. „Andrius visiškai išsigydė pėdos traumą. Technika grįžta į tuos laikus, kai jis tapo pasaulio čempionu. Taigi viskas bus dar daug geriau nei yra dabar“, - „Vakaro žinioms“ sakė V.Kidykas.

×
nuotr. 5 nuotr.
Iki Lietuvos čempionato disko metikas Andrius Gudžius stovyklaus Palangoje. Stasio Žumbio nuotr.

 

Stabilūs skaičiai

Kaip ir viso pasaulio sportininkams, taip ir A.Gudžiui, šis sezonas yra kitoks. Tačiau, nors karantinas ir virusas apsunkino treniruotes bei iš varžybų kalendoriaus „ištrynė“ daugumą startų, disko metiko rezultatai, pasak V.Kidyko, yra didmeistriški.

„Paskutinėse varžybose Vilniuje Andrius numetė 67,88 m. Tikėjomės, jog papūs vėjas. Galiausiai jis papūtė, išvartė stendus, bet ne tada, kai reikėjo mesti. Nors yra toks posakis, jei nemoki mesti, nepadės ir vėjas. Bet kuriuo atveju, pasiruošimas sezonui šiemet buvo neįprastas, tačiau Andrius vis tiek demonstruoja aukštus rezultatus“, - kalbėjo treneris.

V.Kidykas viliasi, jog šiais metais jo auklėtiniui varžybose vis dėlto pavyks „užkabinti“ 70 m ribą. Toks būtų šio sezono tikslas.

„Pastarųjų varžybų išvakarėse Andrius treniruotėje Ąžuolyno metimų aikštėje be vėjo diską numetė už 69 m ribos. Nemažai metimų buvo per 67 m. Toliau mesti treniruotėse dar nebuvo palankių sąlygų, jeigu galima taip išsireikšti. Tiesiog aukštesniems rezultatams dabar dar ne laikas. Jų tikimės rugpjūčio pradžioje, kai vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Paskui vienas po kito bus organizuojami komerciniai startai. Manau, rezultatai jau bus svaresni. Dabar Andrius gana stabiliai pasirodo varžybose, esu tuo patenkintas“, - sakė treneris.

Konkurentai kartais suteikia papildomo stimulo siekiant rezultato. Tačiau pastarųjų Lietuvoje A.Gudžius nelabai turi. Tad, pasak V.Kidyko, džiugina, jog nors auklėtiniui ir tenka kovoti praktiškai tik su savimi, bet jis realizuoja tai, ką reikia padaryti, kreipia dėmesį į techniką.

„Aišku, rezultatai vertinami, kai susirenka lygūs konkurentai, o ne tada, kai Andrius prieš juos laimi 10-15 m. Tad vėliau matysime, ko verti jo rezultatai. O elitiniai konkurentai irgi nesnaudžia, treniruojasi. Tai galima matyti iš jų rodomų rezultatų. Gerai pasirodė austras Lukas Vaishaidingeris (Lukas Weisshaidinger), jaunasis slovėnas Kristjanas Čehas (Krisjan Čeh). Pastarasis šį sezoną numetė per 68 m. Švedas Danielis Štalis (Daniel Stahl) šiemet švystelėjo 70 m. Dar nežinome, ko vertas jamaikietis Fedrikas Dakresas (Fedrick Dacres). Nežinia, ar jis galės atvykti į Europą“, - pasakojo V.Kidykas.

Vienas minusas

A.Gudžiaus sportinės formos piko laukiama rugpjūčio pradžioje. V.Kidyko teigimu, dabar jo net negali būti. Dabar vyksta kopimas į rezultatų viršūnę.

„Pamažu mažiname krūvius. Atsiras laisvas greitis, laisva jėga, kuri labai reikalinga disko metimo technikai. Tuomet rezultatai turėtų būti dar svaresni. Tačiau labiausiai džiugina tai, jog Andrius visiškai išsigydė pėdos traumą. Technika grįžta į tuos laikus, kai jis 2017 m. tapo pasaulio čempionu. Nuo jos Andrius buvo nutolęs ne dėl to, jog kažko negalėjo padaryti techniškai, o todėl, kad neleido trauma. Šiandien jis yra sveikas ir tuo džiaugiuosi, nes technika grįžo į tas vėžes, kokių viziją matome. Manau, viskas turi būti daug geriau nei dabar yra“, - atviravo V.Kidykas.

Dabar iki Lietuvos čempionato, kuris vyks rugpjūčio 7-8 d., treneris su auklėtiniu stovyklaus Palangoje. Pasak V.Kidyko, sąlygos kaip įprastai ten būna puikios, yra tik vienas minusiukas.

„Situaciją lengvojoje atletikoje galima palyginti su pavyzdžiu apie krepšininkus. Įsivaizduokite, krepšininkai važiuoja į treniruočių stovyklą Palangoje ir vežasi savo krepšinio lankus. Taigi mes, važiuodami į stovyklą Palangoje, važiuojame su trimis mašinomis ir turime vežtis štangos potilčius, štangas, visą inventorių, kuris reikalingas darbui. Įsivaizduokite, jeigu reikėtų važiuoti į varžybas ir vežtis savo štangas. Taip neturėtų būti, tačiau nieko nepakeisi. Džiaugiamės, kad išvis mus priima“, - kalbėjo treneris.

Žvelgiant į šį sezoną, pirmiausia dueto laukia šalies pirmenybės Palangoje. Vėliau disko metikas su treneriu ketina vykti į varžybas Suomijoje. Ten mūsiškis turėtų susitikti su pagrindiniu savo varžovu D.Štaliu. Kita stotelė - Latvija. Pas kaimynus bus organizuojamas Baltijos šalių komandinis čempionatas, Latvijos Prezidento taurės varžybos: „Pastarosios varžybos yra gana rimtos. Vėliau mūsų lauks startai Lenkijoje ir Vengrijoje. Žinoma, viskas priklausys nuo viruso situacijos. Jeigu kažkuri šių valstybių bus įtraukta į sąrašą tų, iš kurių grįžus reikės dvi savaites karantinuotis, vadinasi, tas varžybas praleisime“, - aiškino V.Kidykas.

Šiemet ypač svarbių startų nėra. Tačiau nors ir kiek kuklesnis varžybų maratonas, sezonas turėtų baigtis spalio mėnesį. Tuomet lauks pora savaičių poilsio ir grįžimas atgal į darbus. Juk, kaip sako V.Kidykas, ne už kalnų jau bus ir 2021 m. Tokijo olimpinės žaidynės.

„Lapkričio viduryje planuojame stovyklas užsienyje. Žinoma, reikia apsižiūrėti, kur tai daryti būtų geriausia. Galime planuoti, tačiau sunku kažką prognozuoti. Vėlgi - neaišku dėl koronaviruso.

Pastarojo kreivė pasaulyje vėl kyla į viršų, situacija negerėja. Iš tiesų, manau, nėra 100 proc. saugu vykti į užsienį, niekur nėra saugu. Tačiau pasirinkimo nėra“, - pridūrė treneris.

Puiki komanda

Ne tik A.Gudžiumi ir jo rezultatais gali pasigirti V.Kidykas. Treneris savo komandoje turi dar ne vieną jį džiuginantį auklėtinį. Pavyzdžiui, jamaikietis Ašinija Mileris (Ahinia Miller). Tiesa, jis specializuojasi rutulio stūmimo rungtyje. Kaip jau rašėme, šią savaitę sostinės „Vingio“ stadione tarptautinėse Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybose A.Mileris rutulį nustūmė net 20,07 m.

„A.Mileris prieš tris savaites sukūrė šeimą, vedė lietuvaitę gydytoją. Mūsų pažintis prasidėjo tiesiog nuo susitikimo stadione. Pastebėjau, jog mūsų masteliais neįprastai rutulį stumia. Išsikalbėjome, pasirašėme kontraktą metams. Tiesa, pastarasis artimiausiu metu baigiasi. Manau, vaikinas gali stumti ganėtinai toli. Tiesiog rutulio stūmime reikia daug fizinio darbo su svoriais, čia reikalinga milžiniška fizinė jėga. Manau, A.Mileris dar pagerins Vilniuje pasiektą rezultatą. Jo asmeninis rekordas - 20,93 m“, - pasakojo V.Kidykas.

Treneris dar nežino, ar šio mėnesio pabaigoje, kai pasibaigs bendradarbiavimo sutartis su jamaikiečiu, ji bus pratęsta.

„Reikia kalbėtis, sužinoti, kokie jo planai. Tai yra užsivedęs žmogus. Jam - 27 metai. Reikia parodyti rezultatą arba kažkokiu kitu būdu aprūpinti šeimą. Jeigu vis dėlto jis pasirinktų sportą, manau, olimpinį normatyvą jis tikrai gali įvykdyti. Tačiau iš tiesų darbas su juo man yra iššūkis, nes jis gali dirbti praktiškai su perpus mažesniais krūviais nei Andrius“, - teigė treneris.

A.Gudžius ir A.Mileris - labai skirtingi. Pasak V.Kidyko, Andrius netgi per treniruotes daugiau bendrauja, o jamaikietis - įpratęs dirbti vienas.

„Vienišas vilkas. Kartais, kai pasakau kokią rimtą pastabą, noriu, kad jis reaguotų ar kažką pataisytų. Tačiau dažniausiai tenka pakartoti, kad kalbu su juo“, - juokdamasis pridūrė treneris.

Prie perspektyvių savo auklėtinių V.Kidykas dar paminėjo disko metikus 19-metį Armandą Miliauską bei 24-erių Domantą Pošką.

„Pastarosiose varžybose Vilniuje Armandas nudžiugino. Jis numetė 56,16 m. Švystelėjo sporto meistro normatyvo lygiu. Iš tiesų tokį tikslą šiame sezone ir kėlėme. Jo konkurentai buvo gana rimti, bet jis užėmė trečiąją vietą ir pasiekė asmeninį rezultatą. Tai džiugina. Tikrai šaunus vaikis, greitas kaip vėjas. Nors greitis kol kas dar neįkinkytas į diską. Tačiau, manau, ateityje jis tikrai mes per 60 m. Neabejoju tuo“, - atviravo V.Kidykas.

Tuo metu D.Poška pas V.Kidyką treniruotis atėjo atsisveikinęs su Romu Ubartu. „Cosma“ varžybose disko metikas, numetęs 59,37 m, finišavo antras.

„Jo dalyvavimu šiose varžybose likau nelabai patenkintas. Truputį keičiame techniką, kol kas Domantas dar jos nesuvaldo taip, kaip reikia. Tačiau šį sezoną tikimės numesti 62-63 m, įvykdyti tarptautinės klasės sporto meistro normatyvą. O kitų metų tikslas - pakliūti į olimpines žaidynes. Apibendrinant, visi auklėtiniai džiugina. Smagu, kai sportininkai pasiekia asmeninius rezultatus“, - teigė V.Kidykas.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar jūsų kaimynai vis dar rūko balkonuose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar šiuo metu gyvenate fiziškai aktyvų gyvenimą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +1 C

 -1 +1 C

 

 -4 -3 C

0 +2 C

 0 +2 C

 

   -2  0 C  

2-7 m/s

  0-4 m/s

 

0-2 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2152 PLN - 4.5409
RUB - 91.6732 CHF - 1.0772
GBP - 0.8880 NOK - 10.3478

Nuorodos