respublika.lt

Dar vienas Lietuvos regbio proveržis – įkurta paplūdimio regbio „Top“ lyga

(1)
Publikuota: 2022 sausio 14 15:21:14, Lietuvos regbio federacijos informacija
×
nuotr. 7 nuotr.
Dar vienas Lietuvos regbio proveržis – įkurta paplūdimio regbio „Top“ lyga. Sauliaus Čirbos nuotr.

Lietuvos regbio komandos šeštadienį Vilniuje pradės istorinį sezoną. Lietuvos regbio federacija įkūrė paplūdimio regbio „Top" lygą. Joje rungtyniaus šeši klubai: Šiaulių - „Baltrex", „Vairas" ir „Baltrex dubleriai", Vilniaus „Geležinis vilkas" ir „Vilniaus regbio akademija" bei Klaipėdos „Kuršiai".

 

„Top" lygoje bus žaidžiami trys turai. Pirmieji du turai vyks sausio 15 d. ir vasario 5 d. Vilniuje „Smėlio arenoje". 2022 metų paplūdimio regbio „Top" lygos čempionai paaiškės finaliniame ture vasario 19 d. Kauno „Crypto smėlio arenoje".

„Visame pasaulyje ir ypač Europoje sparčiai populiarėja paplūdimio sporto šakos. Ne išimtis ir regbis. Trejus metus smėlio arenose rengėme paplūdimio Lietuvos žiemos čempionatą, nes šaltuoju metų laiku trūkdavo regbio varžybų. Paplūdimio regbio varžybos sulaukdavo vis didesnio susidomėjimo ir šiais metais nusprendėme žengti tvirtą žingsnį į priekį bei įkūrėme „Top" lygą. Anksčiau čempionai paaiškėdavo po vienos dienos varžybų, o „Top" lygoje vyks net trys turai", - sako Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis.

Lietuvos žiemos čempionatai buvo pradėti organizuoti 2018 metais. Pernai čempionatas neįvyko dėl pandemijos. 2020 metais vykusį paskutinį paplūdimio čempionatą laimėjo „Baltrex" regbininkai.

Iš geriausių paplūdimio regbininkų buvo suburta ir Lietuvos rinktinė. Ji mūsų šaliai atstovauja nuo 2017 metų vykstančiuose Europos paplūdimio regbio čempionatuose. 2018 ir 2019 metais Europos pirmenybėse Lietuvos rinktinė liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos ir užėmė 4 vietą.

„Paplūdimio regbis, kuriame žaidžiama penki prieš penkis yra be galo dinamiškas ir rezultatyvus. Vyksta du kėliniai po 5 minutes. Keitimai neribojami, todėl išlaikomas didelis tempas visų rungtynių metu. Žaidimas daugiausia pagrįstas individualiu meistriškumu, nes paplūdimio regbyje nėra grumtynių, rikiuočių, negalima spirti kamuolio į priekį. Kamuolio žeminimų būna daug daugiau negu tradiciniame regbyje. Tai yra labai įdomi sporto šaka ne tik patiems regbininkams, bet ir žiūrovams", - tvirtina I. Kukulskis.

Lietuvoje sparčiai populiarėjant regbiui, federacija neatmeta galimybės artimiausiais metais pradėti organizuoti ir sniego regbio varžybas. Nors Lietuvoje dažnai tam trūksta tinkamų oro sąlygų, tačiau norinčių išbandyti sniego regbį atsiranda vis daugiau.

Pirmasis Europos sniego regbio čempionatas buvo surengtas 2019 metais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s