Publikuota: 2019 birželio 25 10:29:01, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 11 nuotr.
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

Baltarusijos sostinėje Minske vykstančiose antrosiose Europos žaidynėse įsibėgėjo medalių dalybos, tačiau Lietuvos sportininkai jose kol kas nedalyvauja. Arčiausiai tikslo buvo atsidūrusi krepšinio trijulių rinktinė. Lietuviai sėkmingai pasirodė grupės varžybose, tačiau vakar ketvirtfinalyje kelią jiems pastojo Lenkijos krepšininkai.

Savaitgalį Lietuvos rinktinė krepšinio turnyro C grupėje pasiekė dvi pergales iš trijų galimų. Ji 21:13 nugalėjo estus ir 19:13 įveikė baltarusius, šie laimėjimai garantavo mūsiškiams vietą ketvirtfinalyje. Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai 17:21 pralaimėjo slovėnams, tačiau vis tiek užėmė pirmąją vietą. „Slovėnai mus nuleido ant žemės. Galbūt tai išeis į naudą ketvirtfinalyje“, - svarstė rinktinės žaidėjas Medas Kuprijanovas.

Visgi naudos iš pralaimėjimo išpešti nepavyko - vakar lietuviai 16:19 nusileido lenkams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Ketvirtfinalio rungtynėse mūsų šalies komandai 9 taškus pelnė Aurelijus Pukelis, 6 - Mintautas Bulanovas, 1 - Paulius Semaška. M.Kuprijanovas taškais nepasižymėjo.

Šiose žaidynėse daugelyje sporto šakų vyksta netradicinės varžybos, naują formatą teko išbandyti ir lengvosios atletikos atstovams. 24 šalių rinktinės buvo suskirstytos į keturias grupes po šešias komandas. Kiekvienas lengvaatletis savo rungtyje kovojo dėl taškų, papildžiusių bendrą komandos kraitį. Kartu vyko kova dėl asmeninės įskaitos medalių.

Vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį bei ieties metimo rungtys buvo keistos ir tuo, kad sportininkai varžėsi dvikovose. Jie buvo suskirstyti į trijules, po kartą kovojo vienas su kitu, o vėliau aiškinosi galutines vietas savo grupėse.

Kad ir kokia būtų sistema, liūdnas faktas yra tas, kad Lietuvos lengvaatlečiai medalių nepelnė. Daugiausia taškų mūsų komandai surinko šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Jis su baltarusiu Maksimu Nedasekovu savo grupėje pasidalijo 1-2 vietas. Visgi geriausio lietuvio rezultato - 214 cm anaiptol nepakako, kad jis pretenduotų į medalį asmeninėje įskaitoje. Medalio negavo ir Europos čempionato prizininkė, Lietuvos delegacijos vėliavnešė Liveta Jasiūnaitė. Ieties metikė geriausiu bandymu nusviedė įrankį 59 m 39 cm. Savo grupėje ji liko antra.

Grupių varžybas vainikavo mišri estafetė, kurioje komandos startavo pagal ankstesnius rezultatus. Taigi vyko tarsi persekiojimo lenktynės. Vyrai estafetėje bėgo 800 ir 400 metrų, moterys - 600 ir 200 metrų. Lietuvos komanda po estafetės savo grupėje pakilo iš ketvirtosios vietos į trečiąją. Ji nusileido Čekijos ir Baltarusijos sportininkams, bet aplenkė Latvijos, Airijos ir Lenkijos ekipas.

Į pusfinalį iškart pateko visų grupių nugalėtojai ir dvi antrąsias vietas užėmusios komandos. Savo grupėje trečia likusi Lietuva ir dar 17 valstybių šiandien varžysis ketvirtfinalyje, kuriame paaiškės dar šeši pusfinalio dalyviai.

Kai kuriose sporto šakose žaidynės prilygintos Europos čempionatui. Viena iš tokių šakų - dziudo. Lietuvos sportininkai ne tik netapo Europos pirmenybių prizininkais, bet ir neiškovojo nė vienos pergalės. Savaitgalį savo pirmąsias kovas pralaimėjo Andrejus Klokovas (svorio kategorija iki 66 kg) ir Kęstutis Vitkauskas (iki 73 kg). Vakar jų pavyzdžiu pasekė Karolis Bauža (iki 100 kg) bei dvi moterys - Santa Pakenytė ir Sandra Jablonskytė. Abi lietuvės kovojo svorio kategorijoje virš 78 kg.

Europos čempionato medaliai bus išdalinti ir po žaidynių bokso turnyro. Vytautui Balsiui (iki 75 kg) žaidynės baigėsi jau po pirmosios kovos - jis teisėjų sprendimu pralaimėjo Lietuvoje gimusiam, bet Norvegijai atstovaujančiam Mindaugui Gedminui.

Daug geriau startavo Edgaras Skurdelis (iki 60 kg), šešiolikfinalyje triskart pasiuntęs į nokdauną estą Valerijų Cernoglavskį. „Jaunas varžovas stengėsi, o aš dirbau savo darbą. Nors visko neparodžiau, kova esu patenkintas. Aštuntfinalyje lauks daug pajėgesnis varžovas, 2017 m. Europos vicečempionas rusas Gabilas Mamedovas. Jeigu laimėsiu prieš jį, manau, galėsime kalbėti apie medalį“, - sakė E.Skurdelis.

Dar vienas Lietuvos boksininkas, sunkiasvoris Mantas Valavičius (virš 91 kg) burtų dėka iškart pateko į antrąjį ratą. Vakar jis aštuntfinalyje kovojo su serbu Vladenu Babičiumi ir patyrė pralaimėjimą.

Dviratininkai ir dviratininkės savaitgalį išmėgino jėgas plento grupinėse lenktynėse. Geriausiai pasirodė į dešimtuką patekusi Rasa Leleivytė. Moterų lenktynėse ji finišavo su pagrindine grupe ir užėmė devintąją vietą. Kita lietuvė Silvija Pacevičienė užėmė 68-ąją vietą, o finišą pasiekė 69 dviratininkės.

Vyrų grupinėse lenktynėse Lietuvos pajėgos buvo daug didesnės, jose startavo penki mūsiškiai. Greičiausias lietuvis Gediminas Bagdonas užėmė 24-ąją vietą. Justas Beniušis liko 68-as, Ramūnas Navardauskas - 80-as, Rojus Adomaitis - 88-as, o Venantas Lašinis - 91-as. Iš 134 startavusių dviratininkų klasifikuoti 116.

Kitose sporto šakose priežasčių džiaugtis taip pat trūko. Sambo imtynėse Karina Stefanovič (virš 80 kg) ir Gintaras Katkus (iki 52 kg) liko be pergalių, stalo teniso varžybose toks pats likimas ištiko Medardą Stankevičių, o šaudymo pneumatiniu pistoletu atrankoje toli no finalo buvo Gabrielė Rankelytė bei Jekaterina Ždanova.