respublika.lt

Dakaro lenktynės artėja link pabaigos - sklando gandai, kad paskutinis važiavimas gali būti sutrumpintas ar net atšauktas

2022 sausio 13 14:41:45
OrionDakarteam inf.

Lietingi orai Džedoje apsunkino sąlygas įvykti paskutiniajam, rytojaus ralio etapui, todėl organizatoriai vis dar svarsto, kaip pasielgti. Tuo tarpu šiandienos greičio ruože Arūnas Gelažninkas (Orion Dakar Team) Original by Motul klasėje liko 5-as (tačiau vis dar išlaiko pirmąją vietą po visų važiavimų). Bendroje motociklininkų įskaitoje lietuvis šįkart atvažiavo 41-as.

×
nuotr. 4 nuotr.
Dakaro lenktynės artėja link pabaigos - sklando gandai, kad paskutinis važiavimas gali būti sutrumpintas ar net atšauktas. OrionDakarteam nuotr.

 

"Greičio ruožą pradėjau pilnu pajėgumu, bet vėliau sąmoningai padariau sprendimą tempą sulėtinti, kuomet pamačiau vieną stovintį motociklą sugedusiu varikliu." - įspūdžiais dalinasi Arūnas. „Mano „Varnelėje" tepalas taip pat jau buvo pradėjęs bėgti, tad rizikuoti tokioje situacijoje būtų buvę neprotinga. Ruožą užbaigiau puse gazo."

Anot sportininko, šiandieninis greičio ruožas buvo pats sudėtingiausias motoro atžvilgiu, smėlis buvo ypač minkštas ir klampus. „Variklis nuolatos kaito, ventiliatoriai nenustojo dirbti. Jeigu būčiau sugalvojęs „pjauti" visu greičiu, visko galėjo nutikti." - tikina lenktynininkas. „Mano tikslas buvo aiškus - neprarasti lyderio pozicijos „vienišių" grupėje, tą ir pasiekiau. Visiškai nesijaudinu dėl šios dienos rezultato."

Trasa 11-ajame ralio etape buvo 499 km ilgio: 154 km pravažiavimų ir 345 km greičio ruožo.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +27 C

+15 +20 C

 

+15 +22 C

+18 +35 C

+22 +27 C

 

+23 +26 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s