respublika.lt

Čiuožėjo gyvenimas svajonėje

(0)
Publikuota: 2015 vasario 16 15:59:13, Aistė LABINAITĖ, žurnalistė
×
nuotr. 2 nuotr.
PATRIOTAS. Šiuo metu JAV gyvenantis ir besitreniruojantis Saulius Ambrulevičius prisipažino, kad labai myli Lietuvą, tad dažnai jos pasiilgsta. Sauliaus Ambrulevičiaus asmeninio albumo nuotr.

Didžiąją gyvenimo dalį, 15 metų, Saulius Ambrulevičius atidavė soliniam čiuožimui ir dar tik apie pusmetį išbando naują amplua - čiuožimą poroje. Šiuo metu JAV gyvenantis ir besitreniruojantis 22-ejų sportininkas prisipažįsta, kad šokiai ant ledo jam suteikė galimybę dirbti su geriausiais treneriais, puikiausiose arenose ir atvėrė naujus kelius karjeroje. Yra tik vienas minusas - teko kuriam laikui palikti Lietuvą.

 

Debiutas nustebino

Lietuvos šokių ant ledo poros S.Ambrulevičiaus ir 22-ejų amerikietės Teilor Tren (Taylor Tran) debiutinis pasirodymas tarptautinėje arenoje vyko 2014 m. gruodžio pradžioje Estijoje. Dailiojo čiuožimo varžybose „Tallinn Trophy“ naujasis duetas užėmė paskutinę, penktąją, vietą (114,47 tšk.). Tačiau jie surinko reikiamą balų skaičių ir iškovojo teisę dalyvauti sausio pabaigoje Švedijoje vykusiame Europos čempionate.

„Varžybos Estijoje mums buvo labai skubotai suplanuotos. Pasak trenerės Marinos Zujevos, spalio mėnesį mūsų čiuožimo stadija dar buvo tokia, kad startuoti galėjome geriausiu atveju tik 2015 m. vasarį. Tačiau jei nebūtume šiais metais dalyvavę Europos čempionate, kitąmet teisėjų gretose negalėtų darbuotis teisėja iš Lietuvos - Laimutė Krauzienė. Tad, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentės Lilijos Vanagienės nuomone, turėjome pabandyti dalyvauti. Tam, žinoma, reikėjo pirmiausia patekti į pirmenybes“, - pasakojo S.Ambrulevičius.

Trenerė M.Zujeva manė, kad naujoji pora susirinks reikiamus taškus sausio pradžioje. Tačiau jie neatkreipė dėmesio į šių metų tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) reglamento pakeitimus, kad reikiamų techninių taškų, suteikiančių teisę dalyvauti Europos čempionate, surinkimo laiko limitas pakeistas. Tai padaryti buvo galima ne vėliau nei 21 diena iki čempionato.

„Tad teko labai stipriai viską forsuoti, didinome treniruočių intensyvumą ir kažkiek pasiruošėme varžyboms Estijoje. O jau pačiose varžybose stojome ne tik prieš stipresnes ir daugiau patirties turinčias poras, bet ir prieš nežinomybę, kaip patys atrodome bendrame kontekste. Po mūsų pasirodymo gauti balai viršijo visus lūkesčius, neslėpsiu, tai buvo viena smagiausių akimirkų mano karjeroje“, - teigė S.Ambrulevičius.

O jau Senojo žemyno dailiojo čiuožimo čempionate Lietuvos pora užėmė 24-ą vietą. Tik praėjusią vasarą susibūręs duetas trumpojoje programoje surinko 42,72 tšk. ir aplenkė penkias poras. Laisvojoje programoje dalyvavo 20 porų. Mūsiškiams iki išsvajoto 20-uko pritrūko 4,26 tšk.

„Labai norėjome parodyti, kad esame stipriai progresuojanti ir perspektyvi pora. Iš tiesų vien patekimas į šias varžybas mums buvo sezono laimėjimas. Buvo įdomu pasižiūrėti, kaip atrodome tarp geriausių Europos porų, kurios tuo lygiu varžosi jau ne vieną sezoną. Vėlgi nustebome pamatę, kad esame pajėgūs su kai kuriomis jų pakovoti. Pasirodėme tikrai gerai, surinkome nemažą techninį balą. Visa tai pasiekėme vos per pusę metų, tad kitais metais mus tikrai turėtumėte pamatyti finale“, - sakė čiuožėjas, kurio duetui šis sezonas jau baigėsi.

Permainų metas


Vaikinas prisipažino, kad praėjusį sezoną, kai dar čiuožė vienas, po dar vienų nesėkmingų varžybų buvo jau apsisprendęs, jog mes profesionalaus sportininko karjerą ir pradės naują gyvenimo kelią. Tačiau 2014 m. pavasarį gavo kvietimą dalyvauti šokių ant ledo televizijos projekte. Pastarasis ir pakeitė S.Ambrulevičiaus gyvenimą.

„Tiesą sakant, projekto metu atradau naują meilę ir naują įkvėpimą toliau sportuoti šioje sporto šakoje. Tačiau tada net negalvojau, kad tęsiu savo karjerą kaip šokėjas poroje. Septintos laidos metu teisėjauti buvo pakviesta L.Vanagienė ir choreografė iš Rusijos Jelena Maslenikova, kuri yra stačiusi šokius ir Povilui Vanagui su Margarita Drobiazko. Laidos pabaigoje teisėjos mane pasikvietė ir pasakė, kad turėčiau išbandyti savo jėgas šokiuose ant ledo“, - teigė S.Ambrulevičius, kuris pirmą kartą poroje ir pabandė šokti televizijos projekte.

Pasak čiuožėjo, nuo tos dienos buvo paskelbta tinkamos partnerės jam paieška. Ir jau 2014 m. vasarą S.Ambrulevičius buvo JAV ir čiuožė nebe kaip solistas, o poroje.

„Persiorientuoti į čiuožimą poroje tikrai nėra lengva. Yra labai daug skirtumų - tiek kūno valdymo prasme, tiek supratimo, kad čiuožiu ne vienas, o su kitu asmeniu. Dar labai daug reikia dirbti“, - pasakojo čiuožėjas.

S.Ambrulevičius soliniam čiuožimui atidavė 15 metų savo gyvenimo. Tad, prisipažįsta vaikinas, jo dažnai pasiilgsta, dar ir dabar kartais atlieka kokį šuolį tiesiog savo malonumui.

„Stoti į porą ir anksčiau buvo minčių, tačiau to rimtai nesvarstydavau. Kalbant apie partnerę, tai T.Tren pasirinkimas priklausė nuo daug aspektų. Mano čiuožimo lygis buvo tikrai nemažas, tad reikėjo ir partnerės, kuri sugeba gerai valdyti pačiūžas. Galiausiai sulaukėme žinių iš M.Zujevos, kuri teigė, kad yra viena panelė, su kuria būtų verta pabandyti čiuožti. Taigi po mėnesio atskridau į JAV su mintimi, kad pabūsiu ten kelias savaites, pabandysiu. Po trijų dienų čiuožimo M.Zujeva pasakė, kad galime pabandyti čiuožti kartu rimčiau. Taip ir išėjo, kad likau JAV visą vasarą“, - šypsodamasis sakė S.Ambrulevičius.

Paklaustas, kaip galėtų apibūdinti savo partnerę, čiuožėjas sakė, kad ji - visiška jo priešingybė. Jis - hiperaktyvus, mėgsta daug kalbėti, juoktis, judėti, pokštauti. Ji - rami, tyli, santūri, preciziška, tvarkinga. Tačiau tuo tik geriau, įsitikinęs čiuožėjas, juk taip jie vienas kitą papildo.

Susirasti partnerę Lietuvoje būtų neįmanoma, įsitikinęs čiuožėjas. Vien dėl amžiaus ir čiuožėjų lygio, taip pat nėra ir tiek čiuožėjų. Tad nieko ir nebelieka, kaip dairytis į užsienį ieškant tinkančios ir Lietuvai atstovauti sutinkančios partnerės.

Norint siekti aukščiausių tikslų ir, pavyzdžiui, atstovauti Lietuvai olimpiadose, amerikietei T.Tren reikės gauti Lietuvos pilietybę. Atrodytų, kartojasi Deivido Stagniūno ir Izabelos Tobias (Isabella Tobias) situacija. Kai amerikietė ilgai laukė Lietuvos prezidentės malonės, bet galiausiai sulaukė ir gavo pilietybę. Tačiau pora po dalyvavimo olimpiadoje ir planetos pirmenybėse iširo. S.Ambrulevičius kol kas dėl pilietybės klausimo nesuka galvos, tad apie tai daug kalbėti ir nenorėjo.

„Mąstyti apie pilietybės klausimą dabar nėra jokio reikalo. Mums viskas dar tik prasideda. Kai ateis tam laikas, tada ir vyks visokios diskusijos, galvos sukimas“, - sakė čiuožėjas.

Aukštas lygis

JAV besitreniruojantis čiuožėjas prisipažino, kad jam palikti Lietuvą visada sunku, nes yra patriotas. Tad jis myli ir mylės savo šalį, kad ir kokia ji būtų, tačiau siekiant tikslų teko iš jos kuriam laikui išvykti.

„Sąlygos JAV ir Lietuvoje labai skiriasi. Arenų skaičius vienoje valstijoje dešimt kartų didesnis nei visoje Lietuvoje. Čia treneriai pasaulinio lygio. Mūsų pagrindinė trenerė M.Zujeva. Ji vadovauja savo trenerių komandai, kurioje dirba Olegas Epsteinas, Džonis Džonsas (Johnny Johns), Masimas Skalis (Massimo Scali). Prieš atvažiuodamas į JAV visada svajojau apie treniruotes būtent tokioje atmosferoje, tokiomis sąlygomis, tarp tokių žmonių. Ir netikėtai viskas išsipildė. Dabar tiesiog gyvenu svajonėje ir stengiuosi visko pasiimti kiek įmanoma daugiau“, - sakė S.Ambrulevičius.

Atvažiavus į JAV S.Ambrulevičiaus gyvenimas pasikeitė kardinaliai. Darbo dienos nuo 6 val. ryto iki 17 val. atiduotos sportui. Kadangi treniruotės prasideda 6 val., norint tinkamai joms pasiruošti reikia keltis anksčiau - 4.30-5 val. ryto.

„Po treniruočių kūnas būna toks nuvargintas, kad nieko daugiau nebesinori, tik ką nors įsimesti į skrandį ir į lovą. Savaitgaliai liko laisvi. Jie dažniausiai būna ramūs, praleidžiami žiūrint filmus, tvarkant namus ar pasivaikščiojant“, - teigė čiuožėjas.

Prieš tai S.Ambrulevičius JAV yra buvęs tik kartą. Ši šalis jam atrodė kaip išsvajotas kraštas, kuriame vyksta stebuklai. Tačiau pagyvenęs ten ilgiau, čiuožėjas suprato, kad jokių stebuklų nėra, kol pats jų nesusikuri. Taip savaime ir subliūško tas magiškas burbulas.

„Taip, sąlygos gerai gyventi čia kitokios, bet Lietuvos į tai neiškeisčiau. Pas mus ir maistas geresnis, ir žmonės tikri, ir panelės gražesnės (šypsosi). Nors man labai patinka amerikiečių bendravimo stilius. Jie stengiasi būti malonūs, daug šypsosi, nors, žinoma, tos šypsenos dažnai būna nenuoširdžios, bet juk tai vis tiek geriau nei suraukti ir nepatenkinti veidai. Galime daug ko pasimokyti iš JAV, bet ir patys turime daug ko, kuo galime didžiuotis ir suteikti pavydo šiai gigantei“, - sakė čiuožėjas.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +20 C

+14 +22 C

+12 +17 C

+20 +27 C

+15 +24 C

+16 +22 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s