(0)
Publikuota: 2021 lapkričio 08 12:42:02, Ugnius Rūkas
×
„Formulės-1“ lenktynes Meksikoje laimėjo Maksas Verstapenas. EPA-Eltos nuotr.

18-ąjį „Formulės-1" čempionato etapą - Meksikos „Grand Prix" lenktynes - laimėjo olandas Maksas Verstapenas (Max Verstappen) iš „Red Bull" komandos. Jis padidino savo persvarą bendrojoje įskaitoje ir šansus atimti čempiono titulą iš „Mercedes" ekipai atstovaujančio brito Luiso Hamiltono (Lewis Hamilton).

Kvalifikacijoje karaliavo „Mercedes" sportininkai - pirmąją starto poziciją užėmė suomis Valteris Botas (Valtteri Bottas), antroji atiteko L.Hamiltonui, bet lenktynėse viskas greitai apsivertė aukštyn kojomis. M.Verstapenas jau pirmajame posūkyje aplenkė konkurentus, po to nuosekliai didino savo persvarą ir ramiai finišavo pirmoje vietoje.
L.Hamiltonas liko antras, nuo nugalėtojo jis atsiliko 16,5 sek. Lenktynių pabaigoje čempionui rūpėjo ne pavyti M.Verstapeną, o atlaikyti kito „Red Bull" piloto - meksikiečio Serchijaus Pereso (Sergio Perez) atakas. Pastarasis finišavo trečias, nuo nugalėtojo atsilikęs 17,8 sek.
Ketvirtąją vietą užėmė prancūzas Pjeras Gasli (Pierre Gasly, „AlphaTauri"), penktąją - lenktynininkas iš Monako Šarlis Lekleras (Charles Leclerc, „Ferrari"). Kvalifikacijos nugalėtojas V.Botas lenktynių pradžioje susidūrė su australu Danieliu Rikiardu (Daniel Ricciardo, „McLaren"), nusirito į rikiuotės galą ir finišavo 15-as.
Iki čempionato pabaigos liko 4 etapai. 19-asis etapas lapkričio 19 d. vyks San Paule (Brazilija).