respublika.lt

BMW Lietuvos kartingo čempionate - svarbiausi etapai

2022 rugpjūčio 05 11:56:10
stormstudio informacija

Savaitgalį Jurbarko rajono Smalininkų kartodorome vyks jau ketvirtasis šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato ir „Siųsk pigiau" Lietuvos kartingo taurės etapas. Varžyboms peržengus į antrą sezono pusę (dar lieka lenktynės rugsėjį Šiauliuose ir spalio mėnesį Anykščiuose), kiekvienas taškas tampa ypač brangus, todėl Smalininkuose pamatysime visus geriausius šalies kartingo meistrus. Kalbėti apie „be penkių minučių" šalies čempionus dar tikrai per anksti, nes beveik visose čempionato klasėse vyksta labai atkakli kova.

×
nuotr. 2 nuotr.
BMW Lietuvos kartingo čempionate - svarbiausi etapai. Pranešimo autorių nuotr.

 

Apie titulus svajoti dar anksti

„Mini" klasės dalyvių sąrašas nėra ilgas, tačiau trys greičiausi lenktynininkai kiekvieną sykį kovoja dėl ypač svarbių taškų. Kol kas geriausiai sekasi Ainiui Vibriančiui - jis yra laimėjęs dviejų etapų finalinius važiavimus ir turi 125 taškus. Antrą vietą užimanti Vanesa Šilkūnaitė (113 taškų) laimėjo pirmą sezono etapą ir trečioje vietoje esantis Nojus Stasionis (101 taškas) neleidžia lyderiui atsipalaiduoti: akivaizdu, kad šios klasės sportininkai iki pat paskutinių čempionato lenktynių kovos dėl kiekvieno taško.

„OK Junior" klasėje šiemet kiekvieną iš buvusių etapų laimėjo vis kitas sportininkas. Kol kas turnyro lentelėje pirmauja 102 taškus turintis Kipras Juršė, jam vos 1 tašką pralaimi trečiojo etapo nugalėtoju tapęs Markas Šilkūnas. Pastarasis sportininkas gina Lietuvos garbę „FIA Karting Academy Trophy" lenktynėse ir tarptautinėse varžybose sukaupta patirtis leidžia važiuoti dar greičiau. Pirmą sezono etapą laimėjęs Domantas Knyva dalyvių taškų rikiuotėje kol kas yra trečias - 97 taškai. Tačiau šioje itin konkurencingoje klasėje į prizininkų trejetą dar gali įsiterpti bet kuris varžovas.

OK klasės varžybose irgi vyksta kovos iki tūkstantųjų sekundės dalių. Jokūbas Bagdonavičius pirmauja čempionate (112 taškų), Andrėjai Vibriantytei kol kas nepavyksta laimėti finalų, tačiau jos stabilus tempas leidžia užtikrintai jaustis vaikinų kompanijoje: Andrėja turi 103 taškus ir užima antrą vietą. Ainis Klimavičius (84 taškai) ir Adrijus Rimkevičius (65 taškai) tikrai nebus linkę lengvai atiduoti čempionato medalių - jie likusiuose trijuose etapuose pasistengs dar ne sykį įrodyti, jog čempiono titulas jiems taip pat pasiekiamas.

Pati galingiausia BMW Lietuvos kartingo čempionato klasė yra ir gausiausia - KZ2. Pasaulio čempionato prizininkas Kajus Šikšnelis kol kas sugeba savo varžybų tvarkaraštyje rasti laiko atvyti į šalies čempionato etapus ir būti varžybų lyderiu. Jis ir trečiame etape (kaip ir dviejuose pirmuose) laimėjo ir atrankos važiavimus, ir finalus - surinkti 135 taškai leidžia Kajui jaustis gana ramiai. Tačiau kiekvienose lenktynėse jis sulaukia labai rimtų iššūkių, nes lyderį siekia spausti visas būrys ambicingų varžovų. Bendroje rikiuotėje kol kas antrą vietą užima Andrejus Apočkinas - 77 taškai, trečias - Martynas Morkis (76 taškai). Tačiau Smalininkuose į aštrią kovą dėl taškų įsitrauks ir Justas Jonušis, ir Vilius Reškevičius, o prizinės vietos trečiame sezono etape leidžia spėti, kad Lukas Scherbinskas bei Justas Kasperiūnas irgi bus itin greiti.

„KZ2 Masters" grupės atstovai irgi kovoja dėl kiekvieno taško, o čempionato lyderius sezono pusiaukelėje skiria vos 1 taškas: Vytautas Adomaitis turi 117, Robertas Saveikis - 116 taškų. Pergale šiuos metus pradėjęs čempionatą Dominykas Neniškis kol kas yra pelnęs 98 taškus, tačiau tikrai nelinkęs atsisveikinti su mintimis apie čempiono titulą.

Atgimstanti „Retro" klasė ir augantis naujokų būrys

Šio sezono „Siųsk pigiau" kartingo taurės varžybose ypač daug žiūrovų pritraukia dviejų klasių technika - tai „Retro Minsk" ir „Retro ČŽ". Tai ne naujos, o labai gerai pažįstamos ir po kelių dešimtmečių sugrįžusios kartingo klasės. Tarp „Minskų" du paskutinius finalus laimėjo Kęstutis Jankauskas, kuris yra ir sezono lyderis (124 taškai). Jo rimčiausi oponentai - Eduardas Martyniukas (87 taškai) ir Evaldas Žitkus (78 taškai) atsilieka ne tik greičiu, bet ir technikos patikimumas kartais pakiša koją.

„Retro ČŽ" klasėje pirmaujantis Remigijus Linortas (111 taškų) paskutinėse lenktynėse Šiaulių darbo rinkos mokymo centro kartodorome liko ketvirtas, bet vis dar išsaugojo sezono lyderio poziciją. Etapo finalą laimėjo Ričardas Gluoksnys (75 taškai), antras liko Vladas Germanavičius (100 taškų), trečias - Gintaras Marcinkus (58 taškai).

Prieš šį etapą Smalininkų technikos muziejus dovanų gavo išties unikalų eksponatą - originalų senovinį kartingą. Kaip teigė muziejaus vadovas Justinas Stonys, jis pats nuo pat kartingo atsiradimo mūsų šalyje stebėjo šios sporto šakos vystymąsi: „Kai sulaukėme pasiūlymo muziejui gauti originalų kartą, aišku, kad jį priėmėme. Aš prisimenu dar tuos laikus, kai dabartinio kartodoromo vietoje būdavo pievos ir čia ganydavosi ožkos. Technika tobulėjo, augo ja besidominčių žmonių būrys, tad tikrai norime dabartinei kartai parodyti unikalius eksponatus ir daugelio turbūt nematytus trofėjus: mūzų muziejaus ekspozicija tikrai yra unikali", - teigė muziejaus vadovas.

Ypač smalsu Smalininkų technikos muziejuje būtų pasidairyti ir jaunosios kartos lenktynininkams: „Baby" klasėje tradiciškai į etapus atvažiuoja beveik po dvi dešimtis vos 3-6 metų amžiaus dalyvių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +4 C

 

-3 +3 C

-1 +3 C

0 +3 C

 

-2 +1 C

0-7 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s