respublika.lt

Biatlono lyderis atgal nesidairo

2022 sausio 27 12:20:58
Arūnas ABROMAITIS

Žiemos olimpinėse žaidynėse iš Lietuvos sportininkų dažniausiai daug nesitikima, bet biatlonininkas Vytautas Strolia - išimtis. Sportininką, užėmusį ketvirtąją ir penktąją vietas pasaulio taurės etape, reikia vertinti rimtai net aukščiausio rango varžybose. Artėjant Pekino olimpinėms žaidynėms, pats V.Strolia irgi yra nusiteikęs rimtai, tačiau rekordinių pasiekimų jis nesureikšmina. Pasak anykštėno, praeities, nors ir netolimos, startus dabar reikia užmiršti, nes pernelyg užsisvajojus galima žengti ne vieną žingsnį atgal. Ypač tokioje nenuspėjamoje sporto šakoje kaip biatlonas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vytautas Strolia ruošiasi trečiosioms olimpinėms žaidynėms. Lietuvos biatlono federacijos nuotr.

 

Paskutinė biatlonininkų repeticija prieš Pekino žaidynes buvo septintasis pasaulio taurės etapas, sausio 20-23 d. vykęs Antholce (Italija). Po varžybų Lietuvos komanda ten ir liko, tam yra svarių priežasčių. Viena priežastis - galimybė treniruotis aukštikalnėse. Kita - paprastesnė kelionė į Pekiną. Dėl pandemijos žaidynių sostinė iš daugelio valstybių sunkiai pasiekiama, o iš Milano tai galima padaryti tiesioginiu skrydžiu. Lietuvos biatlonininkai iš Milano į Pekiną planuoja išskristi sausio 31 d.

V.Stroliai tai bus trečiosios olimpinės žaidynės. 2014 m. Sočyje jis dar buvo slidininkas, 2018 m. Pjongčange - jau biatlonininkas. Kol kas geriausia Vytauto pozicija yra 43-ioji, ji užimta Pjongčange persekiojimo lenktynėse. Yra pagrindo tikėtis, kad Pekine bus geriau, daug geriau. Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje 29-erių anykštėnas su 210 taškų yra 26-as. Jis jau dabar iškovojo beveik trigubai daugiau įskaitinių taškų, nei per visą praėjusį sezoną, kai pasaulio taurėje liko 55-as.

Ar tokį progresą galima vadinti proveržiu? V.Strolios nuomone, tik iš dalies: „Viena vertus, su tuo galima sutikti. Kita vertus, to visada siekiau, o šį sezoną, bent jau pirmoje jo dalyje, viskas gerai susiklostė ir rezultatai atėjo. Tačiau biatlonas sunkiai nuspėjamas. Pusę sezono buvo gerai, kaip bus kitą - neaišku. Pasiruošiant visada būna naujovių, bet apskritai stengėmės išlaikyti ketverių metų pasiruošimo tendencijas, kad tobulėtume kiekvienais metais. Faktas, kad prieš šį sezoną per visą pasirengimo laiką gerai jaučiausi ir fiziškai, ir psichologiškai. Pavyko išvengti traumų ir tai džiugina, nes kiekvieną sezoną kuriam laikui iškrisdavau. Viską pavyko suderinti ir tai atsispindi sezono rezultatams".

Geriausi rezultatai užfiksuoti sausio viduryje, šeštajame pasaulio taurės etape Rupoldinge (Vokietija). Sprinte V.Strolia užėmė ketvirtąją, persekiojime - penktąją vietą. Taip aukštai nebuvo pakilęs nė vienas nepriklausomos Lietuvos biatlonininkas ar biatlonininkė. Tarp vyrų rekordinė pozicija ir anksčiau priklausė V.Stroliai. Gruodį trečiajame taurės etape Hochfilcene (Austrija) jis sprinte finišavo 12-as.

„Kiekvienas sportininkas siekia aukščiausių vietų ir aš nesu išimtis. Tačiau nėra taip, kad tos Vokietijoje užimtos vietos kažką iš esmės keistų. Jos duoda daugiau pasitikėjimo savimi, tačiau nereikia užsisvajoti. Kai užsisvajoji, gali žengti daug žingsnių atgal. Nesureikšminu tų varžybų. Tuo metu pasidžiaugiau, buvo smagu, o dabar startai užmiršti ir mintys nukreiptos į olimpines žaidynes", - svarstė V.Strolia.

Biatlonininkas neatskleidžia, kokių vietų tikisi Pekine: „Dabar nenoriu detalizuoti, bet galvoju apie aukščiausias vietas, nes esu maksimalistas ir visada dėl jų kovoju. Kartais gaunasi geriau, kartais - prasčiau. Tik po varžybų galėsiu pasakyti, ar esu patenkintas užimtomis vietomis."

Viena gairė yra aiški - patekti į bendro starto lenktynes, kuriose dalyvauja tik 30 elitinių biatlonininkų. „Be abejo, norisi jose startuoti. Sakyčiau, netgi būtina. Neaišku, kaip pasiseks, bet tai tikrai yra vienas iš tikslų", - teigė V.Strolia. Bendro starto lenktynėse jis yra dalyvavęs tik kartą - praėjusį šeštadienį Antholce. Pirmas blynas gavosi prisvilęs - užimta 26-oji vieta.

Olimpinės biatlono varžybos vyks maždaug už 220 km nuo Pekino, Hebėjaus provincijoje. Ten sportininkus pasitiks 1700 m aukštis, prognozuojamas didelis šaltis ir vėjas bei specifinis sniegas. „Mes žinome maždaug tiek, kiek visi. Reikia būti vietoje ir pamatyti savo akimis, jei nori žinoti daugiau, o mes ten nesame buvę. Aišku, kad aukštikalnės turės įtakos ir dėl jų negaliu drąsiau kalbėti apie vietas. Šis faktorius yra svarbus", - sakė V.Strolia.

Olimpietis neslepia, jog aukštikalnės jo nežavi. „Kita vertus, man dažnai būna, kad ten, kur nepatinka, sekasi gerai", - juokėsi biatlonininkas. Hochfilcenas yra aukštikalnėse, tačiau jame pavyko užimti 12-ąją vietą.

Antholco aukštikalnėse V.Stroliai nesisekė šaudyti. Bendro starto lenktynėse jis nepataikė 6 iš 20 šūvių, estafetėje baudos ratų išvengti pavyko, bet prireikė 4 papildomų šovinių. „Jautėsi šioks toks nuovargis po dviejų Vokietijoje vykusių etapų. Ir pirmos dienos kalnuose, bent jau man, būna sunkesnės. Galbūt viskas po truputį susidėjo, bet tiksliai pasakyti neįmanoma. Mano šaudymas kol kas visgi nėra labai pastovus. Kartais - geriau, kartais - prasčiau. Dažniausiai būna prasčiau, kai jaučiasi nuovargis", - paaiškino V.Strolia.

Jis tikisi, kad treniruotės Italijoje bus naudingos: „Aklimatizuosimės kalnuose ir tai turėtų padėti. Kažkiek orientuojamės ir į laiko pasikeitimą, kad paskui, nuskridus į Kiniją, nejaustume didelio skirtumo. Pasiruošimas kalnuose duoda daug naudos."

Pekino olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 d., Lietuvai jose atstovaus 13 sportininkų. Olimpinėje biatlono komandoje kartu su V.Strolia yra Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas, Linas Banys ir Gabrielė Leščinskaitė.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • UŽPUOLIMAS: Pietryčių Norvegijoje mažiausiai trys žmonės penktadienį buvo sužaloti, iš jų vienas – sunkiai, per šaltuoju ginklu ginkluoto užpuoliko ataką, pranešė policija.
  • MAISTAS: Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios apsirūpinimo maistu padėties, plėtojantis karui Ukrainoje.
  • SKIEPAI: Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį leido naudoti kinų gamintojo „CanSinoBIO“ skiepus nuo COVID-19
  • ATLEIDIMAS: Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) vadovas sako, kad planas atleisti beveik 2 tūkst. darbuotojų nesikeičia, nors geležinkelininkų profesinė sąjunga teigė, kad atleista gali būti mažiau darbuotojų.
  • SANDORIAI: Konstituciniam Teismui (KT) išaiškinus, kad išimtiniais atvejais savivaldybės gali vidaus sandoriais pirkti kai kurias paslaugas, privatus verslas tikisi daugiau pergalių teisminiuose ginčuose dėl tokių sandorių.
  • ATOSTOGOS: Lietuvių keliavimo įpročiai grįžta į priešpandeminę būklę – rezervuota daugiau nei pusė vasaros kelionių užsakymų: vis dėlto prognozuojama, kad šiemet atostogų kainos turėtų kilti apie 10 proc.
  • LOGISTIKA: Krovinių gabenimo ir ekspedijavimo grupė „Arijus“ šiemet ketina parduoti įmonę Baltarusijoje ir pasitraukti iš šios rinkos.
  • PAJAMOS: Valstybės įmonė „Regitra“ praėjusiais metais gavo 24,5 mln. eurų pajamų – 8% daugiau nei 2020 metais.
  • OBELISKAS: Palangoje nebeliko sovietinio obelisko su sovietiniais simboliais – kūju ir pjautuvu, ketvirtadienio rytą socialiniame tinkle pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
  • VIEŠBUČIAI: Koncernas „Achemos grupė“ skelbia investavęs 600.000 eurų į viešbučio „Palangos vėtra“ atnaujinimą, taip pat 800.000 eurų į Klaipėdos viešbučius „Old Mill Hotel“ ir „Old Mill conference“.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sveikatos priežiūros tinklo reforma bus naudinga, ar sukels dar daugiau problemų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +14 C

+8 +9 C

 

+4 +12 C

+8 +13 C

+9 +15 C

 

+15 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s