Pasaulio taurės varžybomis Švedijoje prasidėjo naujas biatlono sezonas, kuris kartu yra ir olimpinės atrankos tęsinys. Pirmasis etapas buvo sėkmingas Vytautui Stroliai ir Gabrielei Leščinskaitei. V.Strolia abejose lenktynėse pateko tarp 40-ies geriausių dalyvių ir pelnė pasaulio taurės asmeninės įskaitos taškus. G.Leščinskaitė kovoja dėl taškų Pekino olimpinių žaidynių atrankos įskaitoje. Kiek lietuvių vyks į Pekiną, paaiškės sausio viduryje.
Sezonas Estešundo trasoje prasidėjo asmeninėmis lenktynėmis, kuriose sportininkai po netaiklių šūvių nešliuožia baudos ratų, jiems nesėkmės atveju prie rezultato iškart pridedama papildoma minutė. Kiekvieno šūvio kaina šioje rungtyje yra ypač didelė. V.Strolia 20 km lenktynėse nepataikė tik 2 iš 20 šūvių ir tai leido užimti 18-ąją vietą.
Geriausia anykštėno vieta pasaulio taurėje yra 16-oji, tad jis buvo netoli nuo asmeninio rekordo. Pirmose dvejose šaudyklose V.Strolia neklydo, trečioje ir ketvirtoje suklydo po vieną kartą. Jei ne klaida paskutiniame ruože, jis būtų patekęs į aštuntuką.
„Turėjau pataikyti paskutinėje šaudykloje, tada būtų gerai, - savo pasirodymą vertino V.Strolia. - Varžybomis esu patenkintas, išskyrus tą vieną baudą paskutinėje šaudykloje. Paskutinis šaudymas stovint buvo blogas - neužtikrintas, ilgas. Išsimušiau iš vėžių ir dėl to labai gaila. Gerai, bet ne fantastika".
Karolis Dombrovskis (3 netaiklūs šūviai) užėmė 44-ąją, Tomas Kaukėnas (5) - 84-ąją, o Linas Banys (5) - 93-iąją vietą tarp 114 biatlonininkų. Laimėjo be klaidų šaudęs norvegas Sturla Holmas Lagreidas (Sturla Holm Laegreid). Sidabras atiteko jo tėvynainiui Tarjei Bio (Tarje Boe, 2), bronza - prancūzui Simonui Destjė (Simon Desthieux, 2).
Pasaulio taurės taškus gauna 40 sportininkų. V.Stroliai už pasirodymą asmeninėse lenktynėse atiteko 23 taškai ir 700 eurų čekis. Dar 2 taškus jis pelnė 10 km sprinto rungtyje, kurioje nepataikė 2 iš 10 šūvių ir užėmė 39-ąją poziciją. K.Dombrovskis (2) liko 50-as, T.Kaukėnas (1) - 72-as, o L.Banys (2) - 100-asis tarp 117 dalyvių.
Sprinto nugalėtoju tapo švedas Sebastianas Samuelsonas (Sebastian Samuelsson). Antrąją vietą užėmė norvegas Vetlė Kristiansenas (Vetle Christiansen), trečiąją - dar vienas norvegas, praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojas Johanesas Tingnesas Bio (Johannes Thingnes Boe). Visi trys prizininkai šaudykloje neklydo.
Lietuvos vyrams nereikia jaudintis dėl kelialapių į Pekiną. Komandinius kelialapius, garantuojančius vietas keturiems sportininkams, pelnys 20 valstybių. Lietuviai praėjusį sezoną Nacijų įskaitoje užėmė 16-ąją vietą, o šį sezoną yra dar aukščiau - 14-oje pozicijoje. Atranka baigsis sausio 16 d., po šeštojo pasaulio taurės etapo. Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas yra sakęs, kad neįsivaizduoja scenarijaus, galinčio atimti iš vyrų komandinį kelialapį.
Moterų pasaulio taurės varžybose Lietuva turi tik dvi atstoves ir jos tikrai negaus komandinio kelialapio. Lieka kova dėl 10-ies asmeninių kelialapių, skirtų į Nacijų taurės 20-uką nepatenkančių valstybių biatlonininkėms. Šiame reitinge Natalija Kočergina prieš sezoną buvo 5-a, jos pozicijos gan tvirtos. Tuo metu G.Leščinskaitė balansuoja ant ribos - tarp 10-os ir 11-os vietų. Gabrielei reitingo taškai ypač reikalingi ir Estešunde ji parodė, kad yra pasiruošusi kovoti dėl olimpinio kelialapio.
15 km asmeninėse lenktynėse G.Leščinskaitė (1) užėmė 56-ąją vietą, o N.Kočergina (5) liko 95-a tarp 114 sportininkių. Nugalėjo čekė Marketa Davidova (0), sidabrą iškovojo austrė Liza Tereza Hauzer (Lisa Theresa Hauser, 1), bronzą - vokietė Denisė Herman (Denise Herrmann).
7,5 km sprinte G.Leščinskaitė šaudė be klaidų ir vėl užfiksavo geresnį rezultatą nei 1 kartą suklydusi N.Kočergina. Gabrielė tarp 113 dalyvių užėmė 51-ąją vietą, Natalija - 73-iąją. G.Leščinskaitei 51-oji pozicija yra antras geriausias karjeros rezultatas.
„Jei atvirai, tai artėjant sezonui nejaučiau, kad esu fiziškai gerai pasirengusi. Esu įpratusi, kad sezono pradžia būna lėta ir sunki, todėl mane pačią stebina tokie neblogi rezultatai. Startą sprinte vertinu gerai, nes žinau, kokios būsenos į jį ėjau: po asmeninių lenktynių labai prastai miegojau, todėl net buvo minčių nestartuoti sprinte. Viena vertus, gaila, kad su puikiu šaudymu turiu nemažą atsilikimą nuo lyderių, kita vertus, įvertinus savijautą, rezultatas mane tenkina", - sakė G.Leščinskaitė.
Sprintą laimėjo švedė Hana Oberg (Hanna Oeberg, 0). Antrąją vietą užėmė prancūzė Anais Ševaljė Bušė (Anais Chevalier-Bouchet, 0), trečiąją - norvegė Marta Olsbiu Roisland (Marte Olsbu Roeiseland, 1).
Antras pasaulio taurės etapas prasidės gruodžio 2 d., jis vyks ten pat - Estešunde.