respublika.lt

Biatlonininkai baigė vasaros sezoną – Ignalinoje vyko Algimanto Šalnos taurės varžybos

2022 spalio 18 16:41:00
Robertas Trakys

Praėjusį savaitgalį Ignalinoje vyko olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės varžybos, kuriomis baigėsi vasaros biatlono sezonas. Pajėgiausiems šalies biatlonininkams jau išvykus į treniruočių stovyklą ant pirmo sniego Suomijoje, Lietuvos žiemos sporto sostinėje varžėsi veteranai, jaunimas bei pirmus žingsnius biatlone žengiantys vaikai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Biatlonininkai baigė vasaros sezoną – Ignalinoje vyko Algimanto Šalnos taurės varžybos. Organizatorių nuotr.

 


„Bet kuriai federacijai turėti olimpinį čempioną yra didelė garbė. Tai parodo, kad sporto šaka turi gilias tradicijas, yra rimtas požiūris, rimtas darbas. Dėl to atsiranda ir atitinkami rezultatai. Algimantas Šalna yra ignalinietis, todėl jo vardo varžybos vykdomos gimtajame mieste. Mūsų tikslas ne tik pagerbti olimpinį čempioną, bet ir skelbti žinią jaunimui, vaikams, kad paprastas vaikinas iš Ignalinos, dėka savo atkaklumo ir sunkaus darbo, pasiekė kiekvieno sportininko svajonę - tapo olimpiniu čempionu", - teigė Lietuvos biatlono federacijos (LBF) prezidentas Arūnas Daugirdas.

Trumpoje individualioje rungtyje riedslidėmis lietuviai iškovojo 8 nugalėtojų titulus iš 12 galimų - likusius laimėjo svečiai iš Latvijos. A.Šalnos taurės varžybų čempionais tapo Alanas Kačperovas (M19 grupė), Danielis Buchovskis (M17), Viktorija Kapancova (W19), Emilija Mincevič (W17), Nojus Sabaliauskas (M13), Nika Kunčina (W13), Rokas Suslavičius (vyrai) bei Viačeslavas Rumiancevas (M40).

Riedslidžių sprinto varžybose aukso medaliais pasidabino penki Lietuvos atstovai: Lukrecija Daugirdaitė (W19), Juozas Augustinavičius (M17), Viačeslavas Rumiancevas (M40), Eimantas Lekavičius (M15) bei Andris Draudvila (M13).

„Prieš trejetą metų pateikėme paraišką į Sporto rėmimo fondą ir gavome dalinį finansavimą A.Šalnos taurės varžyboms su tikslu populiarinti biatloną ir pritraukti kuo daugiau žmonių į šią sporto šaką. Manau, kad tai pavyko, nes dėka šios taurės atgijo veteranų sportas ir prisidėjo patys jauniausi vaikai, kurie varžosi naudodami lazerinius ginklus", - pasakojo A.Daugirdas.

Praėjusiais metais LBF įsigijo moderniausius lazerinius ginklus, kurių dėka šaudymo įgūdžių galima mokyti dar tik su biatlonu susipažįstančius vaikus. Ignalinoje 11-mečių grupėje sėkmingiausiai pasirodė Rafalas Bobanas ir Rusnė Pranevičiūtė, 9-mečių - Maksimas Kunčinas bei Ekaterina Litvinova.

„Su Sporto rėmimo fondo pagalba įsigijome vienus populiariausių ir moderniausių pasaulyje lazerinius ginklus, pritaikytus būtent biatlono pradžiamoksliui. Jie nereikalauja jokių ypatingų sąlygų, jokių uždarų patalpų saugumo atžvilgiu. Lazerinis ginklas yra paprastas, jį naudoti galima bet kurioje vietoje. Tai puikus įrankis, norint supažindinti vaikus ir ne tik su mūsų atstovaujama sporto šaka", - dėstė A.Daugirdas.

Projektas „Olimpinio čempiono A. Šalnos taurė" bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s