respublika.lt

Bernotas ir Jasiūnas kovą dėl olimpinės burlentės Europos čempiono titulo tęs auksiniame laivyne

2022 gegužės 19 11:30:00
Aistė Noreikaitė

Po dviejų intensyvios kovos ant vandens dienų, Europos IQFoil burlentės čempionate su daugiau nei pusantro šimto konkurentų besivaržantys Lietuvos buriuotojai, Juozas Bernotas ir Rytis Jasiūnas, pateko į auksinį laivyną ir tęs kovą dėl čempiono titulo su stipriausiais žemyno burlentininkais.

×
nuotr. 4 nuotr.
Juozas Bernotas. Andrea Mochen nuotr.

 

„Džiaugiuosi, kad užtikrintai patekau į auksinį laivyną ir dabar galėsiu kovoti su lyderiais. Šiandien pirmosiose lenktynėse finišavau ketvirtas, kas rodo, kad tikrai galima varžytis su lyderiais, su pačiais stipriausiais Europos ir pasaulio sportininkais. Treniruotės tikrai atsipirko, savo progresą jaučiu didelį, tikiuosi, kad ateinančios dienos bus taip pat puikios", - teigė olimpietis J. Bernotas.

Po keturių slalomo rungties lenktynių, kurios vyko pirmąją čempionato dieną, ir keturių pavėjinės/priešvėjinės distancijos lenktynių, vykusių antrąją dieną, J. Bernotas bendroje įskaitoje užima 43 poziciją.

Kitas Lietuvos atstovas, Rytis Jasiūnas, antrąją čempionato dieną net du kartus finišo liniją kirto geriausiųjų penketuke - pirmųjų antros dienos lenktynių metu jis finišavo pirmas, antrųjų - penktas. Šiuo metu bendroje įskaitoje jis užima 30 vietą, tačiau nuo geriausiųjų 20-tuko jį skiria vos 10 taškų.

„Tai tikrai neblogas rezultatas, ypač turint omeny, kad pirma diena su slalomo rungtimi man ėjosi gana sunkiai. Tačiau į antrąją dieną atėjau susikaupęs ir rimtai nusiteikęs ir jau pačias pirmas lenktynes sugebėjau laimėti. Tuo labai didžiuojuosi, nes čempionatas tikrai labai stipraus lygio, susirinko visi geriausi pasaulio buriuotojai. Kas dar smagiau, kad iškart po to, antrose lenktynėse vėl sugebėjau gerai suplaukti, finišavau penktas. Tai rodo, kad turiu pakankamai greičio, ir reikia tik strategiškai ir taktiškai gerai sudėlioti plaukimų planą bei jį įgyvendinti, kad galėčiau kovoti dėl stipriausių vietų", - džiaugėsi R. Jasiūnas.

Pasak jo, Gardos ežero akvatorija, kurioje vyksta čempionatas, dalyviams iššūkių negaili - dėl gūsiuoto ir permainingo vėjo čia itin sudėtinga priimti gerus, taiklius taktinius sprendimus ir stabiliai lenktynėse finišuoti aukštose pozicijose.

„Pats ežeras yra lygus, vėjas nėra labai stiprus, tai plaukti nėra sudėtinga. Bet prie tokių sąlygų - vidutinis vėjas ir lygus vanduo - visi dalyviai sugeba plaukti labai greitai, kas reiškia, kad kiekviena mažytė klaida tau kainuoja labai daug vietų. Kokios 10 sekundžių prie pirmo ar antro ženklo gali kainuoti 20 pozicijų ar net daugiau. Dėl to labai svarbu tų klaidų nedaryti, kas sudėtinga dėl labai gūsiuoto ir besisukinėjančio vėjo", - akvatorijos ypatybes komentavo R. Jasiūnas.

Europos olimpinės IQFoil burlentės čempionate vyrų grupėje startuoja 154 sportininkai, tarp kurių - ir pasaulio čempionato bei olimpiniai medalininkai. Čempionatas turėtų trukti iki gegužės 22 dienos. 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s