respublika.lt

Bėgikai varžysis analogų neturinčiose nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“

2022 kovo 17 19:22:20
Lietuvos bėgimo taurė

Jau sekmadienį įvyks po poros metų pertraukos į Lietuvos bėgimo taurės (LBT) batalijas sugrįžtančios nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos" ežerą.

×
nuotr. 3 nuotr.
Bėgikai varžysis analogų neturinčiose nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“. Roko Lukoševičiaus nuotr.

 

Tai - vienas įdomiausių bėgimo renginių Lietuvoje ir vienintelis tokio formato renginys LBT kalendoriuje. Šios varžybose ypatingos tuo, kad vienintelė užduotis bėgikams - apibėgti Rėkyvos ežerą. Tinkamiausią ar patogiausią kelią bėgikai turės rinktis patys.

„Tai yra tikras nuotykis, nes čia vienintelis bėgimas, kur trasa nėra sužymėta. Esmė tokia, kad reikia apibėgti ežerą, o maršrutą renkiesi pats. Ant ledo lipti negalima, o jei ledo nėra - tai per vandenį taip pat negalima bėgti. Dėl nėra svarbu, kokį atstumą įveiki - svarbiausia yra pasiekti finišą. Dėl to ir turime nuotykį, kuriame kiekvienam gali pasisekti skirtingai", - sakė vienas šio LBT etapo organizatorių Svajūnas Ambrazas.

Beje, šiame renginyje galima dalyvauti ir dviratininkams bei savo malonumui žygiuojantiems žmonėms. Sekmadienį nuo 10 val. vyks dalyvių registracija, 11 val. bus duotas startas žygeiviams, 12 val. - dviratininkams, o 12.05 val. - bėgikams. Būtent bėgikai varžysis LBT įskaitoje.

Bėgikai ir dviratininkai startuoja atskirai. Visi dalyviai turės judėti ežero atžvilgiu prieš laikrodžio rodyklę. Kirsti kampus per ežerą negalima. Judantiems pėstute, patogiausias variantas bus palei krantą - čia pilna žvejų išmintų takų. 2/3 kranto - aukštapelkė, iš ežero išteka du upeliai (Kulpė ir Tilžė), yra daug kanalų, du paplūdimiai, sugriautas Rėkyvos dvaras, dvarininkų Karpių šeimos mauzoliejus, vadinamas Grabaučiaus arba Grabavičiaus kalnu. Bėgantiems palei ežerą trasos ilgis bus apie 14,5 km.

Dviratininkams rekomenduojame rinktis mašinų kelius, gerai išsistudijuoti žemėlapį, kad pasirinktumėte trumpiausią ir greičiausią kelią, kuriuo galėtumėte važiuoti. Apie 35 km.

„Šio renginio mintis yra ta, kad žmonės pamatytų, koks gražus yra Rėkyvos ežeras, Lietuvos gamta. Dalyviai čia pajus praktiškai viską - iš pradžių teks bėgti asfaltu, vėliau bus pelkė, miško takeliai. Pelkės padaro bėgimo įdomumą", - sakė S. Ambrazas.

Organizatorius sako, kad įveikti Rėkyvos ežerą gali bet kuris sveikas žmogus. Pasak jo, pavojai gali atsirasti tik jei žmonės gyvena kaip ligoniai.

„Jeigu įveikei Rėkyvą, reiškia esu sveikas ir gyvas žmogus", - teigė S. Ambrazas.

Po varžybų visų lauks arbata, Gudelių bandelės, apdovanojimai. Visi bėgikai ir dviratininkai gaus gertuvę „Aš įveikiau Rėkyvą".

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s