Baudinių serija pažymėtoje LRF supertaurėje triumfavo „Cascada-HC Garliava SM“

(0)
Publikuota: 2020 rugsėjo 20 14:32:08, Lietuvos rankinio federacijos inf.
×
Rungtynių akimirka. rankinis.lt nuotr.

LRF moterų supertaurės varžybose antrus metus iš eilės triumfavo Kauno rajono „Cascados-HC Garliavos SM" merginos, kurios po baudinių serijos 37:36 (18:19, 12:11, 7:6) įveikė Kauno „ACME-Žalgirio" merginas.

Nors susitikimą dviem įvarčiais pradėjo garliavietės, tačiau tas pranašumas laikėsi neilgai ir prabėgus 10 minučių pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus - 6:6. Pirmajame kėlinyje abiem komandoms geriau sekėsi pulti nei gintis, tad prabėgus dar 10 minučių rezultatas švieslentėje vis dar buvo lygus - 13:13.

Paskutinę atkarpą iki pertraukos sėkmingiau žaidė žalgirietės, tačiau Martyna Ustilaitė likus 10 sekundžių iki kėlinio pabaigos išlygino rezultatą - 18:18. Per likusį laiką kaunietės sugebėjo surengti rezultatyvų išpuolė - su sirena kamuolį į varžovių vartus švystelėjo Audinga Kniubaitė, kuri sukūrė savajai komandai minimalią persvarą - 19:18.

Po pertraukos abiem komandoms pavyko pagerinti savąją gynybą, o prie to daug prisidėjo ir puikiai žaidusios vartininkės Gabrielė Janušauškaitė ir Benita Šliupaitė. Kėlinį geriau pradėjusios žalgirietės buvo susikūrusios rekordinę persvarą (22:19), tačiau tuomet pralaimėjo atkarpą 0:3 ir rezultatas vėl tapo lygus - 22:22.

Per likusį laiką nei vienai iš komandų nebepavyko susikurti apčiuopiamos persvaros, tačiau likus 3 minutėms Garliavos komandą tiksliu metimu išvedė Kamilė Bušaitė - 29:28. Į tai dviem tiksliais metimais atsakė kairysis „ACME-Žalgirio" kraštas Martyna Vaitkutė ir išvedė savąją ekipą į priekį - 30:29.

Kai jau atrodė, kad kaunietėms pergalė jau pasiekiama ranka - kamuolį perėmė Karolina Sparnauskaitė ir išlygino rezultatą - 30:30. Per likusias sekundes rezultatyvios atakos žalgirietės nebesurengė ir komandoms teko mesti 7 metrų baudinius.

Seriją sėkmingiau pradėjo „ACME-Žalgiris" merginos, tačiau persvaros išlaikyti neįstengė ir visoms 5 abiejų komandų žaidėjoms atlikus savuosius metimus rezultatas vis dar buvo lygus - 34:34.

Tuomet abiejų ekipų žaidėjų baudinius metė iki pirmosios klaidos. „Cascados-HC Garliavos SM" žaidėjų nervai nedrebėjo, o ekipos vartininkė Benita Šliupaitė atrėmė varžovės Neringos Gudaitytės metimą ir garliavietės šventė pergalę - 37:36.

Būtent B.Šliupaitė buvo pripažinta geriausia Kauno rajono komandos žaidėja. Tokį pat pripažinimą gavo ir žalgiriečių vartininkė Gabrielė Janušauskaitė. Abiem rankininkėm įteikti FISKARS įsteigti prizai.

Iškart po mačo nugalėtojų vyriausioji trenerė Rita Urnikienė džiaugėsi komandos sėkme, tačiau teigė, kad iki solidaus žaidimo jos komandai dar tikrai trūko.

„Baudinių serija jau yra loterija ir fortūna šįkart šypsojosi mums. Be abejo, vartininkių indėlis tokiose situacijose labai svarbus ir abiejų ekipų vartininkės savo darbą šiandien darė tikrai gerai.

Visų rungtynių metu mums nepavyko sumesti savųjų metimų, tačiau susikaupimo dėka nepaleidome varžovių. Lemiamu metu merginos pademonstravo charakterį ir ši iškovota supertaurė turėtų tapti puikiu stimulu mums tobulėti toliau ir siekti savo užsibrėžtų tikslų", - kalbėjo R.Urniekienė.

Garliavos komandoje šiame mače tik epizodiškai rungtyniavo pagrindinė ekipos įžaidėja ir kapitonė Emilė Aglinskaitė, kuri po mačo gyrė savo ekipos vartininkę.

„Be abejo sėkmė buvo mūsų pusėje, tačiau ir Benita atliko puikų darbą. Labai sunku buvo stebėti komandos žaidimą tik nuo suolelio, bet merginos tikrai šaunuolės ir parodė charakterį", - komandos draugių sėkme džiaugėsi E.Aglinskaitė.

Nugalėtojoms 11 įvarčių pelnė Karolina Sparnauskaitė, 8 pridėjo Mantė Voskresenskaja ir Inesa Verbovik, 4 - Kamilė Bušaitė, 3 - Martyna Ustilaitė, 2 - Evelina Dževerakaitė, 1 - Džoana Šiaučiūnaitė.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Audinga Kniubaitė, pelniusi 13, 7 surinko Grėta Burkaitė, 6 - Viltė Lubytė, po 3 - Deimantė Baranauskaitė, Martyna Vaitkutė, Karolina Čekuolytė, 1 - Neringa Gudaitytė.