Nors Tokijo olimpinės žaidynės jau visai „ant nosies" ir startuos liepos 23 d., o olimpinis kelialapis dar net ne kišenėje, Urtė Baikštytė vilčių nelaidoja. Juk viltis miršta paskutinė. Tad lengvaatletė ir bando įšokti, kaip pati sako, į paskutinį traukinį, juk kitos normatyvus jau įvykdė, pavyzdžiui, prieš dvejus metus. „Paskutinį mėnesį dar bandau kažką padaryti. Iš tikrųjų šiek tiek jau ir pavargau. Galbūt reikėjo susikoncentruoti į Europos jaunimo čempionatą. Tačiau nesinori praleisti tokio šanso. Bent pabandysiu ir matysime, kaip pavyks", - „Vakaro žinioms" sakė 22-ejų šuolininkė į aukštį.
U.Baikštytė Kladne (Čekija) vykusiose „World Athletics" Kontinentinio turo lengvosios atletikos varžybose užėmė pirmąją vietą ir moterų šuolių į aukštį rungtyje pagerino varžybų rekordą. Juzefos Baikštienės auklėtinė, kaip jau rašėme, trečiuoju bandymu peršoko 189 cm. Pastarajame starte tokį aukštį peršokti pavyko tik jai.
„Laimėti tikrai nesitikėjau. Į šias varžybas važiavau rinkti olimpinio reitingo taškų. Džiaugiuosi, jog pavyko pasiimti maksimumą taškų, - kalbėjo šuolininkė į aukštį. - Tačiau rezultatu nesu labai patenkinta. Norėjosi daugiau. Kai peršokau 189 cm, dar kartą peržiūrėjau šuolį, panagrinėjau jį, matėsi, jog „atsargos" dar yra. Kitas aukštis buvo 191 cm. Jis tikrai man galėjo paklusti, bet tai jau būtų buvęs ir asmeninis rekordas. Galbūt dėl to ir buvo sunkiau psichologiškai susitvarkyti su savimi. Kai žinai, kad čia jau būtų tavo asmeninis rekordas, tampa sunku susidėlioti mintis. Galvoji apie rezultatą, o ne tai, ką turi padaryti."
Lengvaatletė pripažino, jog ją pačią nustebino pagerintas varžybų rekordas. „Kai peršokau 187 cm, komentatoriai pradėjo kalbėti apie varžybų rekordą. Galvojau, ar tikrai jie čia apie mane šneka. Tačiau kai peršokau 189 cm, jau buvo aišku, kad pagerinau. Smagu, kai įsirašai savo pavardę prie rekordų", - pridūrė U.Baikštytė.
Pajėgių varžovių Čekijoje lietuvei netrūko. Ten buvo ir tautietė, 2017 m. Europos uždarų patalpų čempionato nugalėtoja Airinė Palšytė, taip pat kovojo ir Senojo žemyno jaunimo čempionė, kurios asmeninis rekordas 195 cm, taip pat buvo ir olimpietė, tad, pasak U.Baikštytės, reikia džiaugtis, jog pavyko laimėti. Tai svarbiausia šuolininkės į aukštį pergalė tarp suaugusiųjų jos karjeroje.
„Šiemet turėjome kelias treniruočių stovyklas, kuriose gerai padirbėjome. Nebuvo rimtų traumų, kurios galėtų sustabdyti visą procesą. Per pastaruosius trejus metus dabar yra pirmi metai, kurie rodo, jog atsiranda progresas. Kai gali nuolat sportuoti ir viską gerinti, nebuvo nieko, kas galėtų ilgam išmušti iš vėžių. Turbūt būtent tai dabar ir lėmė tokį pasirodymą", - svarstė lengvaatletė.
Trečiąją vietą šuolių į aukštį rungtyje varžybose Čekijoje užėmė 28-erių A.Palšytė, peršokusi 185 cm. Tačiau U.Baikštytė pastarojo fakto, jog įrodė pranašumą prieš vieną mūsų lengvaatlečių lyderių, nesureikšmina. „Nelaikau to kažkokiu „pliusu" sau. Tiesiog smagu, kad šiose varžybose aplenkiau visas priešininkes. Neturiu tokio tikslo, kad būtinai reikia aplenkti Airinę. Labiau žiūriu į savo rezultatus", - atviravo U.Baikštytė.
Šį sezoną U.Baikštytė jau tris kartus viršijo buvusį asmeninį rekordą. Varžybose Graikijoje ji taip pat įveikė 189 cm, o Vengrijoje - 190 cm. Nuo 2018 m. geriausias šiaulietės pasiekimas buvo 187 cm. „Viskas eina tik į gera. Tačiau tikslai vis tiek lieka tie patys. Liepos 8-11 d. Taline (Estija) vyks Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionatas, reikia jam ruoštis. Tai buvo pagrindinis sezono tikslas. Aišku, pergalė Čekijoje motyvuoja. Įveikus 190 cm Estijoje, jau būtų galima tikėtis užimti aukštą vietą. Tačiau iki pirmenybių dar reikia nemažai darbų nudirbti, šiek tiek susitvarkyti techniką. Matysime, kaip ten pavyks", - kalbėjo
U.Baikštytė. Tiesa, apie medalius Taline lengvaatletė garsiai nekalbėjo. Tačiau žadėjo pasistengti pademonstruoti geriausią rezultatą, kokį galės.
Artimiausias startas U.Baikštytės laukia jau kitą savaitgalį. Birželio 25-26 d. Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Šuolininkės į aukštį teigimu, pastarosios pirmenybės mūsiškiams bus ypač svarbios, nes ten bus galima iškovoti nemažus kraičius olimpinio reitingo taškų. Paskui, birželio 29 d., lengvaatletė dar ketina dalyvauti Vilniuje organizuojamose atvirosiose sporto klubo „Cosma" taurės varžybose. Taip pat, pripažino ji, dar ieškomos ir vienos komercinės varžybos, kurios padėtų pagerinti pozicijas reitinge ir suteiktų galimybę vykti į Tokiją.
„Šiuo metu olimpiniame reitinge užimu 43-iąją vietą. O į olimpines žaidynes važiuos 32 sportininkės. Iš tikrųjų, norint tiek palypėti į viršų, reikia didelio stebuklo. Reikia dar kelis kartus gerinti asmeninį rekordą. Tačiau vis tiek bandau, o kaip bus, taip bus. Olimpinės idėjos neatsisakau. Iš tiesų prieš šį sezoną apie žaidynes nelabai galvojau, nes mano rezultatas buvo kiek prastesnis. Tačiau dabar, kai pavyksta jį gerinti, kai kylu reitinge, kai matau, kad nedaug trūksta, automatiškai pradedi galvoti apie žaidynes. Mano tikslas šį sezoną buvo Europos jaunimo čempionatas, žinoma, jei į olimpines žaidynes nepateksiu, liūdėsiu, bet nestipriai. Juk žaidynės vyks ir dar po trejų metų, turėsiu laiko dar labiau pasiruošti", - teigė U.Baikštytė.
Olimpinis moterų šuolių į aukštį normatyvas, pasak jos, yra labai aukštas - 196 cm. Anksčiau jis būdavo 194 cm. „Šį kartą normatyvas yra rekordiškai aukštas. Daug kam nepavyko jo pasiekti. Tad reikia išbandyti galimybę patekti per reitingą. Birželio 29 d. taškų rinkimui bus paskutinė diena", - pridūrė U.Baikštytė.