Baltijos regbio „Top“ lygos finalas prasidėjo dramatiška čempionų pergale

(0)
Publikuota: 2019 rugsėjo 30 11:34:34, Dominykas Genevičius
×
Evaldo Černiausko nuotr.

Šeštadienį Šiauliuose prasidėjo tikros lietuviško regbio Kalėdos. Pirmosiose intriguojančio Baltijos regbio „Top“ lygos finalo rungtynėse čempiono titulą ginantis Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubas 18:15 (9:6) įveikė pirmąją nesėkmę sezone patyrusią reguliariojo sezono nugalėtoją Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ ekipą.

„Vairas-Kalvis-Jupoja“ serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Kaip jau tampa įprasta „Pietinia derbyje“, kova buvo atkakli visų rungtynių metų. Lietus, šlapias kamuolys ir drėgna žolės danga neleido komandoms išnaudoti techniškus ir greitus žaidėjus, todėl per visas rungtynes taip ir nebuvo atliktas nei vienas žeminimas. Dėl to komandos stengėsi baudos smūgiais išnaudoti kiekvieną varžovų klaidą ir pražangą.

12-ąją min. pirmuosius 3 taškus pelnė „Vairo“ žaidėjas Eimantas Bagarauskas, bet 20-ąją ir 25-ąją min. Armandas Kalinauskas tiksliais spyriais koja persvėrė rezultatą „Baltrex-Šiaulių“ naudai. Pirmojo kėlinio pabaigoje dvi varžovų pražangas tolimais, bet tiksliais baudos smūgiais išnaudojo Donatas Vilimavičius, kuris sugrąžino „Vairui“ persvarą (9:6).

Antrajame kėlinyje situacija per daug nesikeitė. D. Vilimavičius pelnė dar 3 taškus, tačiau tuomet per 15 min. A. Kalinauskas atliko tris sėkmingus baudos smūgius ir „Baltrex-Šiauliai“ išsiveržė į priekį 15:12. 64-ąją min. rezultatą išlygino Alanas Alasauskis, o lemiama buvo 73-ioji min., kuomet baudos smūgį atliko D. Vilimavičius. Per likusias minutes „Baltrex-Šiauliai“ atsakyti rezultatyvia ataka nespėjo.
Geriausiais rungtynių žaidėjais pripažinti D. Vilimavičius ir Vytaras Bloškys („Baltrex-Šiauliai“).

„Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Akcentavome agresiją aikštės viduryje. Tas ir pavyko, pirmajame kėlinyje visais aspektais turėjome pranašumą. Vėliau mes pralaimėjome tam tikrus momentus, turėjome grįžti į gynybą ir tada jau yra sudėtingiau. Antrajame kėlinyje to pastovumo neišlaikėme. Turime spragų ir jas taisysime. Bet kokiu atveju, turime pirmą pergalę ir džiaugiamės“, - kalbėjo „Vairo-Kalvio-Jupojos“ treneris Gediminas Marcišauskas.

„Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius prisipažino, kad pralaimėtos grumtynės turėjo didelės įtakos.

„Nemanau, kad pritrūkome sportinio pykčio. Šnekėsime su komandą ir ieškosime, ko pritrūko. Turėsime dirbti su standartais, ypač su grumtynėmis. Taip pat du žaidėjai sugrįžo iš užsienio ir jiems sunku dar įsivažiuoti“, - teigė Ž. Radžius.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos spalio 5 dieną, o trečiosios, jei prireiks, bus žaidžiamos spalio 12-ąją.

„Per šią savaitę bus dirbama su rezultatyvių atakų užbaigimu. Sunkiai atidirbame, nukeliaujame iki varžovų įskaitinio ploto ir tada padarome apmaudžias klaidas. Tą reikia taisyti“, - pabrėžė G. Marcišauskas.

Bronzos medalius „Top“ lygoje iškovojo Edmundo Ščavinsko treniruojama „Garkalne-Livonia“ (Latvija) ekipa. Turnyro naujokė mažajame finale 17:12 įveikė „Miesnieki“ (Latvija) ekipą.