respublika.lt

Austriškas auksas Lietuvos tinklininko kraityje

2022 balandžio 30 19:56:36
Aistė LABINAITĖ

Pastarasis salės tinklinio sezonas Audriui Knašui susiklostė tarsi „iš natų". Tiesa, tai nereiškia, kad buvo labai lengva. Pirmiausia mūsų šalies tinklininkas su „Union Raiffeisen Waldviertel" klubu iškovojo Austrijos taurę, o galiausiai triumfavo ir Austrijos tinklinio čempionate. Dabar grįžęs į Lietuvą A.Knašas nusiaus sportinius batelius ir lips ant smėlio bei pradės paplūdimio tinklinio sezoną. Poilsiui ir atsistatymui laiko nėra, tačiau, kai bent jau svajonėse šmėžuoja olimpinės žaidynės, reikia toliau sunkiai dirbti. „Belieka tikėtis, jog kažkaip, žingsnis po žingsnio, pavyks pasiekti tikslą", - „Vakaro žinioms" sakė A.Knašas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Šiemet „Union Raiffeisen Waldviertel“ klubas pirmą kartą istorijoje tapo Austrijos tinklinio čempionu bei iškovojo Austrijos taurę. „Union Raiffeisen Waldviertel“ nuotr.

 

„Sausa" pergalė

„Emocijos jau kiek atslūgo, pasireiškė nuovargis. Po auksinio finišo reikėjo susitikti su klubo vadovybe, sirgaliais ir susikrauti daiktus. Nors iš tiesų tas nuovargis yra geras, juk emocijos yra pozityvios", - teigė A.Knašas.

Austrijos tinklinio finalo seriją „Union Raiffeisen Waldviertel" komanda kovoje prieš praėjusių metų čempionę „SK Zadruga Aich-Dob" ekipą įveikė be kluptelėjimų 4-0. Paskutinėse serijos rungtynėse varžovų aikštėje buvo laimėta 3-1. A.Knašas pasižymėjo 6 taškais.

„Realiai finalo serijoje sunkiausios buvo pirmosios rungtynės išvykoje. Viso sezono metu, kiek ten nuvažiuodavome, visą laiką pralaimėdavome ir gana stipriai. Taigi finalo serija prasidėjo įtemptomis rungtynėmis, žaidimas svyravo tarp gero ir prastesnio. Nors, tiesą sakant, spaudimą jautėme visų rungtynių metu, nes varžovų komanda tikrai buvo labai pajėgi. Finalo serijai stipriai ruošėmės kiekvieną dieną treniruotėse. Į finalo kovas ėjome su mintimi, jog nebus lengvų, turėsime rungtynių, reikės kovoti už kiekvieną tašką ir kiekviename mače žaisti gerai", - pasakojo Lietuvos tinklininkas.

Kalbėdamas apie savo pasirodymą finalo serijoje, A.Knašas pabrėžė, jog tinklinis yra komandinė sporto šaka, taigi nebūtinai reikia pelnyti taškus, kad būtum naudingas: „Stengiausi, kiek įmanoma, padėti komandai. Žinoma, galėjau žaisti ir geriau, galėjau taškų daugiau pelnyti. Tačiau, apskritai, esu patenkintas, nes visą sezoną visos komandos taikėsi į mane, jaučiau spaudimą. Tad džiaugiuosi, jog pavyko atlaikyti."

Artimas ryšys

A.Knašo atstovaujamas „Union Raiffeisen Waldviertel" klubas pirmą kartą istorijoje tapo Austrijos čempionu. Negana to, šiemet pirmą kartą istorijoje pavyko iškovoti ir Austrijos taurę. Turnyro finale „lietuviškoji" ekipa namie 3-1 nugalėjo „VCA Amstetten NO" komandą. Vienas nugalėtojų klubo lyderių A.Knašas pelnė 12 taškų.

„Nuo pat sezono pradžios, nuo pirmo mano susitikimo su komanda, mums buvo griežtai pasakyta, jog šių metų klubo tikslas - laimėti pastaruosius du trofėjus. Iš tiesų, emocijos po šių dviejų laimėjimų - skiriasi. Juk taurę laimėjome savo aikštelėje, kuri buvo sausakimša. Tačiau tai buvo tik vienerios rungtynės. O šalies čempionate reikėjo laimėti ketverias rungtynes. Nors, žinoma, abu titulai yra labai svarbūs ir suteikė daug teigiamų emocijų", - pridūrė Lietuvos tinklininkas.

Paklaustas, kaip mano, kas lėmė, jog būtent šiais metais „Union Raiffeisen Waldviertel" ekipai pavyko nuskinti abu istorinius trofėjus, A.Knašas sakė, jog šiemet labai sutapo žaidėjų filosofija, pasirengimas.

„Komandoje buvo nemažai jaunų tinklininkų, taigi bendrą kalbą radome ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Manau, finaluose už varžovus buvome pranašesni tuo, kad mūsų komandoje buvo puiki atmosfera, buvome vienas kitam artimesni. Tas bendro tikslo siekimas mus dar labiau suartino. Ypač sudėtingose situacijose, kai daug įtampos, didelis spaudimas, daug lengviau yra, kai žinai, kad turi į ką „atsiremti". Tiesiog visą laiką vienas kitą palaikėme", - atviravo naujasis Austrijos čempionas.

Profesionalus bandymas

Apžvelgdamas visą sezoną, A.Knašas sakė, jog jis buvo tikrai sunkus. Į Austriją lietuvis atvyko praėjusių metų rugpjūčio pradžioje. Į salės tinklinį „įšoko" iškart po paplūdimio tinklinio sezono.

„Nebuvo laiko nei poilsiui, nei atsigauti. Per tuos devynis mėnesius rungtynių buvo tikrai labai daug. Įtampos bei emocijų taip pat netrūko. Nors, jei atvirai, man tas padėjo augti ne tik kaip asmenybei, bet ir kaip žaidėjui. Daug laiko buvo praleista treniruotėse šlifuojant tam tikrus elementus. Galėjau mokytis iš kitų žaidėjų. Juk vis dėlto visi mes esame skirtingi, skirtingos ir mūsų šalys, kultūros. Taigi visą sezoną vertinu tikrai pozityviai. Aišku, matysime, kiek tai man turės įtakos paplūdimio sezonui. Turiu vos kelias laisvas dienas ir nuo kitos savaitės pradėsiu treniruotis paplūdimio tinklinį. Nežinau, ar atlaikys kūnas, kaip jausiuosi emociškai, tačiau realiai, žvelgiant į ateitį, manau, visa tai man padeda augti, būti atviresniam pasauliui", - pasakojo tinklininkas.

Lietuvis Austrijoje žaidė pirmą kartą. Pasak jo, jau praėjusiais metais norėjosi išvažiuoti profesionaliau pažaisti kažkur į užsienį. Tiesa, A.Knašas prieš tai buvo ir Prancūzijoje, kur pats susirado klubą, tačiau ten žaidimas daugiau buvo mėgėjiškas.

„Austrijoje lygis irgi nėra superaukštas. Galbūt, reikėtų sakyti, jog tai yra bandymas būti profesionaliu klubu. Žaidėjai yra surinkti iš viso pasaulio. Tikrai nesigailiu, jog čia žaidžiau. Yra kas pasirašė sutartis su klubu 2-3 metams, man šį kartą buvo pasiūlytas metų kontraktas. Galbūt vėliau pasiūlys prasitęsti sutartį ir kitam sezonui. Matysime, kaip bus", - pasakojo mūsų šalies sportininkas.

A.Knašas dar pridūrė, jog Austrija jam patiko. Tai - labai graži šalis: „Graži gamta, yra ir kalnų. Vaizdai tikrai yra nuostabūs. Kultūra - savotiška, skiriasi nuo mūsų."

Olimpinė svajonė

Gegužės 12-15 d. Madride (Ispanija) vyks Europos tinklinio konfederacijos (CEV) „Volleyball World Beach Pro Tour Futures" turnyras. Su porininku Patriku Stankevičiumi A.Knašas ten bandys įveikti atranką ir patekti į pagrindinį etapą. „Nors, kadangi neturime daug laiko pasiruošimui, lengva tikrai nebus. Tačiau vis tiek ruošimės, dalyvausime. Iš tikrųjų šią vasarą bus nemažai paplūdimio tinklinio turnyrų, jie vyks nuolat vienas po kito. Vasara nusimato intensyvi", - sakė A.Knašas.

Tinklininkas neslepia, jis, kaip ir visi sportininkai, nuo vaikystės svajoja apie olimpines žaidynes. A.Knašo teigimu, mažais žingsneliais jau einama to tikslo link.

„Tiesa, salės tinklinyje patekti į olimpines žaidynes yra labai sudėtinga. Iš tiesų yra iškeltas tikslas patekti į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes su paplūdimio tinkliniu. Tačiau, norint tą padaryti, reikia dalyvauti daugelyje turnyrų ir tai nėra metų ar dviejų metų procesas. Tu nuolat turi ruoštis, sportuoti. Žinoma, tam reikia ir atitinkamo biudžeto, trenerių, treniruočių partnerių. Galima sakyti, jog mes esame tokie „slapti svajotojai", sunkiai dirbantys sportininkai. Tad, belieka tikėtis, jog kažkaip, žingsnis po žingsnio, metai po metų ir pavyks pasiekti olimpinę svajonę", - atviravo A.Knašas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s