respublika.lt

Auksinis sezonas įvertintas devynetu

2022 balandžio 16 16:24:50
Aistė LABINAITĖ

„Kauno-VDU" tinklininkėms šis sezonas buvo tikrai labai sėkmingas ir vienas geriausių klubo istorijoje. Kaunietės po penkerių metų pertraukos triumfavo Baltijos moterų tinklinio lygoje, taip pat jos šeštą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionėmis. „Kauno-VDU" komandos lyderė ir kapitonė Viltė Bogdanovič abiejų šių turnyrų finaluose nuskynė geriausios žaidėjos laurus. Tačiau pastarųjų individualių titulų tinklininkė nesureikšmina, juk svarbiausia yra komanda. „Be komandos nebūtų ir titulų", - „Vakaro žinioms" sakė V.Bogdanovič.

×
nuotr. 2 nuotr.
„Kaunas-VDU“ komanda sugrįžimo į Baltijos lygos auksinę viršūnę laukė penkerius metus. Evaldo Šemioto nuotr.

 

 

Darbas atsipirko

Baltijos lygos finale Kaune „Kauno-VDU" ekipa 3-1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:17) įveikė Tartu „TU-Bigbank" (Estija) komandą. Ir kaunietės antrą kartą istorijoje tapo Baltijos čempionėmis.

„Prieš finalo kovą tikrai nebuvome pasiruošusios kažkokio konkretaus scenarijaus, kokios turėtų būti rungtynės. Tiesiog turėjome vienintelį tikslą, norėjome pagaliau po keleto metų pertraukos pasiekti auksą, - kalbėjo V.Bogdanovič. - Visą laiką po žingsnį ėjome į priekį. Pakeliui į finalą, kiekvienose rungtynėse kovojome, stengėmės. Galima sakyti, jog viskas tvarkingai pagal planą ir susidėliojo."

Įdomu tai, jog per visą šį Baltijos lygos sezoną „Kaunas-VDU" patyrė vos vieną pralaimėjimą: „Manau, pastarojo sezono rezultatuose atsispindi dviejų metų komandos darbas. Praėjusiais metais mūsų pasirodymas šioje lygoje nebuvo pats geriausias, tačiau galiausiai pavyko išlaikyti komandos branduolį. Prie didesnio žingsnelio į priekį, prie didesnio profesionalumo, prisidėjo ir dalyvavimas Europos tinklinio konfederacijos (CEV) moterų Iššūkio taurės turnyre. Taip pat ir VDU naujas sporto centras suteikė puikias sąlygas treniruotis, taigi viskas susidėjo, viskas palankiai klostėsi ir matome rezultatus."

Finale nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo V.Bogdanovič, pelniusi 18 taškų. Ji buvo pripažinta geriausia finalo ketverto turnyro žaidėja. „Aišku, smagu sulaukti tokio įvertinimo, juk darbo tikrai buvo daug įdėta. Smagu, kai tave pastebi, mato tavo žaidimą. Tačiau juk tinklinis yra komandinė sporto šaka, be komandos nebūtų ir individualių titulų", - pridūrė sportininkė.

Europos patirtis

2021-2022 m. sezono pradžioje „Kaunas-VDU" išbandė jėgas CEV Iššūkio taurės turnyre. Tiesa, ten aukštumų pasiekti nepavyko. Pirmosiose pirmojo etapo (1/32 finalo) rungtynėse išvykoje kaunietės 3-0 (25:20, 25:23, 25:21) nugalėjo „SOK Mostar" (Bosnija ir Hercegovina) ekipą. Atsakomojoje dvikovoje vėlgi svečiuose Lietuvos komanda triumfavo 3-0 (27:25, 25:14, 27:25).

Antrą kartą Europos turnyre dalyvavusios „Kaunas-VDU" komandos antrajame etape laukė pajėgi Bursos „Nilufer Belediyespor" (Turkija) ekipa. Vidos Makauskienės auklėtinės pirmosiose šešioliktfinalio rungtynėse išvykoje 1-3 (12:25, 19:25, 25:22, 18:25) nusileido turkėms, antrajame mače svečiuose pralaimėta 0-3 (19:25, 22:25, 7:25).

„Pirmajame etape kovojome su panašaus į mūsų lygį komanda. Taigi tas dvikovas pavyko laimėti. Tačiau burtai lėmė, kad antros varžovės buvo daug stipresnės. Turkijos tinklininkių lygis yra vienas geriausių. Ten bet kurią komandą pasirinksi, ji bus labai stipri, absoliučiai profesionali. Tačiau, manau, mums tikrai buvo naudingos pastarosios rungtynės. Galėjome pasižiūrėti, kaip žaidžia tokio lygio varžovės, galėjome su jomis pakovoti. Nors ir nelaimėjome, bet rungtynės davė daug teigiamų emocijų", - teigė V.Bogdanovič.

Negana to, pasak jos, net kelionė į Turkiją buvo labai smagi ir įsimintina. Tad, tinklininkės teigimu, nėra to blogo, kas neišeitų į gera: „Mus vakarienės pasikvietė ir Lietuvos garbės konsulas Turkijoje. Tai vėlgi buvo išskirtinis įvykis. Tikrai ne visi taip šiltai pasitinka ir priima. Įspūdžių buvo daug."

Neužleidžia pozicijų

Galiausiai kaunietės sezoną baigė triumfu Lietuvos moterų tinklinio lygoje. Druskininkuose vykusiose antrosiose finalo rungtynėse „Kaunas-VDU" užtikrintai 3-0 (25:15, 25:19, 25:20) nugalėjo sidabro medaliais pasidabinusią Jonavos „Aušrinės-KKSC" ekipą. Pirmąsias rungtynes kaunietės laimėjo 3-0 (25:19, 25:22, 25:20).

„Čia taip pat atkakliai ėjome tikslo link. Aišku, žinojome, kad lengvai titulo mums niekas neatiduos. Žinojome, kad reikia sunkiai dirbti, norint iškovoti aukso medalius. Buvome nusiteikusios, netrūko motyvacijos, norėjome parodyti, kokios geros žaidėjos esame ir galime laimėti bei apginti čempionių titulą. Juk apginti titulą visada sunkiau nei jį iškovoti. Taigi susitelkimo, koncentracijos ir motyvacijos netrūko, tiesiog labai norėjome apginti titulą", - atviravo V.Bogdanovič.

Šeštą kartą „Kaunas-VDU" iškovotas Lietuvos čempionių titulas, V.Bogdanovič manymu, rodo, jog komanda dirba kryptingai. „Taip pat tai rodo, jog komandai pavyksta išlaikyti čempionišką lygį. Aišku, galbūt kažkam ir atsibodo, kad vėl laimėjo Kauno komanda (juokiasi), tačiau mums, kiekvienai komandos narei, tai yra labai svarbu. Tad nuolat stengiamės išlaikyti šį titulą", - pridūrė tinklininkė.

Abiejuose finalo serijos mūšiuose nugalėtojų gretose vėl nesulaikoma buvo V.Bogdanovič. Abu kartus jos sąskaitoje buvo po 14 taškų. Ji pripažinta ir geriausia šalies moterų pirmenybių finalo žaidėja: „Net sunku pasakyti, kodėl būtent šiais metais man taip sekasi. Vėlgi turbūt tam įtakos turi kelių metų darbas. Galbūt netgi dabar yra skinami to keisto karantininio laikotarpio sezonų vaisiai."

Paklausta apie kapitonės pareigų reikšmę, „naštą", V.Bogdanovič sakė, jog jai kapitonė yra tarsi tiltas tarp trenerio ir žaidėjų. „Labai svarbu, kad ir žaidėjos, ir treneriai manimi pasitikėtų. Tikiuosi, jog tą pasitikėjimą jiems ir perteikiu bei gerai atlieku darbą (šypsosi). Kartais reikia griebtis įvairių motyvacinių žodžių ar darbų, tad tiesiog tikiuosi, jog jie tikrai pasiteisina", - atviravo tinklininkė.

Pasak V.Bogdanovič, kai kurių tinklininkių dabar dar laukia pasirodymai studentų varžybose, tačiau realiai sezonas jau lyg ir baigtas. Taigi dabar daugiausia dėmesio bus skiriama individualiam darbui. „Teoriškai dabar turėtų prasidėti rinktinių treniruočių stovyklos. Tačiau mes tokios komandos neturime. Tad kiekviena žaidėja tiesiog ruošis individualiai", - pridūrė sportininkė.

Apžvelgdama visą šį sezoną ir bandydama jį įvertinti dešimtbalėje sistemoje, V.Bogdanovič pirmiausia nusišypsojo ir susimąstė. Tačiau galiausiai pripažino, jeigu CEV Iššūkio taurės turnyre iš „Nilufer Belediyespor" komandos kaunietės būtų „paėmusios" dar porą setų, įvertinimas būtų buvęs aukščiausias - dešimtukas: „Kadangi to padaryti nepavyko, pastarajam sezonui rašau devynetą."

Šeimos „bruožas"

V.Bogdanovič visa šeima susijusi su tinkliniu. Sportininkės tėtis Vidas Makauskas yra vienas „Kaunas-VDU" klubo vadovų ir trenerių, mama Vida - trenerė, o vyras Jaroslavas - šių metų Lietuvos vyrų tinklinio čempionato bronzos medalių laimėtojos Kauno „RIO-Startas" komandos žaidėjas. Ar tokiu atveju namie kalbos yra vien tik apie tinklinį ir ar pastarųjų nebūna per daug?

„Kalbų apie tinklinį namuose tikrai netrūksta. Būna, jog ir padiskutuojame, tuomet tai atsibosta, paskui nediskutuojame. Vėliau ir vėl diskutuojame, ir taip toliau. Taigi tikrai visko būna, kai visi iš tinklinio pasaulio", - šypsodamasi kalbėjo V.Bogdanovič.

Tačiau, tinklininkė pripažįsta, jog tas faktas, kad vyras yra iš tos pačios sporto šakos ir, apskritai, irgi iš sporto, tikrai palengvina gyvenimą. Juk ne visi turbūt suprastų ir prisitaikytų prie sportininkės treniruočių bei varžybų grafiko.

„Būna, jog po darbo vyras namie pabūna porą minučių ir iškart važiuoja į treniruotę. Mano grafikas dažniausiai irgi susiklosto lygiai taip pat. Tas, kuris nesportuoja, turbūt supyktų, sakytų, jog jam neskiriama laiko ir dėmesio. Tačiau mus sieja bendras sportas, taigi abu suprantame situaciją. Jeigu abu turime kažkokį vieną bendrą laisvą savaitgalį, jį labiau vertiname, džiaugiamės", - pasakojo V.Bogdanovič.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s