(78)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 17 19:20:00, Arūnas ABROMAITIS
×
Rūta Meilutytė iš Romos parsiveš du medalius. LPF/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Europos plaukimo čempionate Romoje antrą savo medalį iškovojo Rūta Meilutytė. Italijos sostinėje ji pasipuošė auksu po 50 metrų plaukimo krūtine finalo. Iš viso Lietuvos delegacija Europos čempionate pelnė keturis medalius.

Trumpiausioje distancijoje startavo dvi Lietuvos sportininkės. Atrankos varžybose 25-erių R.Meilutytė su 30,12 sek. rezultatu laimėjo trečiąjį plaukimą, o bendroje įskaitoje buvo trečia. 20-metė Kotryna Teterevkova, 50 m nuplaukusi per 31,04 sek., pasidalino 10-11 pozicijas tarp 33 atrankos dalyvių.

Pusfinalyje R.Meilutytė plaukė kaip geriausiais savo laikais. Užfiksavusi 29,44 sek. rezultatą, ji į finalą pateko pirmuoju numeriu. Negana to, olimpinė čempionė pagerino Lietuvos rekordą. Ankstesnį Lietuvos ir buvusį pasaulio rekordą (29,48 sek.) R.Meilutytė pasiekė seniai - 2013 m. pasaulio čempionate. Naujasis rekordas yra ketvirtas geriausias rezultatas šioje rungtyje per visą istoriją.

K.Teterevkovai patekti į finalą nepavyko. Ji su 31,07 sek. rezultatu liko devinta, tai yra pirma už brūkšnio.

50 m plaukimo krūtine finalas įvyko trečiadienį, paskutinę čempionato dieną. R.Meilutytė jame nuplaukė nuotolį per 29,59 sek., o tai garantavo auksą. Sidabras atiteko italei Benedetai Pilato (Benedetta Pilato, 29,71 sek.), bronza - britei Imodžen Klark (Imogen Clark, 30,31 sek.).

Primename, kad R.Meilutytė Europos čempionate pelnė bronzą 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Birželį pasaulio pirmenybėse 50 m distancija Rūtai taip pat atnešė auksą, o 100 m - bronzą.

Romoje vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje bronzą dar čempionato pradžioje iškovojo Andrius Šidlauskas. Pirmadienį po 200 m plaukimo krūtine finalo medalius iškovojusių lietuvių sąrašą papildė K.Teterevkova.

Šiandien Romoje startavo Lietuvos vyrų komanda (Erikas Grigaitis, A.Šidlauskas, Danas Rapšys, Tomas Navikonis), dalyvavusi estafetėje 4x100 m kombinuotu būdu. Atrankoje lietuviai užfiksavo 3 min. 40,20 sek. rezultatą ir užėmė 11-ąją vietą tarp 14-os komandų, o į finalą pateko aštuonios ekipos.

D.Rapšys planavo dalyvauti 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje, bet nusprendė šio starto atsisakyti ir susikaupti estafetei. Pirmadienį Danas varžėsi 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, kurioje pateko į finalą ir su 1 min. 46,48 sek. rezultatu užėmė penktąją vietą.