respublika.lt

Atsargieji japonai „apvogė“ plaukikus

2022 sausio 25 14:30:00
Arūnas ABROMAITIS, VŽ Žurnalistas

Pasauliui apsipratus su pandemija, didelės tarptautinės varžybos nukeliamos vis rečiau, bet Japonija taip bijo koronaviruso, kad atidėjo gegužę Fukuokoje turėjusį vykti vandens sporto šakų pasaulio čempionatą. Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidento Tomo Kučinsko toks sprendimas nei nustebino, nei nuvylė. Pasak jo, gal ir gerai, kad šiemet ilgajame baseine bus apsiribota Europos pirmenybėmis. Atidėjus pasaulio čempionatą, sugrįžimo į dideles tarptautines varžybas teks palaukti ir Rūtai Meilutytei. Žinoma, jei olimpinė čempionė apskritai norės sugrįžti.

×
nuotr. 1 nuotr.
Jei Rūta Meilutytė norės sugrįžti į didžiąsias varžybas, ji tai galės padaryti tik Europos pirmenybėse, nes pasaulio čempionatas šiemet nevyks. EPA-Eltos nuotr.

 

Apie čempionato atidėjimą pasaulis sužinojo ne iš oficialaus Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) pranešimo, o iš jos valdybos nario, Rusijos plaukimo federacijos prezidento Vladimiro Salnikovo lūpų. „Penktadienį įvyko valdybos posėdis, kuriame nutarta čempionatą nukelti į 2023 m. Tai lėmė pandemija ir klausimai, susiję su sportininkų atvykimu bei apgyvendinimu", - agentūrai TASS sakė V.Salnikovas.

Lietuvos plaukimo federacija oficialaus FINA pranešimo vakar po pietų dar nebuvo gavusi. T.Kučinskas mano, kad jis atkeliaus per porą dienų. Nors oficialumo trūksta, tai, kad plaukikai Fukuokoje šiemet nesirinks - faktas.

Šį pasaulio čempionatą FINA stumdo tarsi šaškę lentoje. Jis turėjo įvykti dar 2021-aisiais, bet pernai svarbiausias akcentas buvo Tokijo olimpinės žaidynės ir nenorėta, kad jos užgožtų plaukikų čempionatą. Numatyta, jog pirmenybės vyks šiemet gegužės 13-29 d. Dabar reikės ieškoti naujos datos. Pasaulio čempionatas ilgajame baseine vyksta kas dvejus metus, tačiau tradicinį grafiką kuriam laikui teks pamiršti. 2023 m. pirmenybės turėjo būti surengtos Dohoje (Kataras). Jeigu kitamęt plaukikai rinksis Fukuokoje, Doha palauks iki 2024-ųjų.

Pasaulis su pandemija gyvena jau dvejus metus ir dideli renginiai nukeliami vis rečiau, tačiau japonai yra atsargūs. „Žinant, kaip griežtai Japonija žiūri į COVID-19 ir kaip sudėtingai vyko olimpinės žaidynės, FINA sprendimas nenustebino", - sakė T.Kučinskas.

Atidėtos svarbiausios metų varžybos, tačiau LPF prezidentas įžvelgė ir gerąją sprendimo pusę: „Vasarą vyks Europos čempionatas, todėl atidėjimas gal ir nėra blogas, susikoncentruosime į vienerias varžybas. Nes du čempionatai per vieną vasarą ilgajame baseine - kovidinio disbalanso pasekmė. Gal ir gerai, kad šiemet vyks tik Europos, o kitais metais - pasaulio čempionatas". Europos pirmenybės turėtų vykti Italijos sostinėje Romoje rugpjūčio 11-21 d.

Pasak T.Kučinsko, plaukikai bet kuriuo atveju turės ką veikti: „Lyg ir vyks FINA pasaulio taurės varžybos. Jeigu tokia alternatyva bus, sportininkai tikrai plauks. Jei pasaulio taurės varžybos nevyks, yra daugybė kitų varžybų, kuriose jie galės išbandyti jėgas. Pagrindinis startas bus Europos čempionatas. Reikės ruoštis jam, vietoj to, kad sportininkai ruoštūsi dviems čempionatams, o tai yra labai sudėtinga - turėti dvejas tokias varžybas per metus".

Šiuo metu T.Kučinskas yra Ispanijoje, kur susirinko geriausi Lietuvos plaukikai, dirbantys treniruočių stovykloje. Tarp stovyklos dalyvių yra ir 2012 m. olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Primename, kad ji 2019 m. buvo dvejiems metams diskvalifikuota ir oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą, tačiau gruodį dalyvavo Lietuvos čempionate Klaipėdoje, kuriame iškovojo tris aukso medalius.

Su komanda į Ispaniją išvykusi R.Meilutytė nėra oficiali jos narė, olimpinė čempionė neturi įsipareigojimų federacijai. „Mes juk suprantame, kas yra Rūta. Jeigu Rūta norės plaukti, ji plauks pasauliniu lygiu. Kol kas ji treniruojasi su komanda, o kaip bus - žiūrėsime. Ką Rūta gali, ji gruodį pademonstravo Klaipėdoje. Šiuo metu su ja neturime griežto susitarimo, kokius turime su daugeliu sportininkų. Rūta turi „įsiplaukti", pajusti malonumą. Jei atsiras noras rimtai varžytis pasauliniu lygiu, ji startuos", - sakė T.Kučinskas. Lietuvos komanda į Ispaniją išvyko trims savaitėms, bet R.Meilutytė - tik dviems. Pasak T.Kučinsko, jai reikia anksčiau grįžti į Lietuvą dėl mokslų.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +11 C

+2 +9 C

 

+2 +9 C

+12 +17 C

+8 +13 C

 

+10 +16 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-6 m/s