respublika.lt

Anykščiuose startavo žiemos kartingo taurė

2022 sausio 10 10:45:57
STORM media LT

Iš karto po Naujųjų 2022-ųjų sezoną pradėjo Lietuvos kartingo lenktynininkai: Anykščiuose įvyko žiemos taurės varžybų pirmasis etapas. Šios varžybos, į kurias tradiciškai susirenka įvairiose įskaitose šiltuoju metų laiku besivaržantys įvairaus amžiaus sportininkai, sukviečia visus, kurie žiemos mėnesiais yra pasiilgę adrenalino.

×
nuotr. 4 nuotr.
Anykščiuose startavo žiemos kartingo taurė. Gražvydo Jovaišos nuotr.

 

Praėjusią žiemą dėl pandemijos žiemos taurės etapai nebuvo rengiami, o šiemet planuojama, kad sportininkai varžysis tris kartus: po pirmo etapo Anykščiuose jie sausio 30 dieną susirinks Vilniuje, o vasario 20 dieną žiemos taurės nugalėtojai paaiškės Smalininkuose. Pagal varžybų taisykles bus skaičiuojami visų etapų visi taškai, o kiekviename etape vyksta po du vienodą taškų vertę turinčius važiavimus. Be to, visi dalyviai važiuoja vienodomis Vokietijoje gamintomis „Heidenau Ice Racer" padangomis - tai dar labiau suvienodina visų sportininkų galimybes.

Kad šitos padangos labiau tinka važiuoti ant puraus sniego, galima buvo įsitikinti stebint varžybas Anykščių kartodrome: apsisukimų ledu padengtoje trasoje buvo daugiau nei pakankamai. Tačiau tai pridėjo emocijų visuose važiavimuose: vienas neatsargus akceleratoriaus ar stabdžių pedalo spustelėjimas - ir turėta persvara prieš varžovus išnyksta, nes lenktynininkai paprasčiausiai išlėkdavo iš trasos. Laimei, didelio greičio žiemos taurės varžybose nebuvo: galima priminti, kad paskutiniame 2021 metų Lietuvos čempionato etape Kajus Šikšnelis pasiekė naują Anykščių kartodromo rekordą, ratą įveikęs per 36,750 sek., o žiemos taurės varžybose ratui įveikti sportininkams reikėdavo tris kartus daugiau laiko - bent 1 min. 42 sek.

Nors dalyvių į pirmą žiemos taurės etapą susirinko kiek mažiau, nei tikėjosi organizatoriai, optimizmo tai nesumažino, o sportinės kovos netrūko.

„Smagu matyti naujų veidų, tai reiškia, kad pavasarį lenktynininkų Lietuvos čempionato etapuose bus dar daugiau nei pernai," - svarstė Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis. - „Be to, šiuo metu Italijoje treniruojasi ir naujam sezonui ruošiasi itin didelis mūsų šalies atstovų būrys. Per visą savo karjerą nepamenu, kad tiek lietuvių jau sausio mėnesį suktų ratus įvairiuose Italijos kartodromuose. Pernai į užsienį vyko didelis jaunųjų ir vyresnių lenktynininkų desantas, o šiemet jų užsienyje - rekordiškai daug".

Tarp pačių jauniausių - „Winter Micro" - klasės dalyvių kvalifikacijoje greičiausias buvo Nemunas Volbekas („Paške Racing"). Tačiau pirmojo finalo starte jis smuktelėjo į rikiuotės galą ir turėjo vytis bei lenkti lėtesnius varžovus. Iki antros vietos jis pakilo, tačiau sezono pradžioje abu finalus laimėjo Remigijus Kriaučiūnas („NSL Racing") - jis etape surinko 50 taškų ir tapo nugalėtoju, N. Volbekas liko antras, o trečia vieta etape atiteko Matvijui Davydenko („TS Motorsport"), kuris iš viso surinko 33 taškus ir tik dėl aukštesnės pozicijos antrame finale aplenkė tiek pat taškų pelniusį Emilį Čapkauską („Paške Racing").

„Winter Mini" klasėje sezono lyderiai irgi neaiškūs: kvalifikacijoje tik 0,333 sek. skyrė Kiprą Petrauską („SB Racing") ir Arną Čapliką („NSL Racing"). Tačiau etapo nugalėtoju tapo kvalifikacijoje trečią rezultatą pasiekęs Tomas Mašidlauskas („Paške Racing"). Jis laimėjo antrąjį finalą ir tapo etapo nugalėtoju: antra vieta atiteko A. Čaplikui, o K. Petrauskas po pirmo etapo turi 36 taškus.

„Crab" klasės, kurioje gali varžytis lenktynininkai nuo 12 metų, kvalifikacijoje A. Čaplikas buvo 0,117 sek. greitesnis už Remigijų Linortą („NSL Racing"). Tačiau ir pirmą, ir antrą finalus minimalia persvarą laimėjo Remigijus, kuris tapo etapo nugalėtoju: jis turi 50 taškų, o A. Čaplikas surinko 42.

„Winter No Gears" įskaitoje dalyvavo vienintelis užsienietis - Latvijos sportininkas Robertas Purmalis („NSL Racing"). Jis pirmame finale startavo iš rikiuotės galo, tačiau sugebėjo finišuoti antras, o antrame finale tapo nugalėtojus. Sportininkas surinko 46 taškus ir dėl geresnio pasirodymo antrame finale aplenkė tiek pat taškų etape pelniusį Hubertą Būdvytį („TS Motorsport").

Ypač atkaklios buvo abejos „Winter Hoby" klasės lenktynės: pirmą finalą laimėjo Dominykas Neniškis („TS Motorsport"), aplenkęs Arą Kvedarą („Baltic Karting Academy") ir Vaidotą Mitkų („Baltic Karting Academy"). O finale pirmasis finišavo tos pačios komandos narys Rokas Kvedaras, antrasis liko V. Mitkus, trečioji vieta atiteko Donatui Staugui („Baltic Karting Academy"). Susumavus abiejų važiavimų taškus, dvi vietas ant garbės pakylos užėmė Kvedarų šeimos nariai - sūnus Aras liko trečias, tėvas Rokas - antras, o etapo nugalėtoju tapo V. Mitkus. Tačiau po pirmo etapo būtent šioje klasėje taškų rikiuotė yra pati painiausia, o tai žada intriguojančią kovą kituose etapuose.

Į antrą žiemos taurės etapą kartingo lenktynininkai Vilniuje rinksis sausio 30 dieną.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s