respublika.lt

Antroji lenktynių diena: Rokas Baciuška su nuotykiais, bet išlieka tarp lyderių

2022 kovo 07 17:10:00
STORM media LT

„Abu Dhabi Desert Challenge" - II-asis Pasaulio ralio reidų čempionato etapas, kuriame lenktyniauja ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška. Šiandien vyko antrasis greičio ruožas. Tai pats ilgiausias greičio ruožas - nors pagal ilgį - 306 km - neatrodo, kad būtų labai sunku, tačiau itin sudėtingą greičio ruožą sportininkai įveikė ilgiau negu ilgiausią greičio ruožą Dakaro ralyje.

×
nuotr. 3 nuotr.
Antroji lenktynių diena: Rokas Baciuška su nuotykiais, bet išlieka tarp lyderių. „MCH photo“ nuotr.

 

Automobilių įskaitoje laimėjęs Nasser Al Attiyah trasoje užtruko net keturias su puse valandos. Tai buvo itin sudėtingas greičio ruožas su labai daug kopų. Trasa driekėsi Liwa dykumoje, o ji pasižymi ne itin didelėmis, bet labai aštriomis kopomis, viršūnės itin stačios, todėl sportininkai čia važiavo palyginus nedideliu vidutiniu greičiu.

Daugelis dalyvių skundėsi kad tokio sudėtingo greičio ruožo nėra važiavę jau kelerius pastaruosius metus - jis pareikalavo itin daug jėgų dar ir dėl to, kad vyko tvyrant beveik 40 laipsnių karščiui.

Automobilių įskaitoje pirmas dvi vietas iškovojo vakar dienos nelaimėliai - atitinkamai Nasser Al Attiyah ir Sebastien Loeb. Lenktynių lyderis Stephane Peterhansel šį greičio ruožą finišavo tik ketvirtas, tačiau bendroje įskaitoje užtikrintai pirmauja - prancūzas su „Audi" beveik aštuoniomis minutėmis pirmauja prieš Yazeed Al Rajhi („Toyota").

Motobagių įskaitoje, kurioje lenktyniauja ir lietuvis Rokas Baciuška („Southracing") šiandien ir vėl laimėjo lenkas M. Goczal. Rokas šįkart negalėjo palaikyti lenko tempo ir finišavo trečias - į priekį praleidęs dar ir Dakaro nugalėtoją Austin Jones.

Tiesa, bendroje įskaitoje R. Baciuška išlaiko antrą vietą - lenkas savo pranašumą padidino beveik iki dešimties minučių.

„Panaikinti šį atsilikimą įmanoma, bet jau reikės lėkti ir rizikuoti," - po finišo sakė Roko Baciuškos navigatorius ispanas Oriol Mena.

Tuo tarpu lietuvis atskleidė kodėl turėjo sumažinti tempą. Pirmajame lenktynių trečdalyje viskas buvo gerai, tempas buvo neblogas, tačiau vėliau tauragiškis pradėjo atsilikinėti. Pasirodo, R. Baciuška pajuto, ką reiškia jūros liga - nuolatiniai pakilimai ir nusileidimai tapo gan pikantiška kliūtimi rezultatui pasiekti.

„Turbūt pirmą kartą man pasidarė bloga. Net nesitikėjau, iš pradžių net nesupratau kas nutiko, bet nuo starto nuvažiavus maždaug 150 km pajutau, kad kažkas negerai. Supratau, kad nebegaliu palaikyti tokio lenktynių tempo - pradėjo suktis galva ir supratau, kad tuoj teks atsikratyti pusryčių," - po finišo juokėsi R. Baciuška.

Lietuvis visgi nestojo ir negaišo laiko. Sustojus kuro papildymo zonoje Rokas išgėrė tablečių nuo jūros ligos, tačiau tai nedaug padėjo. Tik į patį greičio ruožo galą, paskutiniuosius 20-30 km jis jau pasijuto gerai ir galėjo mėgautis važiavimu. Deja, prarasto laiko susigrąžinti tiesiog nebebuvo kada.

„Niekada nesu taip jautęsis, bet pakalbėjus su kolegomis supratau kad dauguma turėjo labai sunkių akimirkų. Patyrę ir Abu Dabyje važiavę sportininkai net ir labai užgrūdintais skrandžiais vis tiek išgeria tablečių nuo jūros ligos prieš startuojant greičio ruožuose, nes šitos kopos išties yra kažkokios unikalios," - pasakojo R. Baciuška.

Rytoj visiems bus kiek lengviau - sportininkų laukia 255 km greičio ruožas. Tačiau jis drieksis praktiškai tomis pat kopomis. Lenktynininkai pradės greičio ruožą nuo šios dienos finišo ir tik vėliau trasos išsiskirs. Tad nebus lengva.

Lenktynių rezultatus tiesiogiai galima stebėti čia: https://live.worldrallyraidchampionship.com/2022/abudhabi

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s