Antrąją Lietuvos čempionato dieną vainikavo dramatiška Ainos Grikšaitės pergalė

Publikuota: 2023 vasario 20 10:21:27, Justas Virbickas
×
nuotr. 3 nuotr.
Aina Grikšaitė su treneriu. Alfredo Pliadžio nuotr.

Sekmadienį Klaipėdos manieže vyko paskutinė Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato diena. 10 lengvaatlečių buvo apdovanoti čempiono titulais, dauguma jų, pirmą kartą.

Varžybas uždaręs moterų trišuolis, kuriame susirungė Aina Grikšaitė, Dovilė Kilty ir Diana Zagainova, pateisino visų žiūrovų lūkesčius. Paskutiniu, šeštuoju bandymu, ilgą laiką lyderiavusią A. Grikšaitę aplenkusi D. Kilty pirmąją vieta džiaugėsi neilgai, nes savo paskutinį bandymą atlikusi Aina užfiksavo asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą (14.08 m) bei aplenkė antroje vietoje likusią Dovilę (13.82 m). Trečią vietą užėmė D. Zagainova (13.61 m).

Lietuvos uždarų patalpų čempionatų rekordą pagerinusi A. Grikšaitė dar jaučia turinti rezervo: „Rezultatas tikrai labai geras, bet pats šuolis nepasakyčiau, kad buvo geriausias."

„Neatrodo, kad pilną šuolį padariau, kažko dar trūksta", - teigė nugalėtoja. Trišuolininkė neslėpė, jog pradžia buvo labai sunki, tačiau padarius vieną šuolį, pavyko atsipalaiduoti.

„Kova vyko labiau su savimi, nes nežinojau konkurenčių rezultatų", - pasakojo Aina.

Pagal reitingavimą, kol kas, į jau už 10 dienų vyksiantį Europos čempionatą iš trišuolio patenka tiek A. Grikšaitė, tiek ir D. Kilty.

Vyrų trišuolyje geriausiai pasirodė pirmą aukso medalį iškovojęs Gustas Griška (14.54 m). Antras liko asmeninį uždarų patalpų rekordą užfiksavęs Aurimas Narijauskas (14.23 m), trečias - Rimvydas Augys (14.10 m).

Aštuntą kartą iš eilės 3000 m rungtį laimėjo Simas Bertašius (8 min. 14,09 sek.). Nuo jo nedaug atsiliko Justinas Beržanskis (8 min. 17,03 sek.) ir Robertas Vališauskas (8 min. 23,69 sek.). Identišką moterų rungtį, pirmą kartą, be konkurencijos laimėjo Lina Kiriliuk (9 min. 51,63 sek.). Sidabrą laimėjo asmeninį rekordą gerinusi Meda Repšytė (10 min. 32,75 sek.), bronzą - taip pat asmeninį rekordą fiksavusi Andrita Markevičiūtė (10 min. 42,38 sek.).

Šuolio su kartimi rungtyje titulą apgynė Lietuvos uždarų patalpų čempionatų rekordą pagerinusi Rugilė Miklyčiūtė (3.75 m). Antrą vietą užėmė asmeninį rekordą uždarose patalpose gerinusi Elzė Kudulytė (3.55 m), trečią - Kamilė Petrauskaitė (3.45 m). Identiškoje vyrų rungtyje pirmą kartą laimėjo Nikodemas Laurynas (4.55 m). Antras likęs Kasparas Gustas užfiksavo 15-mečių absoliutų ir uždarų patalpų rekordą (4.45 m). Bronza tenkinosi Nikita Buziuk (4.25 m).

60 m barjeriniame bėgime greičiausias buvo pirmą kartą šioje rungtyje laimėjęs Edgaras Benkunskas (8,00 sek.). Už jo liko asmeninius rekordus kartoję ir gerinę Domas Gailevičius (8,04 sek.) bei Lukas Šermukšnis (8,27 sek.). Tarp moterų geriausiai pasirodė pirmą aukso medalį laimėjusi Neda Lasickaitė (8,64 sek.). Antra liko asmeninį rekordą fiksavusi Aistė Unskinaitė (8,95 sek.), trečia - Gabrielė Čeponytė (9,07 sek.).

800 m bėgimą trečią kartą iš eilės laimėjo Eglė Vaitulevičiūtė (2 min. 15,83 sek.). Sidabrą laimėjo Andra Tamašauskaitė (2 min. 17,54 sek.), bronzą - Karolina Mockaitytė (2 min. 18,03 sek). Vyrų 800 m distancijoje greičiausias buvo pirmą kartą šią rungtį čempionate laimėjęs Arnas Gabrėnas (1 min. 56,05 sek.). Už jo finišavo Algimantas Žemaitaitis (1 min. 57,21 sek.) ir Edvardas Aukštuolis (1 min. 59,58 sek.).