respublika.lt

Antanas Juknevičius: trasoje buvo daug dulkių, o jose – krūvos reikalų

2022 sausio 11 15:42:45
Viktorija Žilinskaitė

Nors aštuntasis greičio ruožas „pareikalavo" priekinio automobilio bamperio, „Kreda" ekipažo pakilios nuotaikos tai nei kiek nesugadino, priešingai - komanda džiaugėsi tikru Dakaru. Todėl nuotaika niekur nedingo ir sužinojus, kad devintajame greičio ruože teks startuoti už trijų dešimčių kitoms Dakaro kategorijoms priklausančios technikos. Ji trasoje kėlė didžiulius dulkių debesis, o kartu ir prastą matomumą, tačiau su šiais iššūkiais susidorojęs „Kreda" komandos duetas sėkmingai pasiekė finišą.

×
nuotr. 4 nuotr.
Lietuviai sveikino trasoje. Audriaus Tamašausko nuotr.

 

Laukė greita ir įvairi trasa

Sausio 11-ąją vykusiame devintajame greičio ruože Dakaro dalyviams teko įveikti 287 kilometrus, atliekant kilpą aplink Wadi Ad Dawasir miestą ir 153 trasos kilometre stojant neutralizacijai. Tačiau iki vietos, kur buvo duodamas devintojo greičio ruožo startas, dar reikėjo nuvažiuoti 93 kilometrus bendrojo naudojimo keliais.

Organizatoriai devintajame greičio ruože žadėjo 48 proc. smėlio, 33 proc. žvyro, 14 proc. kopų ir 5 proc. Saudo Arabijos akmenų. Pirmoje dalyje Dakaro dalyviams teko įveikti klaidingus, smėlėtus slėnius ir kanjonus, vingiuojančius ypač siauromis perėjomis. Vėliau sekė trumpa aukštų kopų sekcija ir sudėtingi navigaciniai iššūkiai išdžiūvusiomis upių vagomis, kertančiomis „smėlio piltuvus". Po jų - greitos sekcijos, kur lėkti buvo galima akceleratoriaus pedalą nuspaudus iki dugno, o greičio ruožo pabaigoje „pasitiko" akmenuotą kraštovaizdį pakeitusi smėlio danga.

Trasoje kovojo su dulkėmis

Devintajame greičio ruože „Kreda" ekipažas startavo iš 72-osios pozicijos, nes Dakaro organizatoriai nusprendė sumaišyti skirtingų kategorijų starto laikus. Priekyje laukė tikras Dakaro technikos karavanas - ne tik automobiliai, SSV motobagiai, lengvieji prototipai, bet ir 14 dideles provėžas paliekančių ir dulkių debesis keliančių sunkvežimių.

„Dar viena gera diena Dakare. Labai daug dulkių, o jose - krūvos reikalų, ypač, jeigu kažką prisiveji trasoje. Tai tenka laukti kokios atviresnės vietos, kad būtų galima priekyje važiuojantį aplenkti per šoną. Neturim kuo rizikuoti, todėl važiuojam ramiai ir atsargiai, bet, aišku, tempą laikom. Numušėm vieną ratą ir kol jį keitėm, sulindo į priekį kokie 5 automobiliai, kuriuos buvom apsilenkę. Tai po to ilgai važiavom dulkėse, tačiau 2 iš jų iki finišo sugebėjom apsilenkti. Žodžiu, šiandien trasa buvo greita su daug dulkių, bet toks Dakaras ir nėra čia ko skųstis, nes viskas yra gerai", - po finišo sakė „Kreda" komandos pilotas A. Juknevičius.

Sportiniu režimu rinkęs vieną kelio tašką po kito, „Kreda" ekipažas trasoje buvo sutiktas tautiečių su plevėsuojančiomis lietuviškomis vėliavomis, o kiek vėliau pasiekė finišą, preliminariai 42-oje vietoje. Po to „Kreda" komandos duetas dar turėjo įveikti 111 kilometrų pervažiavimą bendrojo naudojimo keliais, kad grįžtų į tą patį bivaką, iš kurio išvažiavo ryte. Iš Wadi Ad Dawasir rytoj Dakaro dalyviai pajudės į dešimtojo greičio ruožo startą.

Kas laukia dešimtajame greičio ruože?

Sausio 12-ąją Dakare vyks dešimtasis greičio ruožas. Jame Dakaro dalyviai turės įveikti 384 kilometrų pervažiavimų bendro naudojimo keliais ir 387 kilometrų greičio ruožą. „Įjungę" sportinį režimą Dakaro ekipažai judės iš Wadi Ad Dawasir į Bishą, pakeliui turėdami įveikti daugybę klaidžių Saudo Arabijos bekelės atkarpų.

2022-ųjų Dakaro ralis sausio 1-14 dienomis trečią kartą vyksta Saudo Arabijoje. „Kreda" komandos lyderis - Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis Dakaro lenktynininkas, startavęs 13-ame savo Dakare. Smėlynus ir dykumas laikantis savo stichija, Dakaro panku vadinamas lenktynininkas yra tris kartus pagerinęs Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-iais Antanas Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s