respublika.lt

A.Mišeikis: „Rinktinei padėsiu negailėdamas jėgų“

(0)
Publikuota: 2014 sausio 04 13:35:55, Evaldas GELUMBAUSKAS, „Respublikos“ žurnalistas
×
nuotr. 1 nuotr.
GERIAUSIAS. Prancūzijoje profesionaliai žaidžiantis Arvydas Mišeikis buvo išrinktas geriausiu 2013 m. Lietuvos salės tinklininku. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

2014 metai Lietuvos tinkliniui pateiks naujų iššūkių ir išbandymų porciją. Pernai atrankos į pasaulio čempionatą varžybose apie save priminė Lietuvos moterų tinklinio rinktinė, o šiais metais atrankos į Europos tinklinio čempionatą varžybose po ilgos pertraukos turėtų dalyvauti ir nacionalinė vyrų rinktinė. Gegužės 8-11 dienomis Liuksemburge dėl patekimo į kitą etapą lietuviai grumsis su Izraelio, Moldovos ir Liuksemburgo tinklininkais. Praėjusių metų pabaigoje paskelbtame išplėstiniame kandidatų į rinktinę sąraše yra ir keturių užsienio klubuose žaidžiančių tinklininkų pavardės. Bene didžiausios viltys siejamos su Prancūzijoje PRO A lygos Reno klube „Volley 35“ rungtyniaujančiu Arvydu Mišeikiu.

Geriausiu 2013 m. Lietuvos salės tinklininku išrinktas 26-erių A.Mišeikis plačiajai šalies sporto mėgėjų auditorijai mažai žinomas, tačiau tinklinio bendruomenei jo pristatyti nereikia. Nuo 2006 m. užsienyje profesionaliai tinklinį žaidžiantis šiaulietis rungtyniavo Kipro, Rumunijos, Italijos, Belgijos ir Austrijos čempionatuose, o nuo 2012 m. vidurio žaidžia Prancūzijos aukščiausios lygos komandose.

„Šiuo metu tinklinis Prancūzijoje išgyvena gerus laikus, tai yra sparčiai populiarėjanti sporto šaka, - „Sporto gyvenimui“ per geriausių Lietuvos tinklininkų apdovanojimų šventę sakė A.Mišeikis. - Susidomėjimas vis didesnis, be to, kiekvienais metais kyla ir šalies tinklinio čempionato lygis. Tai susiję ir su finansine krize, kuri labai skaudžiai smogė Graikijai, Italijai ir Ispanijai, daugelį aukšto lygio tinklininkų privertė iš tų šalių čempionatų persikelti į Prancūziją. Taip per paskutinius kelerius metus Prancūzijos tinklinis gerokai patobulėjo ir šiuo metu PRO A lyga yra bene stipriausia Europoje. Tad ir susidomėjimas išaugęs, rinktinės rezultatai gerėja“.

- Arvydai, ką manote apie Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) sprendimą suburti nacionalinę vyrų rinktinę ir dalyvauti atrankoje į Europos salės tinklinio čempionatą?

- Tai visomis prasmėmis yra sveikintinas dalykas. Lietuvoje daug jaunų žaidėjų, kurie rinktinėje turės puikią galimybę parodyti sugebėjimus kitų šalių specialistams, skautams. Aišku, sieksime ne tik pasirodyti, bet ir kažką laimėti. Be abejo, būtų sunku iš karto tikėtis aukštų rezultatų. Mes tikrai pirmu mėginimu Europos čempionato nelaimėsime. Bet pakovoti dėl patekimo į kitą atrankos etapą galime. Svarbu gerai pradėti. Manau, galime laimėti ir prieš Liuksemburgą, Izraelį, Moldovą. Tai įveikiamos komandos. O kaip bus - pamatysime pavasarį. Šiuo metu galiu tik pažadėti, kad stengsiuosi padėti rinktinei kaip galėdamas.

- Tinklinio federacijos surengtuose rinkimuose buvote pripažintas geriausiu 2013 m. Lietuvos salės tinklininku. Ar tai pirmasis toks titulas jūsų karjeroje?

- Tikrai taip, anksčiau iš Lietuvos tinklinio federacijos nesu gavęs nieko panašaus. Tiesa, 2006 m., kai su Šiaulių „Elgos“ komanda užėmiau antrą vietą Lietuvos čempionate, buvau išrinktas geriausiu puolėju. Tikiuosi, šį sezoną ką nors panašaus pavyks gauti ir Prancūzijoje, jei ne geriausio žaidėjo, tai bent jau geriausio lygos puolėjo prizą. Prancūzijoje žaidžiu jau antrus metus ir šį sezoną sekasi neblogai, rodau, kad galiu žaisti aukšto lygio žaidimą ir būti geras žaidėjas.

- Esate vienintelis lietuvis Prancūzijoje profesionaliai žaidžiantis tinklinį. Kaip patekote į PRO A lygą?

- Prieš atvykstant į Prancūziją, man teko daug pakeliauti. Iš Lietuvos išvykau sulaukęs 18 metų. Iš pradžių žaidžiau Kipre, vėliau beveik kiekvieną sezoną pradėdavau naujoje šalyje. Dabar tikiuosi, kad Prancūzijoje apsistosiu ilgesniam laikui. Čia nėra legionierių limito, tad gali žaisti visi geriausi tinklininkai. Mano komandoje daug užsieniečių: bulgaras, du argentiniečiai, estas, latvis, aš. Ir treneris yra iš Rusijos. Ir kitose komandose vaizdas toks pat, maždaug pusė žaidėjų yra užsieniečiai.

- Praėjusį sezoną žaidėte Avinjono ekipoje „Voley Ball“, bet ji iškrito į B lygą. Šį sezoną jūsų atstovaujami Reno „Volley 35“ taip pat neblizga ir po pirmojo rato užima priešpaskutinę vietą A divizione.


- Manau, tai laikinas dalykas. Keli žaidėjai patyrė traumas, iškrito, o tai atsiliepė komandos rezultatams. Tad iš 14 komandų šiuo metu esame priešpaskutiniai. Bet čempionatą pradėjome labai gerai, buvome pakilę ir į ketvirtą vietą. Iš paskutinių 10 rungtynių pralaimėjome 9, o vienintelį kartą laimėjome prieš Čempionų lygoje žaidžiantį Paryžiaus klubą. Šiuo metu sunku prognozuoti, kas laukia komandos. Vadovai kalbėjo, kad bus permainų, klubas atsisakys vilčių nepateisinusių žaidėjų. Gal tai bus naudinga komandai. Prancūzijoje skirtumas tarp lyderių ir autsaiderių yra labai nedidelis. Kelios pergalės - ir tu jau aštuntuke. O patekus į atkrintamąsias varžybas staigmeną gali pateikti bet kas.

- Koks buvo jūsų kelias tinklinio pasaulyje?

- Prieš išvykdamas į užsienį žaidžiau Šiauliuose pas trenerį Aivarą Strockį. O pradėjau domėtis tinkliniu būdamas 11-os. Kai sulaukiau 18 metų, teko apsispręsti, ar siekti profesionalaus tinklininko karjeros, ar užsiimti kuo nors kitu, nes Lietuvoje pragyventi vien iš tinklinio neįmanoma. Tai ne vien mano - tai daugelio Lietuvos tinklininkų sunkumas. Jei baigęs vidurinę mokyklą stosi į universitetą, tai paskui į kitą šalį išvažiuoti bus labai sunku, nes 22 ar 23 metų tinklininkai užsienyje jau nereikalingi. Turi išvykti kuo anksčiau, jei nori ko nors pasiekti.

Išvykti į užsienį man padėjo buvęs tinklininkas Saulius Astrauskas. Jis pirmas išvyko į Kiprą, vienu metu jo klube atsirado viena vieta ir jis treneriams pasiūlė mane. Taip ir prasidėjo kelionės. Per 10 metų žaidžiau septyniose šalyse, o dabar tikiuosi kelerius artimiausius metus praleisti Prancūzijoje. Kas toliau? Turkija, Rusija - šalys, kur galima ne tik išmėginti jėgas aukšto lygio varžybose, bet ir sudaryti finansiškai naudingą sutartį. Be to, norėtųsi išmėginti jėgas ir Europos taurių turnyruose. Kol kas per karjerą esu žaidęs tik Iššūkio taurėje („Challenge Cup“). Beje, 2009 m. su Konstantos „Tomis“ šiose varžybose užėmėme trečią vietą, o man asmeniškai tai buvo vienas iš sėkmingiausių sezonų. Ir nuo to laiko sėkmė neapleidžia, kyla ir mano žaidimo kreivė. Tad tikiuosi, kad ir dabartinė karjeros stotelė - dar ne viršūnė. Manau, dar turiu galimybių gerinti žaidimą ir žaisti aukštesnio lygio klubuose bei varžybose.

- Jaunystėje sėkmingai žaidėte ir paplūdimio tinklinį, o 2004 m. su Arūnu Kirsniu iškovojote pasaulio jaunimo (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempiono titulą. Kodėl vėliau pasirinkote salės tinklinį?

- Paplūdimio tinklinis nebuvo prie širdies, tad galiausiai apsisprendžiau gyvenimą susieti su salės tinkliniu. O į paplūdimį išeinu pažaisti vasarą, laisvalaikiu, bet nieko rimto neplanuoju. Galėčiau vasarą žaisti ir Lietuvos čempionate, bet nenoriu rizikuoti sveikata, nes trauma sujauktų viso salės tinklinio sezono planus. Apskritai nemanau, kad įmanoma būti geru ir salės, ir paplūdimio tinklininku. Vis tiek ateina ta diena, kai reikia kažką pasirinkti. Aš pasirinkau salės tinklinį ir nesigailiu. Tačiau būtina suvokti, kad norėdamas tobulėti kaip salės tinklininkas esi priverstas išvykti iš Lietuvos ir savo tikslo siekti užsienyje.

- Esate aukštas, šoklus vaikinas - tokius Lietuvoje dažniausiai susirenka krepšinis. Kodėl pasirinkote tinklinį?

- Toks buvo mano sprendimas. Kai nuėjau į pirmą krepšinio treniruotę, pamačiau, kad 10 vaikų žaidžia, o dar 50 laukia eilės. Man tai nepatiko ir perėjau į tinklinį. Ir dabar savo malonumui pažaidžiu krepšinį, bet krepšinyje su savo dviem metrais nebūčiau išskirtinis. O tinkliniui tai pats geriausias ūgis. Su tokiu ūgiu tinklinio aikštelėje galiu žaisti visose pozicijose. Aišku, galima rasti ir aukštesnių tinklininkų, bet man tokio ūgio pakanka.

- Esate išrinktas geriausiu Lietuvos tinklininku, bet mūsų šalyje jus žino tik tinklinio bendruomenės atstovai. Ar nėra apmaudu?

- Ne, juo labiau kad Lietuvos tinklinio federacijos prezidento Mariaus Vasiliausko pastangomis padėtis keičiasi, Lietuvoje vis daugiau šnekama apie tinklinį. Tiesa, daugiausiai dėmesio tenka paplūdimio tinkliniui, bet tai - pirmieji žingsniai. O dėl savęs tai aš tikrai neišgyvenu, kad Lietuvoje daug kas nepažįsta. Be to, ir nesiekiu būti žvaigžde.

- Ar negalvojate grįžti į Lietuvą?


- Grįžtu per atostogas, bet grįžti kaip tinklininkas tikrai negalvoju. Mano tikslas - dar bent dešimt metų žaisti tinklinį aukšto lygio čempionatuose. Jei tik traumos nekamuos ir būsiu sveikas. O paskui - žiūrėsime. Galbūt karjerą baigsiu Lietuvoje.

Dosjė

Arvydas Mišeikis

Gimė 1987 m. rugsėjo 17 d.

Karjera

2003-2006 m. Šiaulių „Elga-Startas“

2006-2007 m. Nikosijos „APOEL“ (Kipras)

2007-2008 m. Purso „Argex Duvel“ (Belgija)

2008-2009 m. Konstantos „Tomis“ (Rumunija)

2009-2010 m. Ravenos „Marcegaglia“ (Italija)

2010-2011 m. Konstantos „Tomis“ (Rumunija)

2011-2012 m. Insbruko „Hypo Tirol“ (Austrija)

2012-2013 m. Avinjono „Volley-Ball“ (Prancūzija)

2013-2012 m. Reno „Volley 35“ (Prancūzija).

Pasiekimai

Lietuvos vicečempionas (2004, 2005 ir 2006 m.)

Rumunijos čempionas (2009 m.)

Austrijos čempionas  (2012 m.)

Rumunijos taurė (2009 m.)

Pasaulio paplūdimio tinklinio jaunimo  (iki 18 metų) čempionas (2004 m.)

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar prisidėtumėte prie valstybės gynybos karinio konflikto metu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar kada nors šaudėte iš šaunamojo ginklo?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +21 C

+12 +21 C

+15 +24 C

+20 +23 C

+23 +28 C

+27 +30 C

0-7 m/s

0-4 m/s

0-3 m/s