Pasibaigus koronaviruso pandemijai ir atšaukus su ja susijusius ribojimus, gyvenimas baigia grįžti į įprastas vėžes. Šalyje vėl organizuojami renginiai, vyksta įvairaus lygio sporto varžybos. Praėjusį savaitgalį sostinėje po priverstinės dvejų metų pertraukos buvo surengtas atviras Vilniaus miesto aerobinės gimnastikos čempionatas.
Šeštadienį tarptautinėse varžybose dalyvavo FIG kategorijos sportininkai, sekmadienį varžėsi nacionalinės kategorijos sportininkai. Pasak ilgametės čempionato organizatorės, trenerės, tarptautinės kategorijos teisėjos Virginijos Juodviršės, dėl medalių kovojo 36 komandos. Jos atstovavo Lietuvai, Latvijai, Estijai, Vokietijai ir Ukrainai. Trenerė pasidžiaugė, kad viskas praėjo puikiai, bet neslėpė, jog buvo ir tam tikrų iššūkių.
„Nors čempionatus organizuojame ne vienerius metus, priverstinė pertrauka padarė savo. Vienus dalykus teko skubiai prisiminti, kitų, įvertinus besikeičiančią situaciją, tarsi mokytis iš naujo. Ir čia paaiškėjo, kad labai gerai yra turėti tiek patikimai dirbančią komandą, tiek ištikimus pagalbininkus. Bendrų pastangų dėka renginys tapo ne tik varžybomis, bet ir savotiška sporto švente ir dalyviams, ir žiūrovams, - pasakojo V.Juodviršė. - Daug prisidėjo ir rėmėjai. Mus geranoriškai priėmė Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla, padėjo europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės biuras ir t.t. Tad nors po ilgokos pertraukos tai buvo „pirmas blynas", sprendžiant iš dalyvių atsiliepimų, jis „neprisvilo".
Pasiteiravus ar priverstinė pertrauka nepaveikė sportininkų, trenerė nusijuokė. „Jiems jokių pertraukų nebuvo. Didelių, tarptautinių renginių organizuoti negalėjome, tačiau nacionalinio lygio varžybos vyko. Aišku, dabar viskas daug paprasčiau, tačiau ir pandemijos metu sportininkai treniravosi, buvo rengiamos stovyklos ir t.t. Dveji metai tokiame sporte yra labai daug, tad juos tiesiog pralaukti būtų per didelė prabanga", - paaiškino ji.
Pasakodama apie dalyvius ir komandas, trenerė teigė, kad jų galėjo būti dar daugiau. „Visi, ypač užsieniečiai, buvo pasiilgę renginių, tačiau planus kiek pakoregavo bendra geopolitinė situacija ir tarptautinių varžybų kalendorius. Vilniaus čempionatas vyko savaitgalį, o jau šią savaitę kai kurios Lietuvos komandos išvyko į varžybas užsienyje, tad dalis trenerių nusprendė patausoti savo sportininkus. Aš pati su suaugusiųjų rinktinės nariais kitą savaitę išvykstu į aerobinės gimnastikos pasaulio čempionatą. Vasara nusimato intensyvi, tad būtina labai tiksliai apskaičiuoti sportininkų jėgas, kad jie nepersitemptų ir neperdegtų", - pabrėžė V.Juodviršė.
Pasidomėjus, ar planuoja iš pasaulio čempionato parvežti medalių, trenerė liūdnai šyptelėjo. „Mūsų jaunimas turi nemažai potencialo, tik, deja, nėra sąlygų jį pilnai išnaudoti. Lietuvoje gausiai remiamos „prestižinės" sporto šakos - krepšinis ir futbolas, o kitoms tenka podukros vaidmuo. Aerobinė gimnastika - ne išimtis. Norint aukštų rezultatų, būtina sudaryti sportininkams geras sąlygas. Kol to nebus, apdovanojimų ir didelių pasiekimų tikėtis neverta. Tai liūdina, nes jaunieji sportininkai ir gabūs, ir motyvuoti", - niūrią realybę priminė V.Juodviršė.
Nepaisant to, į ateitį ji buvo linkusi žiūrėti optimistiškai. „Čempionatas sugrįžo, atvyko svečiai iš užsienio, sulaukėme politikų dėmesio, pritraukėme rėmėjų. Aišku, pertrauka padarė savo, bet mes atsitiesėme ir nusiteikę judėti pirmyn. Kaip mums seksis, priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau mūsų komanda padarys viską, kad jaunimas sportuotų ir savo pasiekimais garsintų Lietuvos vardą", - apibendrino V.Juodviršė.
Tai, kad jaunieji Lietuvos sportininkai gali nemažai pasiekti, patvirtino ir Vilniaus čempionato, kuriam teisėjavo tarptautinė teisėjų komanda, rezultatai. Geriausiai šiemet jame sekėsi Nojui Jarmalai bei Gabrielei Stupas iš Vilniaus sporto klubo ,,Jėga" bei gimnastikos klubą „Vivet" atstovaujančiai Lainetai Lukošiūtei ir Estelai Klevinskaitei iš klubo „Elite". Aukštais balais buvo įvertinti ne tik jie. Puikiai pasirodė Kohtla-Jarvės (Estija) klubo „Skfooniks" atstovė Milena Kazatšenko.