respublika.lt

Aerobinė gimnastika: priverstinė pertrauka baigėsi

2022 birželio 10 04:30:06
Vidmantas MISEVIČIUS

Pasibaigus koronaviruso pandemijai ir atšaukus su ja susijusius ribojimus, gyvenimas baigia grįžti į įprastas vėžes. Šalyje vėl organizuojami renginiai, vyksta įvairaus lygio sporto varžybos. Praėjusį savaitgalį sostinėje po priverstinės dvejų metų pertraukos buvo surengtas atviras Vilniaus miesto aerobinės gimnastikos čempionatas.

×
nuotr. 8 nuotr.
Atvirame Vilniaus čempionate dėl medalių varžėsi 36 komandos. Vidmanto Misevičiaus nuotr.

 

Šeštadienį tarptautinėse varžybose dalyvavo FIG kategorijos sportininkai, sekmadienį varžėsi nacionalinės kategorijos sportininkai. Pasak ilgametės čempionato organizatorės, trenerės, tarptautinės kategorijos teisėjos Virginijos Juodviršės, dėl medalių kovojo 36 komandos. Jos atstovavo Lietuvai, Latvijai, Estijai, Vokietijai ir Ukrainai. Trenerė pasidžiaugė, kad viskas praėjo puikiai, bet neslėpė, jog buvo ir tam tikrų iššūkių.

„Nors čempionatus organizuojame ne vienerius metus, priverstinė pertrauka padarė savo. Vienus dalykus teko skubiai prisiminti, kitų, įvertinus besikeičiančią situaciją, tarsi mokytis iš naujo. Ir čia paaiškėjo, kad labai gerai yra turėti tiek patikimai dirbančią komandą, tiek ištikimus pagalbininkus. Bendrų pastangų dėka renginys tapo ne tik varžybomis, bet ir savotiška sporto švente ir dalyviams, ir žiūrovams, - pasakojo V.Juodviršė. - Daug prisidėjo ir rėmėjai. Mus geranoriškai priėmė Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla, padėjo europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės biuras ir t.t. Tad nors po ilgokos pertraukos tai buvo „pirmas blynas", sprendžiant iš dalyvių atsiliepimų, jis „neprisvilo".

Pasiteiravus ar priverstinė pertrauka nepaveikė sportininkų, trenerė nusijuokė. „Jiems jokių pertraukų nebuvo. Didelių, tarptautinių renginių organizuoti negalėjome, tačiau nacionalinio lygio varžybos vyko. Aišku, dabar viskas daug paprasčiau, tačiau ir pandemijos metu sportininkai treniravosi, buvo rengiamos stovyklos ir t.t. Dveji metai tokiame sporte yra labai daug, tad juos tiesiog pralaukti būtų per didelė prabanga", - paaiškino ji.

Pasakodama apie dalyvius ir komandas, trenerė teigė, kad jų galėjo būti dar daugiau. „Visi, ypač užsieniečiai, buvo pasiilgę renginių, tačiau planus kiek pakoregavo bendra geopolitinė situacija ir tarptautinių varžybų kalendorius. Vilniaus čempionatas vyko savaitgalį, o jau šią savaitę kai kurios Lietuvos komandos išvyko į varžybas užsienyje, tad dalis trenerių nusprendė patausoti savo sportininkus. Aš pati su suaugusiųjų rinktinės nariais kitą savaitę išvykstu į aerobinės gimnastikos pasaulio čempionatą. Vasara nusimato intensyvi, tad būtina labai tiksliai apskaičiuoti sportininkų jėgas, kad jie nepersitemptų ir neperdegtų", - pabrėžė V.Juodviršė.

Pasidomėjus, ar planuoja iš pasaulio čempionato parvežti medalių, trenerė liūdnai šyptelėjo. „Mūsų jaunimas turi nemažai potencialo, tik, deja, nėra sąlygų jį pilnai išnaudoti. Lietuvoje gausiai remiamos „prestižinės" sporto šakos - krepšinis ir futbolas, o kitoms tenka podukros vaidmuo. Aerobinė gimnastika - ne išimtis. Norint aukštų rezultatų, būtina sudaryti sportininkams geras sąlygas. Kol to nebus, apdovanojimų ir didelių pasiekimų tikėtis neverta. Tai liūdina, nes jaunieji sportininkai ir gabūs, ir motyvuoti", - niūrią realybę priminė V.Juodviršė.

Nepaisant to, į ateitį ji buvo linkusi žiūrėti optimistiškai. „Čempionatas sugrįžo, atvyko svečiai iš užsienio, sulaukėme politikų dėmesio, pritraukėme rėmėjų. Aišku, pertrauka padarė savo, bet mes atsitiesėme ir nusiteikę judėti pirmyn. Kaip mums seksis, priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau mūsų komanda padarys viską, kad jaunimas sportuotų ir savo pasiekimais garsintų Lietuvos vardą", - apibendrino V.Juodviršė.

Tai, kad jaunieji Lietuvos sportininkai gali nemažai pasiekti, patvirtino ir Vilniaus čempionato, kuriam teisėjavo tarptautinė teisėjų komanda, rezultatai. Geriausiai šiemet jame sekėsi Nojui Jarmalai bei Gabrielei Stupas iš Vilniaus sporto klubo ,,Jėga" bei gimnastikos klubą „Vivet" atstovaujančiai Lainetai Lukošiūtei ir Estelai Klevinskaitei iš klubo „Elite". Aukštais balais buvo įvertinti ne tik jie. Puikiai pasirodė Kohtla-Jarvės (Estija) klubo „Skfooniks" atstovė Milena Kazatšenko.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GELBĖTOJAI: Neringos kurorto gyventojų ir svečių saugumu rūpinasi geriausi šalies pajūrio gelbėtojai - tai paaiškėjo po antradienį vykusio Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionato.
  • BŪSTAS: Savivaldybėms sudarytos sąlygos neskaidriai parduoti jų valdomą būstą, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo antikorupcinį vertinimą.
  • PERSPĖJA: „Luminor“ bankas perspėja neprarasti budrumo ir nepakliūti į sukčių pinkles socialiniuose tinkluose - pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ buvo fiksuotas sukčių sukurtas banko profilis, kuris skelbė apie laimėjimą konkurse bei ragino paspausti atsiųstą nuorodą ir pateikti savo duomenis.
  • ALIEJUS: Iš Klaipėdos uosto tanklaiviu išgabenta 15 tūkst. tonų ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus, pranešė jūrų krovinių kompanija „Bega“.
  • GINČAI: Pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio: daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektorius.
  • PASPIRTUKAI: Kiek daugiau nei trečdalis lietuvių palaikytų draudimą važiuoti elektriniais paspirtukais šaligatviu, labiau riboti jiems leistiną greitį, rodo „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
  • VIZOS: Interviu leidiniui „Deutsche Welle“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Europos Sąjungos šalis pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir įvesti vizų draudimą Rusijos turistams.
  • PROGNOZĖ: 2023 metais minimali mėnesio alga gali padidėti nuo 15% iki 19%, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas - tuo metu pensijos ir biudžetininkų atlyginimai turėtų augti 10%.
  • KAINOS: Eksportuotų prekių kainos birželį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 16,8%, importuotų prekių – 31,5%.
  • SKRYDŽIAI: Oro bendrovė „Turkish Airlines“ nuo spalio mėnesio vykdys penkis papildomus skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Stambulą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar mėgstate lankytis zoologijos soduose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s