A. Šidlauskas – penktas Europoje, D. Rapšys ir K. Teterevkova plauks finale

(2)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 15 09:15:27, ltuswimming.com
×
Andrius Šidlauskas. Dariaus Kibirkšties nuotr.

Sekmadienį Romoje Europos plaukimo čempionato vakarinėje programoje startavo trys Lietuvos sportininkai. Plaukikai Danas Rapšys ir Kotryna Teterevkova pateko į savo rungčių finalus, o Andrius Šidlauskas iškovojo penktąją vietą vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje.

Įpusėjus distancijai 25-erių panevėžietis pirmavo ir net lenkė Europos rekordo grafiką, tačiau antroje nuotolio dalyje į priekį praleido keturis varžovus ir finišavo per 2 min. 10,45 sek. Tai geriausias lietuvio šio sezono rezultatas.

Europos čempionu tapo kraštiniame take plaukęs britas James'as Wilby (2:08.96). Sidabras atiteko suomiui Matti Mattsson'ui (2:09.40), o bronzą pelnė italas Luca Pizzini (2:09.97).

Asmeninis A. Šidlausko rekordas šioje rungtyje yra 2 min. 9,20 sek.

Primename, kad panevėžietis Europos čempionate Romoje iškovojo bronzą, plaukdamas 100 m krūtine.

Danas Rapšys sėkmingai pateko į vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą.

Lietuvos plaukikas antrajame pusfinalyje finišavo trečias (1:46.77), o bendroje įskaitoje tarp 16-os abiejų pusfinalių dalyvių užėmė septintąją vietą.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Rumunijos plaukikas, pasaulio ir Europos čempionas David'as Popovici (1:44.91).

Finalinis šios rungties plaukimas įvyks pirmadienį, 19:06 val. Lietuvos laiku.

Kotryna Teterevkova šį vakarą moterų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 2 min. 25,01 sek. ir užėmusi trečiąją vietą užtikrintai pateko į dar vieną Europos čempionato finalą.

Savajame pusfinalio plaukime 20-metė vilnietė, kuriai priklauso ir Lietuvos moterų rekordas (2:22.88), buvo taip pat trečia.

Už lietuvę vakare greitesnės buvo tik šveicarė Lisa Mamie (2:24.04) ir italė Martina Carraro (2:23.73).

Šios rungties finalas įvyks rytoj, iškart po vyrų 200 m l. stiliumi finalinio plaukimo (19:13 val. Lietuvos laiku).