respublika.lt

2022 m. Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatai: lyderių ir naujokų pergalės

2022 gegužės 23 09:07:58
Lietuvos sportinių šokių federacija

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko ir Hiphopo lygos. Alytaus sporto ir rekreacijos centre savaitgalį netrūko emocijų ir aštrių šokio kovų: kai kuriose grupėse lyderiai išlaikė savo pozicijas ir jau ne pirmus metus iš eilės džiaugėsi Lietuvos čempionato medaliais, tačiau kitose grupėse vietos ant podiumo, lyginant su ankstesniais metais, labai keitėsi.

×
nuotr. 6 nuotr.
2022 m. Lietuvos breiko čempionai. M. Bružo nuotr.

 

Merginų grupės Lietuvos breiko čempione trečius metus iš eilės tapo Dominika Banevič - Bgirl Nicka (Vilniaus „Ratuto"). Finalinėje kovoje su D. Banevič susikovusi Kamilė Aralova (Vilniaus „ANT studija") pasipuošė sidabro medaliu. Bronzą laimėjo Justė Vaitkevičiūtė (Vilniaus „ANT studija").

Vaikinų grupės Lietuvos čempionu tapo Egidijus Gutaustas - Bboy Aegis (Vilniaus „Ratuto"). 2022 m. šalies vicečempiono titulas atiteko Martynui Reimeriui - Bboy Remi (Vilniaus „Skillz"). Kovą dėl bronzos medalio laimėjo ir juo pasipuošė Denisas Ščiglo - Bboy Deni (Vilniaus „Skillz").

Vaikų ir jaunių grupėse dėl pagrindinių pozicijų varžėsi jaunieji sportininkai, kurių vardai gatvės šokių gerbėjams taip pat jau ne kartą girdėti. Vaikų grupės Lietuvos čempionu tapo Simas Kaušylas - Bboy Drama (Vilniaus „ANT studija"), jaunių grupės - Motiejus Ulvydas - Bboy Motis (Vilniaus „Skillz").

Lietuvos hiphopo čempionate šokėjai varžėsi dėl geriausiųjų Lietuvoje vardo solo, duo, grupės ir didelės grupės kategorijose.

Individualioje suaugusiųjų įskaitoje merginos ir vaikinai dalyvavo kartu. Pirmoji vieta ir Lietuvos čempiono vardas atiteko Ignui Tamuliui (Vilniaus „Be Good studija"). Lietuvos vicečempione čia tapo Justė Vaitkevičiūtė (Vilniaus „ANT studija"), o trečiąja vieta džiaugėsi Eivydas Katkauskas (Kauno „UP studija").

Duetų suaugusiųjų kategorijoje Lietuvos hiphopo čempionate dominavo merginos - Justė Vaitkevičiūtė ir Ieva Gudeikaitė (Vilniaus „ANT studija") tapo nugalėtojomis. Antrąją vietą užėmė Saulė Mačiulytė ir Guoda Damijonaitytė (Kauno „Flash Dance studija"), trečiąją - Ignas Tamulis ir Ema Šarafanovičiūtė (Vilniaus „Be Good studija").

Atliekant grupės šokį, Lietuvos čempione tapo Kauno „Flash Dance studijos" komanda „F. D. United", o didelės grupės kategorijoje nugalėjo vilniečiai iš „ANT studijos" - komanda, pasivadinusi „RBC".

Jaunių ir jaunimo kategorijoje Lietuvos čempionato auksas atiteko Dianai Rekel (Vilniaus „ANT studija"), Esterai Dainutytei ir Smiltei Rimkevičiūtei (Kauno „Demo studija"), „F. D. S. Team" (Kauno „Flash Dance studija"), komandai „Antikana" (Vilniaus „ANT studija").

Vaikų amžiaus grupėje pirmaisiais aukso medaliais svarbiausiose šalies varžybose džiaugėsi vilniečiai iš „ANT studijos": Deimantė Stankevičiūtė, Greta Babkin ir Tėja Gudelė, „ANT Children small group" ir „Dance Machine" komandos.

Savaitgalį Alytuje taip pat įvyko ir paskutinysis šiais metais Lietuvos sportinių šokių federacijos organizuotas nacionalinis čempionatas - jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių. Čia Lietuvos čempionais tapo Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus „Juventos"), iš viso laimėję jau dešimtą Lietuvos čempionato medalį savo jaunų sportininkų karjeroje. Vicečempionų vardai atiteko Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno „Sūkurys"), o trečiąja vieta džiaugėsi Matas Jasinevičius ir Liepa Rudnickaitė (Vilniaus „Šokio technikos akademija").

Beje, šį savaitgalį Lietuvos šokėjai varžėsi ir pergales skynė ne tik Lietuvoje. Čekijos Brno mieste vykusiose WDSF pasaulio reitingo varžybose jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje antrąją vietą iškovojo Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus „Ratuto").

Artimiausi keli savaitgaliai mūsų šalies sportinių šokių atstovams bus pažymėti svarbiais startais užsienyje, o paskutinėmis gegužės dienomis vyks suaugusiųjų standartinių šokių Europos čempionatas ir Europos Lotynų Amerikos šokių taurės varžybos Rumunijoje, pasaulio taurės breiko etapas Prancūzijoje.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s