(0)
Publikuota: 2022 lapkričio 27 16:30:00, Arūnas ABROMAITIS
×
EPA - Eltos nuotr.

Pasaulio vicečempionė Kroatijos rinktinė iškovojo savo pirmąją pergalę Katare vykstančiose pirmenybėse. F grupės antrojo turo rungtynėse ji labai greitai praleido įvartį, bet 4:1 (2:1) nugalėjo Kanados futbolininkus.

Pirmajame ture pagirtinai kovoję su belgais, bet įvarčio taip ir neįmušę kanadiečiai vicečempionų vartus atrakino labai greitai. Jau 2 min. smūgiu galva pasižymėjo didžiausia Kanados futbolo žvaigždė - Miuncheno „Bayern" atstovas Alfonso Deivisas (Alphonso Davies).

Kroatai kurį laiką atrodė sutrikę, tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje apgulė varžovų vartus ir 36 min. Andrejus Kramaričius išlygino rezultatą, o 44 min. Marko Livaja išvedė vicečempionus į priekį. Iki kėlinio pabaigos Kroatijos futbolininkai galėjo įmušti ir daugiau įvarčių.

Po pertraukos pavojingas atakas kūrė abi komandos, Kanadą ne kartą gelbėjo vartininkas Milanas Borjanas, bet ir jis neturėjo šansų 70 min., kai antrąjį savo įvartį įmušė A.Kramaričius. Per teisėjo pridėtą laiką kanadiečius „pribaigė" Lovro Majeras.

Kitame F grupės mače Marokas 2:0 nugalėjo Belgiją. Kroatija ir Marokas turi po 4 taškus, Belgija - 3, o abejas rungtynes pralaimėjusi Kanada jau prarado šansus patekti į aštuntfinalį. Trečiajame ture gruodžio 1 d. kroatai susitiks su belgais, marokiečiai - su kanadiečiais. Kroatijai ir Marokui šiose rungtynėse užtektų lygiųjų.